Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

177000км с О2 2.0TDI-Равносметката


villi78

Recommended Posts

на всички коли,когато ангренажа минава през в.п.-задължително се сменя с ролките

друг е въпроса тук,че са сменили ремъка с 50 00км.но-рано

Така смятам че е правилно,сега на около 170К като стане мисля да го сменя за 3ти път,не ми се свидят 85лв.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • villi78

    24

  • bega4kata

    5

  • dikov

    4

  • kalata

    3

Най-много писали в темата

Евала колега, добре я яздиш колицата но и определено би трябвало да си доволен от нея . ПОжелавам ти още три пъти по толкова километри :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз за горивата незнам точно защото не зареждам на бензиностанция :smt030...

 

Как така, такива дълги пробези без зареждане на бензиностанция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на всички коли,когато ангренажа минава през в.п.-задължително се сменя с ролките

друг е въпроса тук,че са сменили ремъка с 50 00км.но-рано

Така смятам че е правилно,сега на около 170К като стане мисля да го сменя за 3ти път,не ми се свидят 85лв.

Не е фатално че са я сменили, но я кажи за 85лв - оригинална ли помпа ти сложиха или само така казаха? :) тук в Русе има 10-на Октавии таксита (1 и 2) някои са по на 300 000 и на никоя досега не е сменена водна помпа! С това не ги хваля собствениците а просто споменавам че издържат доста. А както каза колегата Бегачка, когато помпите се задвижват от ангренажа по принцип е задължителна смяната и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , да се намеся и аз.Зад колегата сам- 145000км от юни 2006 г. до сега с О2 1,9 тди.На 50 000 км ми дефектираха лагери в скоростната кутия./Гаранционна/.В ЕТ Варна ми ги смениха но на магистралата на 5 км кутията блокира.Дойдоха веднага и прибраха колата и 3 месеца карах оборотна кола докато дойде чисто нова кутия от завода.Доволен сам от тази им постъпка.Обадих се в петък а в понеделник ми докараха с автовоза и оборотната кола.Моята си почива.До сега освен консумативи-накладки,масла,филтри,една смяна на ремък на 90 000 имам само едни биалетки на 140 000.Никакви други ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
...аз за горивата незнам точно защото не зареждам на бензиностанция :smt030...

 

Как така, такива дълги пробези без зареждане на бензиностанция?

smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на всички коли,когато ангренажа минава през в.п.-задължително се сменя с ролките

друг е въпроса тук,че са сменили ремъка с 50 00км.но-рано

Така смятам че е правилно,сега на около 170К като стане мисля да го сменя за 3ти път,не ми се свидят 85лв.

Не е фатално че са я сменили, но я кажи за 85лв - оригинална ли помпа ти сложиха или само така казаха? :) тук в Русе има 10-на Октавии таксита (1 и 2) някои са по на 300 000 и на никоя досега не е сменена водна помпа! С това не ги хваля собствениците а просто споменавам че издържат доста. А както каза колегата Бегачка, когато помпите се задвижват от ангренажа по принцип е задължителна смяната и.

85лв е ремъка,помпата беше скъпа,не помня колко точно но над 100лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...
  • 1 месец по-късно...
  • 2 месеци по-късно...
а що си сменял масла и филтри на 100000 и на 104000

 

Втората смяна е заради високия бордюр ;)

 

Колега villi78,

 

някакъв ъпдейт имаш ли да споделиш с нас. Колко са километрите вече?

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...

Колега сподели колко струва смяната на маслото и всички филтри, защото аз досега 1 път съм сменял и то само масло и масления филтър. Аз не карам много и минах на фиксиран интервал първата година, но отсега се чудя пролетта като ходя в еуратек за смяна какво масло да избера от тях предлаганите, че сега съм с някакво кастрол txt 5w40 505.01.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сподели колко струва смяната на маслото и всички филтри, защото аз досега 1 път съм сменял и то само масло и масления филтър. Аз не карам много и минах на фиксиран интервал първата година, но отсега се чудя пролетта като ходя в еуратек за смяна какво масло да избера от тях предлаганите, че сега съм с някакво кастрол txt 5w40 505.01.

Колега бях ги купил и не помня точно цените всички филтри са околко 80лв,а маслото го купувам от Германия и е 29,99евро за 5л туба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги... имам един въпрос на който нямам ясен отговор... един нов автомобил колко време трябва да се кара... :?:

Докъто ти омръзне :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги... имам един въпрос на който нямам ясен отговор... един нов автомобил колко време трябва да се кара... :?:

Докъто ти омръзне :-k

благодаря колега, но имам предвид обезценка минати километри и така... моята стана на две години и 40 000 км. на лизинг е и не знам колко време да я карам... :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги... имам един въпрос на който нямам ясен отговор... един нов автомобил колко време трябва да се кара... :?:

Докъто ти омръзне :-k

благодаря колега, но имам предвид обезценка минати километри и така... моята стана на две години и 40 000 км. на лизинг е и не знам колко време да я карам... :-k

Охо,че тя си нова колцата,ти с тези темпове спокойно ще си караш 10г,а аз трябва да я сменям скоро моята.Според мен на около 200К си е вече за нова,що се отнася за обезценката тя идва още в момента който я изкараш от ЕТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да ти кажа, и аз се питам това. Моята е на 12 години и 95000 км. Макар и не карана, пак се обезцени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говоря за въпросното връщане в ЕТ и закупуването на друг нов автомобил... в ЕТ ми казаха, 4е до 3-тата година колата държи цена, а след това обезценката е доста голяма, но като седна и се замисля на тези километри и при моето спокойно каране, направо не ми се разделя с нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говоря за въпросното връщане в ЕТ и закупуването на друг нов автомобил... в ЕТ ми казаха, 4е до 3-тата година колата държи цена, а след това обезценката е доста голяма, но като седна и се замисля на тези километри и при моето спокойно каране, направо не ми се разделя с нея...

Немога,да разбера защо искаш да се разделяш с нея smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говоря за въпросното връщане в ЕТ и закупуването на друг нов автомобил... в ЕТ ми казаха, 4е до 3-тата година колата държи цена, а след това обезценката е доста голяма, но като седна и се замисля на тези километри и при моето спокойно каране, направо не ми се разделя с нея...

Немога,да разбера защо искаш да се разделяш с нея smile126

не искам колега да се разделям с шкодичката... smile159 просто ми се въртят такива мисли в главата...

твойта в ЕТ ли ще я връщаш или...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.