Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Felicia sound 2!


Favorit

Recommended Posts

Най-накрая започнах мисля последния си и окончателен проект за озвучаване на моята фела. Живот и здраве с него ще участвам напролет на ЕММА 2009 надсвирването в някоя от всичките SQ (качество на звука) категории. Екслузивна подробна информация само за нашия форум :mrgreen:

Проекта все още не е напълно завършен затова представям нещата стъпка по стъпка. Още преди всичко беше изолацията. Цялата (почти) кола беше разглобена и всичко съм изолирал без задните врати. Никакви паразитни шумове не трябва да има като запее баса.. :)

post-85-138453068368_thumb.jpg

post-85-138453068471_thumb.jpg

post-85-13845306848_thumb.jpg

post-85-138453068487_thumb.jpg

post-85-138453068494_thumb.jpg

Най-много проблеми ни създаде тавана. Много голям е на комбито а чехите не са закрепили разпорките за тавана ами просто са им сложили гумичка и те приятно вибрират в него ](*,) 2 дена само на него отделихме. Снимки от инсталацията няма да слагам, защото са скучни, правихме я по изискванията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 80
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Favorit

    28

  • burziqvlak

    8

  • SKODA 105 RS

    4

  • skodko

    4

Най-много писали в темата

успех краси!!! не разбирам много, но изглежда барнато професионално.

може на нашия събор да спечелиш освен за най - як звук и за най - безшумна кола =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво става, ама няма ли да държи влага това и да изгние?

 

Тоз матрял му викат Polifoam - микропорест найлон и ни попива вода , нито мухлясва , нито мирише ... я съм заслал Формана преди сума години ама с 15 мм. и съм мнооого доволен ... вече и Фаворита отървах от гадната вата :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той материала е ясен.По-добре да разкаже за компонентите какви са и каква е концепцията като цяло. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така. Всичко ще обясня само не бъдете нетърпеливи :P Материала за изолация е Битуселф, а колегата gedore го каня на събора да види колко ми е изгнила дотогава фелата и на по много бира да го покоментираме тоя модел шкода. ;)

 

Предната линия е вече избрана и монтирана. 3 лентова, DLS. Мидбас - DLS R6, Среда DLS UP6, високи DLS UP1C. Да измислим оптималното насочване на компонентите отне 2 дена проби. Насочени към хората се получаваше лудница, като в дискотека, но ние все пак целим SQ и имаме сцена да изграждаме, така че естествено отпадна тоя вариант. :smt018 И накрая беше време за отливките. Ето ги и тях:

 

post-85-138453069428_thumb.jpg

post-85-138453069501_thumb.jpg

 

Ето го и мидбаса. Изглежда голямо прасенце и свирна повече отколкото очаквах :o

 

post-85-138453069508_thumb.jpg

 

Предната линия ще е с поканално усилване. Всеки говорител на отделен канал на усилвател. Никакви пасивни филтри, честотите които ще свирят говорителите ще се настройват през кроса на плеъра. Голяма настройване ще падне...

п.с. скоро още подробности и снимки :smt033

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я предната линия монтирана. Малко по натам ще дам подробности и за багажника, усилватели,кондензатор,бас, тези дни ще бъде уточнен и купен и последния компонент.

 

post-85-13845306958_thumb.jpg

post-85-138453069598_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ухаа, туй ше прай егати джангъра :smt033 .

 

П.п.: Вкарай им някво сиво на тия черните пластмаски бе Краси. В Мосю Трикотаж продаваха едно време плюш в различни цветове, а от другата страна е двойнозалепващо, много яко става ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко, всичко се настройва и насочва така че да прави обратното на джангър, да гали ухото, да се разтапяш като пуснеш някое яко парче. В SQ-то идеята е компонентите да свирят максимално линейно и натурално. Макар че като поусилиш си повикват доста :D

Идеята за отливките беше черна кожа но не се получава понеже при колонките има доста остри чупки и единствения начин е с шевове и се отказах. И така се връзва според мен на сиво черното табло на фелата. Засега ще е така че трябва да измисля багажника - много атрактивен или практичен. И засега клоня към второто. Ще пиша по натам като решя как ще бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента се работи над багажника, реших да го направя по практично, за да имам все пак и място за касата бира за събора на сокола и чадъра за плажа на лято :)

Усилавателите са 3. DLS CA12 за баса, DLS CA22 за мидбасите и Impulse CD600 за среди и високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилавателите са 3. DLS CA12 за баса, DLS CA22 за мидбасите и Impulse CD600 за среди и високи.

 

Нищо не ми говорят тези цифри, но ми звучи много яко smile092 smile116

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги DLS-те. Impuls-а е стар модел, но пък е много качествен :)

 

http://destaudio.com/index.php?_a=viewProd&productId=23

 

http://destaudio.com/index.php?_a=viewProd&productId=25

 

Реалните снимки като довършим багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

краси хората олекотяват ти кво напраи една камара кила още,не бе бъзикам се тряя се видим да я чуя като е готова колата,отдавна няма в русе коли с наистина качествен звук,добре си се спрял на ДЛС малко скъпички,но като качесто са smile162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багажника е почти готов, стана 50-60 кила общо музиката в него, все едно возя няква мацка отзад постоянно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Багажника ще представлява нещо такова, остават да се доизпипат някои неща по него, да се барне още малко и евентуално да му направя малко осветление. Още не съм решил за последното. Ето снимчица.

 

post-85-138453072343_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алпайн-въпреки,че доста хора не са много доволни от субовете им! Аз има компонента система и съм доста доволен от нея

И аз не ги харесвам, изключение прави новата R-type серия. Не намерих бас до 500лв който да свирне осезаемо по добре от този!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.