Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

винетки 2009


anarchymisc

Recommended Posts

Значи каквото каже държавата , това ще е!!??

Тази държава винаги ме е прецаквала и аз ще я прецаквам , колкото мога. Къде отиват тези пари от винетките? Какво става с пътищата, оправят ли ги? Всичките ми коли са страдали от калпави пътища осеяни с огромни ями. За това ли да плащам винетка. Или да я плащам за да отиват парите в нечий джоб! Оказа се , че още двеста милиона по програма ФАР за рекострукция на пътищата са спряни от западна Европа, защото да не отидат в нечий джоб. А ние ще се правим на честни. Ще карам както си мога, ще гледам кабелна, както ми е възможно, ще се свързвам с интернет както ми е възможно! Тея с лъскавите лимузини, хич не ги интересува колко някой е честен, нали си плаща като поп. Да не говорим как ни цакат с ел.енергията, която е по-скъпа от някой западноевропейски страни, как ни цакат с горивата, с отоплението, с храните, с всичкото менте което ни пробутват. И после защо Бруте и ти?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    9

  • BlackPearl

    6

  • bat'Veso

    3

  • joeless

    3

Най-много писали в темата

...Къде отиват тези пари от винетките? Какво става с пътищата, оправят ли ги? Всичките ми коли са страдали от калпави пътища осеяни с огромни ями. За това ли да плащам винетка...

Колега, би ли споделил за тези ями - къде ги видя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, би ли споделил за тези ями - къде ги видя?

 

Юли,

 

На връщане от Вършец - резултат крива джанта :evil: Надявам се поне окачването да не съм пре...ал :oops:

 

А да не споменавам как се излиза от Велинград! Вчера излизането ми отне 45мин и минах по такъв "път" от който ми се зави свят...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по този повод ще си делна кабелната с някой дето е нощна смяна, защото аз през деня кабелн ане ползвам.

Интересно как ще реагира кабелния оператор.

 

споко, можете да си я гледате и двамата едновременно ;)

 

В нормалния свят към, който се стремим уж, всеки преценява начина си на живот и стандарта си според възможностите си.

 

а като пристигнем във нормалния свят ми се обади и ще си помисля дали да търся начини да ебавам ебаната ни дъжава във която всеки гледа да ти свали кожата със всевъзможни такси :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не съм против винетките,ама да са поименни-към книшката за всеки шофьор.Аз като имам 4 коли 4 винетки ли да си купувам.Да не би да мога да ги карам едновременно и 4 -те.Купувам си 1 залепвам я в/у прозрачно фолио и после в/у фолиото лепинка от дисплея на нов мобилен телефон.Така може да си я залепвам безкрайно много пъти на различните коли с които ми се налага да излизам извън града.Без да се плюнча по стъклото smile153 smile157

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парите от винетките макар и на сегашната си цена са една доста впечатляваща сума. Погледнете какво е на вън.Не забравяйте и трафика от чужбина.С тези пари за една година могат да се положат нови настилки на всички пътища че и да хартисат пари,ама гадовте много краднат. :evil: Прекалено много.Ей затова неще да плаща народа ,защото вижда че парите му отиват в бездънна яма.Голяма част от пътищата са под всякаква критика.Налага се доста често да обикалям северозападна България и вярвайте ми развитие НИКАКВО :evil: Забравени от господа. И не само там е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bobi72, относното "деленето" на кабелната, бях провокиран да го кажа относно това, че няма смисъл на 2 коли с 2 винетки - нямало смисъл, защото винаги само едната можела да е извън града, а не дали може едновременно да се гледа.

А колкото до "пристигането в нормалния свят" - да не би да искаш да те занеса до там на гръб?!

Всички такива теми се превръщат в преброяване на Бай Ганьовците - нищо повече.

Съжалявам ако се обиждате, но това е моето мнение.

Защото, Вие ако обвинявате държавата, аз първо ще обвиня Вас!!!

Знчи държавата ви лъжела и затова вие трябва да лъжете другите.

С какво вие сте по-различни от мене примерно - и аз съм всеки ден на тоя път и сигурно се срещаме.

Да не би аз да карам върху по-хубави пътища, а вие не?

