Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

TDI


esto

Recommended Posts

на мой приятел октавийката реши да стечкува мотора е 2.0 TDI,проблема е,че след около 2500 об.няма мощност,в ЕТ я закачиха за диагностика и показа свръх налягане и казаха ново турбо,аз не съм специалист но като се размислих,мисля,че проблема може да е в зацапана геометрия на турбината или нейното управление.моля за идей и съвети!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен зацапано турбо може да е блокирало и буталото което го управлява. Най-добре отиди на свестен турбо сервиз да ти погледнат колата. Vasilisa наскоро имаше ядове с турбото и може да сподели повече опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при свръх налятане ново турбо :-k ама ако е гаранционна кво му пука

и за напред повечко газ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е гаранционна,а и цената на нова е около 3600 в ЕТ със смяната.въпроса е до колко има смисъл да ги дава?

в Еуратек турбини не ремонтират,затова така са му казали, там сменят само с нови...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е гаранционна,а и цената на нова е около 3600 в ЕТ със смяната.въпроса е до колко има смисъл да ги дава?
Да отиде в добър турбо сервиз най добре,такъв има на околовръстния преди да свиеш към бояна посока Перник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отиди в друг сервиз,както те посъветва колегата.АКО,евентуално се наложи да се купува друга турбина,имам идна такава перфектна/на мн.мн.малко километри/.Тел ми го има във форума,цената ще е мнооого атрактивна на фона на тази която са ти обявили.

стига да не е 20 8кл.

но най вероятно трябва да се почисти,да проверят първо дали мап-а работи коректно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отиди в друг сервиз,както те посъветва колегата.АКО,евентуално се наложи да се купува друга турбина,имам идна такава перфектна/на мн.мн.малко километри/.Тел ми го има във форума,цената ще е мнооого атрактивна на фона на тази която са ти обявили.

стига да не е 20 8кл.

но най вероятно трябва да се почисти,да проверят първо дали мап-а работи коректно

Мисля че ако геометрията не се движи нормално ,ще изключи поради високо налягане .Хубаво е да се махне клапана и на ръка да види как се движи.При по ниските обороти набива повече и ако клапана не може да я движи с лекота ........

Има много добър сервиз в Борово ,ама като гледам колегата е от Варна ,та bega4kata да дава посока.Моя съвет е да не бърза,а да провери движението на геометрията и задвижващите я клапани. :smt030

Успех и дай инфо как се развиват нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.