Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

"чукане" в скоростите при студен двг


todor_velikov

Recommended Posts

от скоро се чува едно странно чукане или стържене в скоростите или диференциала като запаля двг сутрин на студено,след като загрее изчезва.маслото е сменяно скоро.дали има общо с това че отвреме-навреме изхвърля по-малко масло през отдушника на ск.кутия?

предполагам че ще трябва и майстор,но нямам идея за добър по скоростите :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се разтропал лагера на съединителя ... пробвай да се заслушаш дали изчезва при натиснат съединител и ако изчезва не го мисли , щот вътре няма нещо , което може да тропа , чука и т.н. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се разтропал лагера на съединителя ... пробвай да се заслушаш дали изчезва при натиснат съединител и ако изчезва не го мисли , щот вътре няма нещо , което може да тропа , чука и т.н. ;)

ако изчезне шума при натиснат педал,значи шума не е от лагера на съединителя, ами от лагерите в скор.кутия... smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като правих съединителя сменях и тампона на двг към скоростите ,но докато го извадя нанесох доста мощни удари ,възможно ли е от това да се е разместило нещо ,например в една от книжките пише че може да е синхронизатора на 5 предавка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорих с симо от зоопарка и ми каза че най -вероятно е от скоростната кутия и не е проблем да се кара така,имал при него същата кола с такъв проблем ,като при нея всичко е сменено и отвреме-навреме така се получава,

тъй като не видях други надежни майстори,реших за всеки случай за сложа и някаква добавка в скоростите ,но каква да избера ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а синхронизатора на 5-тата предавка лесно ли се сменя при монтирани скорости-по-скоро гайката на първичния вал може ли да се развие и завие докато за контра ползвам феродовия диск ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с гайковърт ... аз пробвах така да я развия държейки контра на вторичния вал и познай - разхлаби се гайката на вторичния вал и после скоростите под мишка и при най - близкия гумаджия :mrgreen: а съединителя много е вероятно да приплъзне ;)

Каква е логиката да сменяш синхронизатор ... 5 включва ли нормално , щот се съмнявам чукането да е от синхрона .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то не е баш чукане,ами на студено все едно мели нещо вътре.ами незнам какво е ,но в една книжка за фав/форман пише така че престъргва на студено,при износен синхронизатор на 5 предавка.

а защо казваш че се е развила гайката на вторичния вал,той синхронизатора за 5-тата е на първичния? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато се мъчех да си държа контра на нея се разви , инак тя не се пипа т.к. вторичния вал се вади от кожуха заедно с лагера ;)

А това меляне го имам и аз на двете коли и е от лагера на съединителя ... нищо тревожно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даваш ми някаква надежда,но мисля че не е от лагера,защото е на няма и 1500 км,а днес нарочно бях оставил колата на наклон,за да се стече маслото към лявата гума,демек към синхронизатора на 5 тата и у4удващо щом запалих не се чуваше :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то и моя лагер се разхлопа още първата зима след като смених съединителя и от тогаз всяка зима си ромоли дорде е студена колата и след някой и друг километър спира , а тоз проблем си го имат почти всички марки с постоянно зацепен лагер - греста мръзне и лагера шуми ... това , че под наклон не е шумяло не щот е било пълно с масло там , ми е някакъв съвпадък ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да се стече маслото към лявата гума,демек към синхронизатора на 5 тата и у4удващо щом запалих не се чуваше :-k
[-X
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука е като от мелничка за черен пипер, нали. Карам така вече трета година. Бате Мишо от Симеоново ми каза (споменах го на последния за 2008 г. конгрес на Моржовете пред НИМ), че било синхрона на 5-та скорост, не било страшно и се оправяло лесно, но не ми каза как, щото много сме били пишели по форумите. Карай без да ти пука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате Мишо от Симеоново ми каза (споменах го на последния за 2008 г. конгрес на Моржовете пред НИМ), че било синхрона на 5-та скорост, не било страшно и се оправяло лесно, но не ми каза как, щото много сме били пишели по форумите. Карай без да ти пука.

off :oops:

Ха! Не знаех, че Мишо следи форума :-k. Ако и пишеше тук, щеше да е от полза на много хора ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! Не знаех, че Мишо следи форума :-k. Ако и пишеше тук, щеше да е от полза на много хора ;).

Не Гога. Не го следи. Като ми смени гумичките на клапаните и запалих колата да я сваля от подемника (крика) чу че чегърта и ми сподели проблема. Викам "Кажи какво да направя", а той "Ааа не! Много пишете вие по форумите и по интернетА и после проблем след проблем!" smile174

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говорих с симо от зоопарка и ми каза че най -вероятно е от скоростната кутия и не е проблем да се кара така,имал при него същата кола с такъв проблем ,като при нея всичко е сменено и отвреме-навреме така се получава...

 

Ми значи, най-вероятно аз съм тоя със "същата кола"...Действително, всичко е направено по скоростната кутия, но въпреки това "свирене" си има. След като сипа добавка нещата като че ли малко се подобриха, но може и да си въобразявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ,точно такова "мелене" се чува,и аз четох в една книжка че може да е от синхронизатора на 5-тата,сложих и добавка за всеки случай ,но не се оправи,сега чакам да се оправи малко времето и да залягам :lol:

иначе имало 3 вида синхронизатори,вида се определя чрез измерване на някакво разстояние между него и зъбното колело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Същия проблем го имам и аз от преди година почна, но го прави само при ниски температури. Чува се едно хубаво ромолене докато не загрее, и поне при мен се чува при по ниски обороти, станат ли над 2500 и утихва. Сега съм по-спокоен като казвате че няма какво да счупя допълнтелно и мога а си карам и така. smile103

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

При мен имаше нещо подобно,но се чуваше само когато колата е на 5а предавка и се оказа някаква разхлабена гайка на 5та скорост.Но този шум го имаше и на студено и на топло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ,точно такова "мелене" се чува,и аз четох в една книжка че може да е от синхронизатора на 5-тата,сложих и добавка за всеки случай ,но не се оправи,сега чакам да се оправи малко времето и да залягам :lol:

иначе имало 3 вида синхронизатори,вида се определя чрез измерване на някакво разстояние между него и зъбното колело.

синхрониз. не са 3,а 2 :-k Големият е за 1 и 2 скорост,а малкият за 3,4 и 5 ск. и според мен проблема не е от синхр.,а от лагер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.