Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Амортисьори на 5-та врата /Фелиция/


Krankenstein

Recommended Posts

Проблемът е, че в студовете взеха хич да не държат и се налага да прикрепям капака с ръка, за да не ми падне в/у тиквата :( . Въпросът ми, дали това е нормално явление, вследствие промяна в гъстотата на маслото при ниски температури или просто вече са ми за смяна амортисьорите. Интересува ме и каква е взаимозаменяемостта им евентуално с такива от други модели /видях обявата за амортисьорчета от Окти 1/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото и да се е втвърдило няма да окаже влияние на силата на задържане. Пружинката е заминала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо тогава като се стопли времето започват да държат? Абе явно така или иначе са си за смяна... ще взема да се обадя на човека дето продава за О1, ако е навит да ги пробваме ще станат ли на моята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Формана ги смених с амортисьорчета за Москвич Алеко -основите са същите,само ги разменяш,по 18 лв бройката.

Че те на Шкодата са даже по евтини, защо да слагаш от москвич?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ч.Н.Г. на всички!

Едва ли само времето е причината,просто идва един момент в ,който спират да работят.

Оригиналните са около 18 лв.,но ако не ти се дават тези пари ,се поразрови в Mobile.bg,В момента има две Фелиции ,обявени на части,та ако ти ги дадат за 20 лв.с доставката ги вземай.Друго ,което бих те посъветвал е да ги свалиш и да видиш дали не се е скапало само едното/при мен беше така/ и ако другото работи вземаш ново за 18 лв. и караш.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите, щом са под 20 лв парчето просто няма сми да търся 2-ра ръка, стига да не попадна някъде на нови ментета. И още как да разбера кое се е скапало и кое още читаво? Вероятно скапаното трябва да е с по-малко усилие при свиване, ама като не знам колко им е нормалната твърдост как да преценя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом пада вратата значи поне единия е заминал. Взимаш един нов и сравняваш със сваления :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалят се лесно-има една стоманена скоба,която се отделя с отверка и след това го издърпваш.Ако е изпуснал ,тръбичката се движи без усилие,ако е здрав, почти е невъзможно на ръка да го раздвижиш.

P.S. Мисля,че имам един здрав,но трябва да проверя утре в колата.Ако работата упира до един ще ти го дам.Ще дойдеш само да си го вземеш от кв. Гео Милев,ако искаш разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата амортисьора като ги свалях и опитвах да ги събера с натискане оказваха голямо съпротивление ,но не задържаха вратата,затова ги смених.Гледаш отстрани да пише 400 N -силата им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за отговорите, като се постопли малко времето ще ги сваля и 2-та за проверка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз благодаря, колеги за съветите!

 

Използвай дръжката на метлата за сняг ;)

Понеже имам 2 поразени амортисьора за експерименти и се чудя какво ще стане ако ги пробия в долния край и вкарам известно количество масло ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай и сподели. Но не очаквам положителен резултат. Доколкото знам маслото е за да ограничи скороста а пружината е това което държи. Т.е. трябва да разтегнеш пружината а не да сменяш маслото. Но може и да греша :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз благодаря, колеги за съветите!

 

Използвай дръжката на метлата за сняг ;)

Понеже имам 2 поразени амортисьора за експерименти и се чудя какво ще стане ако ги пробия в долния край и вкарам известно количество масло ?

Пробвай!!! ама си сложи предпазни очила и някой да те снима с камерата отстрани!!! smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай!!! ама си сложи предпазни очила и някой да те снима с камерата отстрани!!! smile168

Газови ли са ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Krankenstein бате Мишо ми ги смени моите с такива за 19 лева от магазина на Симеоновско шосе. Адски съм доволен. Ако ти гУЕма музиката на задната кора си трябват нови, да знаеш (от опит го казвам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никаква музика отзад, освен спортното гърне :P ... а цените са скочили малко и сега са от 22 нагоре парчето :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.