Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

177000км с О2 2.0TDI-Равносметката


villi78

Recommended Posts

Здравейте на всички и весели празници.Днеска отивам да пазарувам и поглеждам километржа в последния ден от годината сочи вече 157902км,та реших че ще е интересно за всички във форума да напиша една равносметка за тез километри и за всичко което е правено по Окито.

10.01.2006 Получаване на колата от ЕТ

15.03.2006 Първи преглед 15295км

1.Замяна на моторно масло и филтър

2.Сервизен преглед

06.06.2006 Преглед 29680км

1.Замяна на моторно масло

2.Замяна на въздушен филтър

3.Замяна горивен филтър

05.12.2006 Преглед 39600км

1.Замяна на масло

2.Сервизен преглед

3.Замяна въздушен филтър

21.02.2007 Преглед 50000км

1.Замяна на масло

2.Сервизен преглед

3.Замяна въздушен филтър

4.Замяна горивен филтър

12.05.2007 67050км

1.Замяна на масло

2.Замяна на въздушен филтър

3.Замяна горивн филтър

4.Замяна поленов филтър

5.Замяна ангренажен ремък

6.Замяна водна помпа

7.Замяна на ролки по ангренажа

8.Замяна пистов ремък

23.08.2007 83230км Силно вибриране на мотора при ниски обороти(гаранция)

1.Замяна на всички тампони по мотора и скоростите(вибритането продължава)

2.Замяна маховик,притискателен и феродов диск(вибрирането продължава)

3.Замяна клапан на турбото-вибрирането оправено smile113

25.08.2007 84000км

1.Замяна на масло и филтри

02.11.2007 100000км

1.Замяна на масло и филтри

02.01.2008 104000км

1.Замяна картер(висок бордюр) smile150

2.Замяна масло и филтри

3.Замяна тампони на предните амортисъори

21.02.2008 112800

1.Замяна масло и филтри

2.Замяна предни накладки и дискове

3.Замяна ангренажен ремък

4.Замяна на ролките по ангренажа

02.06.2008 127500км

1.Замяна масло и филтри

10.06.2008 129000км

1.Замяна лагер главина заден ляв

2.Замяна тампони на задните носачи

27.06.2008 132600км

1.Замяна масло скоростна кутия

29.07.2008 140000км

1.Замяна масло и филтри

31.12.2008 157902

1.Замяна масло и филтри

2.Замяна поленов филтър

3.Замяна на задни накладки

30.03.2009 160000

1.Смяна на ангренажен ремък ролки и водна помпа

2.Смяна пистов ремък и обтегач

10.05.2009 165211

1.Смяна на каре вътрешно дясно(принудително)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • villi78

    24

  • bega4kata

    5

  • dikov

    4

  • kalata

    3

Най-много писали в темата

Интересна статистика,много караш бе човек-ти като такси направо.Има леки разминавания,ако всичко толкова точно си го написъл.

защо на 67 хиляди е сменен ангренажния ремък/след като се сменя на 120 000

на 112000-накладки и дискове/пропуснал си първата смяна на накладки

здрава кола -браво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна статистика,много караш бе човек-ти като такси направо.Има леки разминавания,ако всичко толкова точно си го написъл.

защо на 67 хиляди е сменен ангренажния ремък/след като се сменя на 120 000

на 112000-накладки и дискове/пропуснал си първата смяна на накладки

здрава кола -браво

Ремъка го смениха по мое настояване(ако забелязваш на 112000 пак го смених),колкото до накладките нямаше нужда,колата почти не се кара градско и бяха добре smile169
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изкараха 120 х :?: -браво
Освен ако не са ги сменили на прегледа в ЕТ и да не съм разбрал,но не помня да съм плащал за такъв консуматив,а не вярвам да са пропуснали да ги фактурират smile168
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се казва сериозно каране =D>

 

За накладките - при 50% градско изкараха 60к, т.е. не виждам проблем при основно извънградско да докарат до 120к.

 

Желая ти още много безаварийни километри ... с тая или със следващата Шкода smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се казва сериозно каране =D>

 

За накладките - при 50% градско изкараха 60к, т.е. не виждам проблем при основно извънградско да докарат до 120к.

