Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с пръскалките на фаровете О2 - решен!


ok3

Recommended Posts

Значи оня ден сутринта след нощна смяна при -7 колата седя цяла нощ навън,в резервоарчето бях налял повече от достатъчно концентрат ,но когато се опитак да ползвам пръскалките ударих на греда беше замръзнала течноста ,налях само концентрат и след цял ден в гаража и напълно загрят двигател вчера и днес работят само пръскалките на стъклото но не и тези на фаровете.В упътването не пише нищо,чудя се дали още може да има замръзнала вода или са се прецакали нещо,нали са под високо налягане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо провери дали самите дюзи не са замръзнали. При мен след ползване дори да е с концентрат си замръзват защото спирта се изпарява, а капката остава...

 

Втора вероятна причина е откачен маркуч.

 

И не споделяш дали се чува моторчето да върти като пробваш да пръскаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

незнам какъв е принципа за това високо налягане ,моторчето трудно ще го чуя при работещ двигател но ще пробвам ,досега не съм чувал моторче,пръскалките на предното стъкло проработиха още на следващия път но те са с подгряване,незнам дали тези на фаровете имат.Няма теч под колата за да е откачен маркуч иначе не се вижда под капака къде са пръскалките .Чудя се дали да не ги полея с топла вода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди две седмици оправях същото нещо в ЕТ. Откачен ти е маркуча (за фаровете) от помпичката. След като пръснеш за 4-5 секунди и си сигурен че пръскалките на фаровете би трябвало да излезнат, се загледай, че под предната ти броня започва да капе течност за чистачки. Така ще си сигурен. В моя случай, понеже беше замръзнало малко течност (смотан, изветрял концентрат) даже имаше сцепено по маркуча. В ЕТ трябва да ти го закачат и евентуално сменят. Излезе ми 72 лева. Това за сваляне на предна броня, сваляне моторче, смяна на два маркуча и дюза на задното стъкло, литър течност.

 

ПП: Внимавай какъв концентрат слагаш, защото тези пръскалки на фаровете имат доста голямо налягане и ако слагаш обикновена спиртова, пластмасовите фарове се топят и замъгляват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси,ще пробвам

течност на sonax ползвам ,друга не съм намирал освен OMV ,български ,гръцки и т.н.са ми много съмнителни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е решен по най,ама най -елементарния начин,ама то трябва и на човек малко да има ,но навреме да му дойде

....предпазител ,смених го и всичко работи.Благодаря за съдействието .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.