Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

винетки 2009


anarchymisc

Recommended Posts

http://news.ibox.bg/news/id_1346140236 :evil: :evil: :evil:

 

http://news.ibox.bg/news/id_899262524

 

Последна редакция: 30.12.2007, 15:48

Публикуване: 30.12.2007, 15:45

 

Без винетки от 2009 г.

news.bg

Размер на шрифта: a a a

 

Винетките ще отпаднат от 1 януари 2009 г.

Това съобщи министърът на регионалното развитие Асен Гагаузов в Сливен, цитиран от БНР.

 

--------------------------

 

До сега винетките бяха с валидност до 31 януари на следващата година. Заради това отпадане сегашната винетка за 2008 я направиха до 31 декември. Ако наистина възнамеряват да въвеждат винетки за 2009, определено ще са много хората като мен, които ще откажат да си закупят такава, носейки със себе си разпечатка от казаното и приетото от министъра на НЕравитието...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    9

  • BlackPearl

    6

  • Mishelle

    3

  • hamsia

    3

Най-много писали в темата

Абе това с винетките и не само :!: е като в казармата.Сещате ли се?Всяка заповед е предпоследна :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора - радвайте се, че няма поскъпване :mrgreen: .

Тоя месец, дето си го търсите е виртуален :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що научих от достоверен източник че промяна в цените на винетките няма да има,но санкцийте за нарушителите ще налагат ето тези служители на КАТ

Бъдете изрядни!!!

Police.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че миналогодишните винетки (с валидност една година) бяха до края на януари 2008 ма, а тазгодишната винетка е до 31 Декември.

Аз лично очаквам да има много изпълнения сутринта на 1 януари 2009, защото примерно ако човек отиде някъде на хижа и забрави, сутринта на васильовден може да го осурвакат малко :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми те затова винетките ше се продават от 1ви Декември.

 

Не виждам какво прече-освен,че с около 1 месец по-рано си давате парите!

Купуваш я Декемви и си я лепиш-а като дойде Януари,отлепяш старата вече винетка.

Освен ако не си дребнав и не искаш точно на мястото на старата винетка да залепиш новата и то почно на 1ви Януари! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тази година няма да дам пари за винетка, освен ако не се наложи, ама наистина да се наложи...

Докато пътувам на тръни нощем по пътя от Търново до София - от целия път има САМО 50км СЪС МАРКИРОВКА - никакви пари. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора - радвайте се, че няма поскъпване :mrgreen: .

Тоя месец, дето си го търсите е виртуален :lol: .

Колега, ясно е, че е виртуален. Но около празниците има доста харчове и този просто се отлагаше с месец, затова хората мрънкат. И то с право.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не са винетки ще е пътен данък както си беше преди 4-5 г. Ама лошото е тогава че караш-не караш ти го вземат, а с винетка- като не излизаш от града никой не те търси за нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта винетка не е залепена понеже ползвах и на жената колата(няма да купувам 2) ,а и се изнервих миналата година докато махна старата.Сега съм я изрязал около найлончето без да го отлепям и с малко плюнка прас на стъклото и не е падала цяла година :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги-темата се превърна в типична за БЪЛГАРИНА-а именно как пре...х системата ни и минах метър.

 

Да не падаме до нивото на сеслките гъзарчета с С класи и Джипове-дето си купуват седмични винетки а?Или стъклата им са облепени с винетни (седмични-месечни)!

 

При положение,че в подписите ви стоят коли за по 40к и кусур лева е доста ........-ама Вие си преценявате!

 

А винетка се сваля много лесно-пълниш кана с гореща вода-изливаш я на стъклото (над винетката) и после със шпатулка или нещо от сорта-да хванеш ръбчето я отлепяш!Фасулска работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям Исята (BlackPearl). Пътищата не се ремонтират сами! За това трябват пари. Има бюджет, който предвижда сума, на базата на винетки. Когато тази сума не може да бъде събрана, изхода е един - увеличаване цената на стикерите. А защо това се налага? Не толкова заради повишаване на петрол и т.н., а най-вече заради факта, че ако са предвидени, съобразно автомобилния парк да се съберат (условно) 100 лв., 30% като минат "метър" като колегата по-горе, решението е само едно - увеличаване цената на стикера. Мнозина се тюхкат и псуват такива увеличения, но са малко тези, които си дават сметка, че вдигането на цената в голям процент е именно заради такива "метражи". Същото важи и за билетите за градски транспорт, и таксите за парно и т.н. Докато едни се скатават, други ще плащат, това е... Защо цените по заведенията, в магазините и в кината не скачат драстично и често? Отговора е един - там няма как да не платиш, нали? Същото важи и за тока, в съседна тема на колегата biser. Като ви се краде и минава метър, продължавайте в същия дух, но осъзнайте, моля, най-накрая, че по този начин бъркате в моя джоб :!:

 

Не искам да кажа, че държавата и някои дружества са света вода, но нека не търсим под вола теле и все тях да обвиняваме. Време е да се замислим до колко сами сме виновни за това положение и да престанем да търсим вината навсякъде другаде, само не и в себе си.

