Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с палене на Фелиция


Biso

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Колата е Фелиция 1,3-карбуратор,Сутрин или при първо палене след престой от няколко часа двигателя запалва много трудно едва след 4-5 завъртания.Акумулатора е нов и върти доста,но все едно не достига гориво в карбуратора.Последния път сипах бензин в карбуратора и колата запали веднага.Следващите запалвания стават от четвърт стига да не е стояла повече от 2-3 часа.Много се съмнявам на бензиновата помпа,която смених преди няколко месеца,закупена уж за оригинална/около 60лв./от магазина на Симеоновско шосе.

Моля ,дайте и вашите мнения.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След ремонт миналата година имах проблем с паленето на бензин и сега като застудя по неволя се заех с проблема.Първо гумените бензинопроводи смених с бензиноустойчив шлаух и забелязах че при превключване от газ на бензин в шлауха към карбуратора има много мехурчета.Разгледах литературата и на една от схемите на пластмасовия съд под карбуратора ,разделящ горивото към карбуратора и към резервоара,видях че след ремонта съм прикачил неправилно маркучетата и като ги размених всичко се оправи.

Ако си имал подобна работа по мотора ,виж как са тези маркучета.

 

 

http://skoda-felicia.5go.ru/jpg/pict-m/m037.jpg

 

http://skoda-felicia.5go.ru/html/6_1_3.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,маркучите не са пипани,не виждам и да сълзи бензин от някъде,което не е невъзможно,но-по скоро си мисля,че бензионовата помпа трябва да задържа бензин в карбуратора,а не го прави.Та какво ще кажете по-този въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно помпата има клапани и в двете посоки и е много вероятно или да пропускат и да се връща бензина в резервоара или някакъв боклук от бензина да е заседнал и да пречи да затвори някое клапанче , но това зависи има ли филтър на между резервоара и помпата . Другото , което според мен е смущаващо / ако колата се кара само на бензин / къде изчезва бензина от поплавъковата камера ... на мен ми се е случвало , когато не изчакам достатъчно да напълни карбуратора при прехвърляне от газ на бензин да въртя повечко на сутринта ... провери както казаха и колегите дали от дифузьора на ускорителна помпа хвърля бензин при напомпване на газта .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами къде изчезва - около карба от неплътности и се изпарява. Всички стари Шкоди имаха лостче за ръчно подкачане, ама от Фаворит нататък нали сме модерни и нямаме предвидени аварийни ситуации. :))) Сериозно - ако се подмени всичко там разните му гуми и платно може и да се оправи, но заслужава ли си. Може като се постопли ;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите,с ваша помощ нещата се поизбистриха.другата седмица Симо ще направи ревизия на карбуратора и бензиновата помпа.

Прав си колега ,ако помпата беше подкачваща нямаше да мъча стартера и акумулатора.

А какво да кажат колегите с по-модерните автомобили,като се случи нещо такова остава на пътя, а след това в специализираните сервизи им късат главите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутрин преди да завъртиш стартера напомпай няколко пъти педала на газта - може да помогне за по-бързото качване на бензин и да не мъчиш излишно акумулатора. Има и друг момент - добре е през зимата да се кара с по-тънко масло, защото от студа допълнително се сгъстява и затруднява стартера при въртене. Аз например в момента съм с 15W40, но не смея да сипя по-тънко /особено полусинтетика/, щото не са ми сменяни скоро гумичките на клапаните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така направих последния път и запали от 2-3 завъртания.Тъкмо се успокоих ,че мога така да изкарам зимата и сега пък като загрее започва да гасне ,явно както ми каза уплътненията и маркучите са заминали и карбуратора дърпа топъл въздух от двигателя.В петък съм при Симо и се надявам да помогне .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.