Аз си плащам и имам пълното право да недогувам - не казвам, че го правя всеки път но доста често си отстоявам правата и не се притеснявам за нищо.

Кажете ми вие с какво право се оплаквате?

Или пък въобще оплаквате ли се?

Или сте намерили "мекото" и така си е най-добре.

Няма държава, президент , парламент , който да може да се справи с такъв начин на мислене.

Защото както се изрази преди мене няколко мнения някой - като дойдело хубавото щял да прецени дали да лъже и как.

Е както казах по-горе - Бай Ганьо is still alive !!!

И последно - ако зависеше от мене, аз бих трил всякакви изказвания от рода "как прецаках системата, защото тя ме прецаква".

Но, не зависи от мене.

Аз не съм данъчен, нито полицай нито някакъв морален стожер, че да ви търся сметка, но повечето от вас, които "негодуват" са с по 3 или 4 коли в подписа.

Поне от хорска срама си замълчете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

По бензиностанциите на Шел, ОМВ, Лукойл (за тези знам, че има, щото от тях пазарувам) и в пощенските станции.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц тц тц=пак зачаластрихме винетките-остава само някои да се обади,как преебава системата като си оставя фолиото-само изрязва НАПИто и как после ги залепя с вода и ги отлепя........... :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Набилжава новата година! Не забравяйте винетките важат до 31,12,2008 г. не както преди.... до Януари на следващата година! :smt019

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bobi72, относното "деленето" на кабелната, бях провокиран да го кажа относно това, че няма смисъл на 2 коли с 2 винетки - нямало смисъл, защото винаги само едната можела да е извън града, а не дали може едновременно да се гледа.

А колкото до "пристигането в нормалния свят" - да не би да искаш да те занеса до там на гръб?!

Всички такива теми се превръщат в преброяване на Бай Ганьовците - нищо повече.

Съжалявам ако се обиждате, но това е моето мнение.

Защото, Вие ако обвинявате държавата, аз първо ще обвиня Вас!!!

Знчи държавата ви лъжела и затова вие трябва да лъжете другите.

С какво вие сте по-различни от мене примерно - и аз съм всеки ден на тоя път и сигурно се срещаме.

Да не би аз да карам върху по-хубави пътища, а вие не?

Аз си плащам и имам пълното право да недогувам - не казвам, че го правя всеки път но доста често си отстоявам правата и не се притеснявам за нищо.

Кажете ми вие с какво право се оплаквате?

Или пък въобще оплаквате ли се?

Или сте намерили "мекото" и така си е най-добре.

Няма държава, президент , парламент , който да може да се справи с такъв начин на мислене.

Защото както се изрази преди мене няколко мнения някой - като дойдело хубавото щял да прецени дали да лъже и как.

Е както казах по-горе - Бай Ганьо is still alive !!!

И последно - ако зависеше от мене, аз бих трил всякакви изказвания от рода "как прецаках системата, защото тя ме прецаква".

Но, не зависи от мене.

Аз не съм данъчен, нито полицай нито някакъв морален стожер, че да ви търся сметка, но повечето от вас, които "негодуват" са с по 3 или 4 коли в подписа.

Поне от хорска срама си замълчете.

 

Напълно съм ЗА винетките и против селкия тарикатлък,но за парите които давам трябва да получа нещо,да ама не,не получавам ,за това НЕискам да плащам и ако имам възможност няма да го правя.Същото е с такса смет ,за това ли плащам за да слагат кофите по средата на пътя,за да не влиза никога кола да мие и да чисти и да почиства снега ,аз си плащам за моя апартамент ,на улицата която живея ,не за булеварда.Следващите пъти обещавам да снимам пътищата за които плащам.И не съм съгласен за системата,уравнението е на обратно -системата е прецакана и тя прецаква хората ,ама така им е изгодно,яд ме е че тия същите дето отговарят за нея и те са прецакани след това по същата система.Не може аз да плащам винетки,да си поддържам колата в изрядно състояние,да плащам данъци като поп и бай хуй полицай да спира мен и да ми се заяжда понеже колата ми е по-лъскава, а не тъпака с москвето дето парите ги дава на ръка да мине преглед и си спестява гражданската.Ебал съм я и държавата винаги когато мога ще я прецаквам докато не се промени управлението и тъпите куки не започнат да си вършат работата а не да ми циврят за 13та заплата.Ако никой не плаща винетки какво ще стане че се намали 0км направен път на 0,ще запълнят вместо нито една -нула дупки ли,пазарна икономика друг път-държавна икономика се казва ама държавата не са хората в случая,дайте по 70лв пък ние как и дали ще ги изхарчим си е наша работа.Звънял съм къде ли не,писъл съм къде ли не и резултата е нулев