 

Желая ти още много безаварийни километри ... с тая или със следващата Шкода smile159

Благодаря за пожеланието,е не са кой знае колко много,мисля да я потъркалям до 250К, а то че следващата ще Октавия не се и съмнявайте замислям се и за SuperB ама засега ще покарам още малко тази smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти ли смениха ролките на каналния ремък :?:

Смениха ги но съм ги записал като ролки по ангренажа,извинете ме smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

villi78,да не ходиш всеки ден до Германия на работа?!!!Не мога да разбера при такова сериозно каране защо смянаш масло на 10 000 км,или така си преценил?

При теб се доказва приказката,че една кола колкото повече се кара,толкова по-малко се разваля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

villi78,да не ходиш всеки ден до Германия на работа?!!!Не мога да разбера при такова сериозно каране защо смянаш масло на 10 000 км,или така си преценил?

При теб се доказва приказката,че една кола колкото повече се кара,толкова по-малко се разваля!

Незнам защо и други са ме питали така съм свикнал от времето когато се караха минерални масла и се сменяха по на 10К

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така и трябва
Е не че трябва но навик просто навик,като минат 10К и очите ми все гледат километража smile169
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина интересно!!!

Аз си мислех за структура по която да документирам какво се е случвало с колата ми и начин по който да го пусна във форума. Може би ще използвам тази, след време...но ми се струва разумно да има и някакви финансови данни.

Ако има заинтересовани нека да измислим някаква структура в която да се попълват тези данни за да има съпоставимост и да се правят анализи и сравнение....

С пожелание за весело посрещане на Новата...

Безавариийно каране през Новата 2009....

Много здраве и щастие през Новата 2009 година......

Наздраве.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил какви марки масло и гориво ползваш, и какъв ти е стила на шофиране?

Весели празници на всички!

Честита 2009 масло купувам от Германия Castrol EDGE там беше най изгодно сега е в Англия че много падна лирата и купих същото от там,аз за горивата незнам точно защото не зареждам на бензиностанция :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 67000 км са ти сменили водната помпа заради гаранцията предполагам нали?
Не казаха че било хубаво като се сменя ангренажа да сменят и нея,защото се задвижвала от ремъка и все едно била ролка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 67000 км са ти сменили водната помпа заради гаранцията предполагам нали?
Не казаха че било хубаво като се сменя ангренажа да сменят и нея,защото се задвижвала от ремъка и все едно била ролка

Ехе. Било хубаво, ама дефакто са ти сменили чисто нова оригинална ролка на по малко от година...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 67000 км са ти сменили водната помпа заради гаранцията предполагам нали?
Не казаха че било хубаво като се сменя ангренажа да сменят и нея,защото се задвижвала от ремъка и все едно била ролка

Ехе. Било хубаво, ама дефакто са ти сменили чисто нова оригинална ролка на по малко от година...

Ама иначе отпадала гаранцията,кво да се прави :smt019 ,обир.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 67000 км са ти сменили водната помпа заради гаранцията предполагам нали?
Не казаха че било хубаво като се сменя ангренажа да сменят и нея,защото се задвижвала от ремъка и все едно била ролка

Ехе. Било хубаво, ама дефакто са ти сменили чисто нова оригинална ролка на по малко от година...

Ама иначе отпадала гаранцията,кво да се прави :smt019 ,обир.

 

Водната помпа дефакто е обтегача. Ако се развали следва прескачане на ангренажа. А стане ли това по-добре си купувай нов двигател вместо да го оправяш. Така, че 20, 30 или 50лв на фона на 5к+ не трябва да е нещо което да се спести!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 67000 км са ти сменили водната помпа заради гаранцията предполагам нали?
Не казаха че било хубаво като се сменя ангренажа да сменят и нея,защото се задвижвала от ремъка и все едно била ролка

Ехе. Било хубаво, ама дефакто са ти сменили чисто нова оригинална ролка на по малко от година...

Хубаво са я сменили, това не е двигател на фаворит ,дето струва 200 лева целия, та да си прави експерименти!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на всички коли,когато ангренажа минава през в.п.-задължително се сменя с ролките

друг е въпроса тук,че са сменили ремъка с 50 00км.но-рано

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.