 

P.S.: Една годишна винетка струва по-малко от 20 ст. на ден. Смешно е, дори и да караш кола за 400 лв....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И у нас се купува годишна винетка, но я лепя и на двете коли. Тази година и двете си имат, но това е изключение. Двете коли не могат да пътуват едновременно извън града, така че все едно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще перафразирам BlackPearl : Аз да съм добре, Вуте да е зле!

Няма да се оправим по тоя начин - ние винаги ще търсим как да надхитрим системата и няма да почнем да мсилим.

В нормалния свят към, който се стремим уж, всеки преценява начина си на живот и стандарта си според възможностите си.

Всички такива изцепки са огледало на нашата простотия и мизерно поведение.

Аз по този повод ще си делна кабелната с някой дето е нощна смяна, защото аз през деня кабелн ане ползвам.

Интересно как ще реагира кабелния оператор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що научих от достоверен източник че промяна в цените на винетките няма да има,но санкцийте за нарушителите ще налагат ето тези служители на КАТ

Бъдете изрядни!!!

Police.jpg

Ако изкарат такива каки да ни проверяват, въпреки че си имам винетка, залепена, както си му е реда, сам ще бия спирачки пред тях да ми правят проверка. smile153 :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тия управляващи съм напълно съгласен с ok3.

Защо да пълня гушите на "батко и братко" и останалите по веригата :?:

А в същото време от ЕС ни спират парите точно заради тях :!:

Колко км магистрали са построени за последните 7-8 години :?: :?: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми догодина винетката ще е 100 лева тогава.

Давайте по същия начин - Шъ съ оправим!!!

Само, че ще дойде момента в който "балъците" дето плащат или ще разтълкуват закона и ще си го приложат по техния си начин или няма да са вече тука!

Жалка картинка сме - Made in BG!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно че щом са го измислили ще се плаща, то като се събере винетка Г.О., данък, каско и като го умножиш за поне 2 коли, че повечето сме така изобщо веселба голяма за нова година ще бъде, пък догодина постоянно веселие ни чака :mrgreen: :mrgreen:. Много ми е интересно като видя неизчистев от сняг път на кого трябва да се жалвам да ми върне парите - сигурно на арменския поп. Поне можем да си направим една фотосесия "Винетка" във форума като падне дебел сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винетката я платих вече - като отидох да си слагам зимните гуми - и 4-те ми джанти криви, а честито, по 15 лв. изправяне на джанта - цък - 60 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз си направих проста сметка, за последните 4-5 години броя на автомобилите се е увеличил 3 пъти ,цената на винетки,данъци и т.н. също имаше и приходи от ЕС,с две думи приходите са се увеличили многократно,в същото време дали има нови 100-200 км направени,същото е положението в повечето градове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе при нас в Добрич асвалтираха всички главни булеварди-само 1 остана,но и на него ще му видят сметката! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо заставам зад винетките. Така има някакъв естествен саморегулиращ се механизъм, който да ограничава донякъде ползването на междуградските пътища за излишни разходки. Защото който му се налага, лепи винетката и си кара. А по селата има десетки хиляди технически неизправни ППС-та, които главно заради винетките, собствениците им си ги карат по черните пътища. Какво ще стане ако всичките тези бараки тръгнат по магистралата, както беше с пътния данък. Освен това има и голяма част от автомобилистите, които с години не карат междуградско, те защо трябва да плащат за строежа на магистралите???

Друг е върпоса, че на доста коли гледам седмични и месечни винетки, на сума с пъти по-голяма от годишната винетка. :D:D

 

В Бургас доста здраво асфалтират, а що се отнася до новопостроени магистрали в последните години, отсечката Бургас - Карнобат, не е чак толкова лоша колкото се изписа по медиите, въпрек и че на някои места можеш да хванеш морска болест, нищо че си на сушата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В белите държави пътните такси са включени в цената на горивата и това прави 1 евроцент/литър ама наште нали са все много умни та всека година откриват по един велосипед. То са разходи за печатане, разпространение, то е продаване, то е забравяне и недодялки и що разход е само докато се снабдят автомобилите- всичко това вместо да се превърне в километри здрав път една голяма част отива в издръжка, печатници, търговски отстъпки и к-ви ли не глупости, които плащаме от джоба си всека година. Пък дето карат без винетки си е друг въпрос, а че контрол нема- също, то и да има и той струва пари. Тоя фонд "пътна инфраструктура" си е чиста проба ташак- работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То за да има контрол за винетките трябва да им се обръща повече внимание от органите - повече отколкото на това с колко лева в час караш.

 

Мен един път не са ме поглеждали винетка дали имам.. (друг е въпроса, че по Нова година колите задължително биват оборудвани с годишни винетки и винаги са на стъклото).

 

Юли, че не искаме да си плащаме и да минем метър е национален спорт е вярно, само дето от много време се прилага от управляващите по отношение на "данъкоплатците" - нае*и ги, земи им парите и да не ти пука! Пък после ЕС са лоши, че не ни дават пари! Заради "батко и братко" ги прибраха тия 500 милиона и сега пак ще кажат, че няма.... Той и излишък отиде да пратим "баба и дядо на море".

 

За мен принципа Закона е закон за винетките се прилага. Само че властимащите прилагат закона "чуждото не е общо - то си е наше" и пътищата се правят от време на време, за не много време и ако има някакво време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.