Сори че се относох ама ми писна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е доста актуална. Лично проверих в пощата (имат само седмични и месечни винетки!) и на две бензиностанций (LUK и OMV) - годишни няма. За да не кажете, че съм се сетил в последния момент, ще спомена, че търся от 2 седмици. Дали аз съм карък или самите продавачи правят "тънки номера" за да изкарат малко огоре не знам. Факт е че ако реша да излезна от София ще съм в нарушение защото нямам никакво намерение да плащам два пъти на държавата за едно и също нещо просто защото някой тъп чиновник не си е свършил работата :smt019

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да има някакво диференцирано отношение по вапроса.Иаз тази година изкарах без винетка,нокато се замисля не си струва риска за 67лв за цялагод. да ти вземат 100лв.отведнъж като те спрат!

Друг е вапросът със застраховките-според мен за водачи без нарушения за период от1-2 год.трябва да се плаща минимална застраховка,не смятате ли?А нека тези "нахъсани пубертетчета",каращи хонди и темподобни"напомпени коли",и които постоянно се блъскат и правят нарушения да плащат СОЛЕНО?

За съжаление ,колеги,карачите в БГ са безброй много в сравнение със шофиорите.Изащо почти всеки,получил книжка и карал известно време автомобил си мисли че вече е едва ли не бог на пътя????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. да допълня за диференцирането - и неопитни водачи \да речем с под 2-3 години опит\ да не могат да карат автомобили с НАД еди-колко-си коня :smt017

Межуду другото, в Ирландия младите шофьори бяха задължени да имат доооста голям стикер L* - отпред и отзад, и НЯМАХА право да се качват на магистралите. Застраховките бяха от порядъка на 1000 евро \не се бъзикам\ а дупка не съм видял нито една. Дори в селото в което работех преасфалтираха всички улици \за само 1 месец!\ без да имат дори пукнатина - времето им било дошло да се правят - правят ги.

 

Там ако бях събрал пари за застраховката, и винетка щях да си платя :smt032 Ама не събрах.

 

Всъщност, нямаше как - хванаха ме на седмия ден че карам без застраховка - има си хайки в началото на всеки месец, но аз не знаех за това - та, хванаха ме - и не глоба, ами ми прибраха направо колата - като си купя застраховка да отида да ми я върнат. ей така на пътя ме оставиха.

 

Ако има тук такива положения някой ще посмее ли без застраховки и винетки да кара, питам?! smile150

Тази година ще си взема винетка

 

* L - Learner или Looser, така и не стана ясно :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не на всички бензиностанции имат или ги крият, както казваш, въпреки че каква би им била далаверката :roll: Аз вчера минавайки по околовръстното спрях на ОМВ (от Младост в посока Княжево, преди Симеоново) да си взема цигари и се сетих, че днес пътувам, а нямам винетка. Хората имаха и си купих, годишна де :smt030 Или аз съм късметлия, че в последния (за мен) момент намерих или ти си карък. На следващата среща ще ти гледам на кафе, да видим кое е вярно :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, явно съм карък ](*,) Иначе далаверата от скриването на винетките е че сега ще продадат седмична или месечна а след седмица още една. От всяка взимат процент и вместо Х пари ще вземат Х + У :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли, явно съм карък ](*,) Иначе далаверата от скриването на винетките е че сега ще продадат седмична или месечна а след седмица още една. От всяка взимат процент и вместо Х пари ще вземат Х + У :smt034
Закупих си винетка от първата изпречила ми се бензиностанция на Петрол цената си е като миналогодишната 67лв
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, днес и аз се обзаведох при това на бензиностанция на която преди 2 дни не успях! Или са ги наритали или просто са заредили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.