Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"чукане" в скоростите при студен двг


todor_velikov

Recommended Posts

не ,при мен е само на празен ход и то ня студено,вече не се чува,сипах някаква добавка вътре ,ама дали щото времето се стопли или от нея незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Фаворит 1.3 ЛХ '94

Оффф! Най-мразим да правя скорости, аз ще ползвам темата за да похваля и моите скорости - Това "трополене" когато колата е студена и аз го имам като натисна съединителя и спира, понякога когато го пусна след това понамалява, после или аз не му обръщам внимание или като загрее изчезва. Симо има една Фелация при него дето и е всичко сменео (съединителя) ама чопли семки по същия начин.

Мен ме притеснява нещо друго - като тръгвам (1-ва и 2-ра предавка) се чува едно много грозно стържене (бих го оприличил на изпускащо зъбно колело) :?: Прави го на първа колкото и леко да отпускам съединителя, на втора го прави ако нещо е напечено положението и трябва да се изстрелям по-бързичко.

Симо ме прати да си търся запазена скоростна кутия, ала аз имам едно на ум и за съединителя заради неясния му произход и давност.

КАто цяло предавките влизат лесно и гладко, колата няма проблем при потегляне или движението си, само този апокалиптичен звук :(

Да ви се е случвало????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kакто доста колеги споменаха, проблема е в петата предавка и по-точно в муфата на синхронизатора. Муфите са с различни размери и може да се сложи по-дебела. Проблема е когато на автомобила е най - дебелата и пак тропа.Иначе ремонта е лесен и се прави без сваляне на корости , само се валя капака на етата предавка. Развиванто на гайката е много лесно бз гайковерти. Включва се на първа предавка през лоста , избива се щифта на включващата вилка за пета и се включва предавката принудително само от муфата - без да се движи лоста (той и не може да се движи при вкл. друга предавка), така скоростите се блокират и се въртят само гайките без валвете. Сваля се муфата и с слага новата и всичо остнало по обратният ред. Но този ремонт не винаги дава желаният резултат, аз на моята Фелиция го нямах като проблем , но след като строших корпусите в едно островче сложих корпуси от Фаворит и се появи това тропане , после слоих и най - дебелата муфа , но проблема си остана и сега си карам така .Това тропане реално не застрашава по никакъв начин безопасността на шофирането , а само дразни ушите на шофьора. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.