Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с предницата


joeless

Recommended Posts

За много години! преди всичко :D

 

Проблема е следния - дърпа, дори БЛЪСКА волана вдясно. Прави го само при отпуснат педал на газта, или по инерция. Когато се движа и подавам газ не трeпва дори, отпусна ли - почва да блъска, все едно дясното колело е ексцентрик.

Прави го и при висока скорост, и при ниска, като е доста по-осезаемо при ниска. Имам свободен ход на волана около 10%, но досега не ми е блъскало изобщо така. И не съм влизал в дупки непосредствено преди да започнат тия магарии. А, и не се влияе от натискането на спирачка. ](*,)

 

Колата влиза в сервиз при първа възможност, това е ясно.

Интересно ми е, какви са предположенията ви, какво да очаквам че ме е зарадвало за новата година :smt019 smile178

 

уф, айде да не ми върви така цяла година - не ремонти :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в "Еуратек", оглед ходова част- около 10-15 лева, (нещо такова май ми взеха предния път) и ти казват абсолютно всичко каквото има да се прави по ходовата част...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, ама вашите предположения какви са? Любопитно ми е... Майсторите знам че знаят какво ще се прави, и те ще го правят... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мислиш ли ,че тия дрифтове където правиш не са причина затова?

Провери си болтовете на джантата да не са разхлабени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в "Еуратек"...
=D>

Точно така.Отива в ЕТ да му съдерат кожата :evil: Брей...кви акъли давате на човека все едно кара последен модел шкода..пък и другите сервизи ряпа да ядът :smt030

Джо!!! първо ЧНГ smile159

Вдигни го тоя драмон на крик от дясната страна и разклати това пусто колело.Погледни онзи тампон от зад на носача дали още е там ;) Виж да няма полепнала кал по джантата защото и това дава дебаланс.Гумата предполагам си я погледнал :roll: Върешното каре(от към скоростната кутия)също може да създава подобни проблеми.Кво да ти кажа повече...требе да се лега и да се занича.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За много години! преди всичко :D

 

Проблема е следния - дърпа, дори БЛЪСКА волана вдясно. Прави го само при отпуснат педал на газта, или по инерция. Когато се движа и подавам газ не трeпва дори, отпусна ли - почва да блъска, все едно дясното колело е ексцентрик.

Прави го и при висока скорост, и при ниска, като е доста по-осезаемо при ниска. Имам свободен ход на волана около 10%, но досега не ми е блъскало изобщо така. И не съм влизал в дупки непосредствено преди да започнат тия магарии. А, и не се влияе от натискането на спирачка. ](*,)

 

Колата влиза в сервиз при първа възможност, това е ясно.

Интересно ми е, какви са предположенията ви, какво да очаквам че ме е зарадвало за новата година :smt019 smile178 :smt019

 

уф, айде да не ми върви така цяла година - не ремонти :(

Вътрешно каре се казва проблема
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чак пък да му я съдерат!!! То накрая всички там ходиме, като ни преебат колата в някой квартален гараж и после- айде във фирмения сервиз , да им оправят бакиите на пишман-майсторите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мислиш ли ,че тия дрифтове където правиш не са причина затова?

Провери си болтовете на джантата да не са разхлабени.

 

може и от дрифтовете да е, незнам :roll:

А болтовете вяха първото нещо което проверих, още на път при първото изхлопване... Налягането на гумите второто - на първата бензиностанция.

 

Забравих да кажа - много странно - не блъска винаги. Ето например веднага след като написах първия пост излязох пак и обикалях из софия да свърша разни неща (на тръни и здраво впил във волана двете ръце smile088 ) а пък пусто да опустее - не дръпна ама нито веднъж... хем пусках по инерция, настъпвах яко газта, рязко набивах спирачки, плавно натисках - за пробата все... и не дръпна и не дръпна :-k ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мислиш ли ,че тия дрифтове където правиш не са причина затова?

Провери си болтовете на джантата да не са разхлабени.

 

може и от дрифтовете да е, незнам :roll:

А болтовете вяха първото нещо което проверих, още на път при първото изхлопване... Налягането на гумите второто - на първата бензиностанция.

 

Забравих да кажа - много странно - не блъска винаги. Ето например веднага след като написах първия пост излязох пак и обикалях из софия да свърша разни неща (на тръни и здраво впил във волана двете ръце smile088 ) а пък пусто да опустее - не дръпна ама нито веднъж... хем пусках по инерция, настъпвах яко газта, рязко набивах спирачки, плавно натисках - за пробата все... и не дръпна и не дръпна :-k ](*,)

Вътрешно каре,точно такива са симптомите,само трябва да установиш кое от двете е,не че не е хубаво да се сменят и двете,но финанси....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джо , провери си външните карета да не им се е спекла греста и пръта на дясната полуоска дали е прав ... и си смени втулките и лагерите на рейката ... ти си знаеш защо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за насоките, влизаме в бокса понеделник-вторник.

..и пръта на дясната полуоска дали е прав ... и си смени втулките и лагерите на рейката ... ти си знаеш защо ;)
Пръта е прав - проблема не е постоянно, а от време на време му скимва на тоз щурав Щурек и почва да ми чупи ръцете с ивзъртания. smile103 ](*,) Пък втулките и лагерите - задължително вече!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е, нещо да е било замръзнало? Буца лед примерно да се е била закачила.. нещо такова..

Защото, странно, но днес минах още 50км градско без да трепне.. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е, нещо да е било замръзнало? Буца лед примерно да се е била закачила.. нещо такова..

Защото, странно, но днес минах още 50км градско без да трепне.. :-k

Напълно възможно даже,дано е така :smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и ако караш в/у неравномерна настилка - от едната страна суха, от другата хлъзгава /вода, лед, сняг/ - точно по този начин дърпа, а и това обяснява защо не е постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е и ако караш в/у неравномерна настилка - от едната страна суха, от другата хлъзгава /вода, лед, сняг/ - точно по този начин дърпа, а и това обяснява защо не е постоянно.

 

Възможво е. Но не е ли по-вероятно да прави така при подаване на газ вместо по инерция? Т.е. - като приплъзва едното колело да дърпа волана? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.