Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia II - масло "long life"


a_80

Recommended Posts

Здравейте,

Имам Octavia II - 1.9 TDI. Колата в момента е на 10 000 км но като гледам до 15 000(първата смяна на масло) вероятно ще трябва да долея малко масло.

Колата е заредена с така нареченото масло "QG1"(long life) което според ЕТ може да изкара и до 30 000 км. Аз мисла обаче да си го сменя някъде към 15 000 км. Върпроса ми е такъв, някой знае ли заводски с какво масло е напълнен този двигател - дали е Shell или е Castrol. В ЕТ ми казаха и едното и другото масло ставало за доливане но според мен трябва да си е същата марка - да не се получи някакво пресичане на маслото.

 

Благодаря на всички за предварителните отговори

и Честита Коледа ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото ти е Shell (трябва да имаш и стикер на профила над радиатора) и би трябвало да е Shell Helix Ultra Extra или Shell Helix Ultra VX.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е ШЕЛ , обади се в сервиза на ЕТ и ще ти кажат точната марка . Не се продавало по магазините .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да на нито една бенз. станция на Шел няма масло 5В30 :evil: . Миналото лято докато бях в Австрия ми се наложи да купя 1 литър и добре че там имаше по Шеловете. А цената му беше върха -60 лева литъра. В ЕТ май беше 20-30 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам Octavia II - 1.9 TDI. Колата в момента е на 10 000 км но като гледам до 15 000(първата смяна на масло) вероятно ще трябва да долея малко масло.

Колата е заредена с така нареченото масло "QG1"(long life) което според ЕТ може да изкара и до 30 000 км. Аз мисла обаче да си го сменя някъде към 15 000 км. Върпроса ми е такъв, някой знае ли заводски с какво масло е напълнен този двигател - дали е Shell или е Castrol. В ЕТ ми казаха и едното и другото масло ставало за доливане но според мен трябва да си е същата марка - да не се получи някакво пресичане на маслото.

 

Благодаря на всички за предварителните отговори

и Честита Коледа ! :)

Щом е за доливане сипвай,каквото има 300-400г няма какво да объркат,по важно е да има,а не каква марка е :smt030
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично,като опре да доливам отивам и го сменям дори и на 12К,но съм доливал и от различна марка.Но попринцип най доволен съм от Castrol EDGE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.