Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

размери на пружини на предните амортисьори ?


shotik

Recommended Posts

Какви са размери на пружини на предните амортисьори ?

Интересуват ме външен и вътрешен диаметър,дължина на пружината,диаметър на материала.

Идеята ми е да намеря подходящи за повдигане на предницата на Фелиция,а в един форум предлагат пружини от пасат/или от Голф 3 TDI/,но чакам да ми пратят размерите за да ги сравня.Запознати с тази процедура да дадат и пояснения ако са правили такава замяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По руските сайтове съм гледал -смяна с пружини от Фела - дизел. Предполагам, че за предните ще важи само. Задните - може би от Фела-пикап. А защо да не пробваш - смяна с от Фелиция 1 - те май са по-високи от Фелиция 2 - незнам защо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните пружини от фела пикап не стават . Окачването отзад на пикапа е много по различно.Требе да се мисли нещо друго ако реши да я вдига и отзад. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните - може би от Фела-пикап. А защо да не пробваш - смяна с от Фелиция 1 - те май са по-високи от Фелиция 2 - незнам защо

smile175 smile166 Почвам да се чудя дали вече няма и ФЕЛ - 3 . Разликата на пружините е в диаметъра на навивката според двигателя - на 1,9 е по дебел от на 1,3 . Двигателя е по - тежък.Предните пружини на Фав . и на Фел 1,3 са еднакви .

Задните пружини на Фав. и Фел. също са еднакви но там диаметъра на навивката (телта) не зависи от двигателя , а от това дали е Комби или Хечбег. На Fel - PICUP след 98 г задните пружини са под конус, от там и амортисьорите са малко по-различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми се струва ,че и предната броня е доста по ниска от други и дори си мисля ,дали само нея да не я срежа с 3-4 см .отдолу.

Мислил съм си и дали при смяна на пружините ще може да се ползват същите амортисьори.Аз имам едни предни от Форман,само пружини да намеря и ще опитам,само че да се затопли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Това за фел 2 и т.н. го казах по инерция - ясно е че промените са само козметични - предимно в решетката. Въпросьт е, че това не е първата фела от 99г. за която знам че е ниска. Дали е само визуално, дали просто им слагат по-смотани пружини които лесно "клякат" или просто бройките които съм гледал са такива нямам си на идея . Нека някой с такава Фелиция от последните се похвали,че колата му е висока.. ?!? Това ще даде идеи на колегата за неговия проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смяна с от Фелиция 1 - те май са по-високи от Фелиция 2 - незнам защо

Тошо, ами давай да си ги менкаме - аз нали си падам по по-спортно окачване, та малко снижаване ще ми дойде добре 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазина на Сточна гара сравних предни амортисьори на Форман и Фелиция,на Формана е по дълъг и планката за пружината е с около 3 см по-към пръта на амортисьора.Продавачите Методи и Ангел ми препоръчаха да поставя шайби с дебелина до 25 мм над амортисьорите,за което трябва да се сменят и болтовете за захващане към купето.Пружините били еднакви и на двата модела.

Има време до по-топло да е навън,тогава ще го мисля и експериментирам.

Krankenstein,за сега нямам основание да я сменям,още не съм се повозил на по-нова кола от тази която имам.Монтираха ми АГУ,почвам да я карам по-често ,за 1500 км изминати досега нямам проблеми,само карам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.