Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Средства срещу махмурлук


M0rGaN

Recommended Posts

Най-добрият вариант да нямаш махмурлук е да пиеш умерено. Но на всеки ( на мен винаги :mrgreen: ) се случва да позабрави този принцип и да прекали. След което идват главоболието и всички неприятни страни на сутринта след препиване. Как да се отървем от тях?

Направете си коктейл от портокал, грейпфрут, лимон и мед, за да се възстановите бързо.

 

А вие как се справяте ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то средства много, но стане ли положението критично, си остава правилото, че всичко минава след 6 вечерта... Така съм чувал де, чел съм из интернет, не че ми се е случвало... :mrgreen: :mrgreen: :^o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят метод е-като се прибера цапвам един аналгин, на сутринта поне главоболието го няма, ама за махмурлука... има разни хапчета по аптеките, аз съм чувал за едно-казва се "Махмурлек" , би трябвало да действа smile169 А след някой и друг час ако отидеш във фитнеса и хууууубавичко се поизпотиш, прибираш се, душче и си нов :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен няма по-добър лек от едно хубаво и люто шкембенце с една загорчица на сутринта :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е сходен с на колегата. Практиката се е доказала в много безпаметни нощни запои. А именно:

Прибирам се и веднага глътвам един Coxtral (кокстрал), две чаши вода (около 300-400мл.) и сдъфквам нещо каквото има - за предпочитане сладко...шоколад, бисквити, сандвич..каквото има.

И после лягам и спя като застрелян. На сутринта обикновенно се чувстваш що годе добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 километра крос , после в банята къпане със хладка вода.След това един RedBul. Това е най-ефектното против махмурлук. :mrgreen: При мен поне действа ;)

 

Най-добре пийте с мярка за да нямате ядове и най важното е да има стабилна подложка (мезе). Избягвайте купешкия алкохол и наблягайте на домашното :smt030 И въпреки това ако прекалите с алкохола предизвикайте :smt46

До там никога не съм стигал но все пак да кажа :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с :smt46 мнооооого помага сутринта да ти няма нищо. но ако не се получи аз съм на принципа клин клин избива :) като съм препил, сутринта мушвам 2-3 бири и леко се замайвам, но не ми е лошо и до края на деня ми е спокойно. А и махмурлука си има друг чар-колкото е по-силен толкова по-весело е било предишната вечер. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя и още едно средство, а именно-добрата стара зелева чорбичка smile048 Ама после колко вода трябва да изпиеш пък да се оправиш от нея... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде заиграхме се и с моя ник.

Адриане клин клин избива, ама винаги единия остава вътре. Моята рецепта е Шкембе чорба с мноооого "спирачна течност", студена Ариана или Старопрамен и после 2 аналгина под езика (ауу че гадноо ама помага). Баби са ми казвали да се ядат 2 твърдо сварени яйца - поемали алкохола. Зелевата чорба също много помага - абе в общи линии трябва да му е кисело на стомаха. Киселината в комбинация с малко алкохол елиминират хистамина в кръвта - основния виновник за главоболието. Но естествено най- ама най-добрата рецепта срещу махмурлук е пиенето с мярка.

Желая Ви весело посрещане на Новата Година, пийте с мярка и НИКОГА НЕ СЯДАЙТЕ ЗАД ВОЛАНА СЛЕД УПОТРЕБА НА АЛКОХОЛ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сутринта :

кафе/шарк/редбул (квото има)

един-два аспирина/аналгина(ако има нужда)

сокче/водичка (ако е след водка по-добре да не е водичка)

и задължително на порцелановото конче да изкараме пиянското л***но(без него заникъде)

шкембе и бира/зелева чорбица също са препоръчителни

разните му хапчета за нищо не стават(лекарство против махмурлук няма,може да питате всеки военен доктор)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То, докато изпровбаш цялата народна медицина, се мръкне и маамурлукът отшумява :mrgreen: Иначе към всички традиционни и нетрадиционни методи може да добавим и житейската професионална максима от дълбините на народния гений smile106 : "две спанета и две сранета"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗДРАСТИ СПОРЕД МЕНЕ ТРЯА СУТРИН МНОГО КАФЕ И ЗЕЛЕВА ЧОРБА ЧУХ ЧЕ ФРАНЦУЗИТЕ И ВИКАЛИ СОК ТРЕЗВЕ АМА

НЕЗНАМ ДО КОЛКО Е ВЯРНО

 

 

 

http://s2.bg.bitefight.org/c.php?uid=76662

http://s2.bg.bitefight.org/c.php?uid=76662

http://s2.bg.bitefight.org/c.php?uid=76662

http://s2.bg.bitefight.org/c.php?uid=76662

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адриане клин клин избива, ама винаги единия остава вътре.

 

Разбира се че така става въпросът е да се нацели точната мярка. ако след тежка нощ мушнеш 3-4 бирички, само можеш да се замаяш и след следващия сън остава махмурлука от.... тези 3-4 бири. поне при мен е така....а може би си е алкохолизиране.... smile009 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най доброто средство срещу махмурлук е да не се пие.

А за това не се искат пари, нито умения, иска се само и единствено воля.

от 2006 г не съм слагал нито капка алкохол в стомаха си, и повярвайте ми, нищо ама нищо не съм загубил от веселбата по купоните или от красивите мигове в живота. Даже който успее да го постигне (да спре напълно) ще види колко красиви сутрини е пропуснал в безцелно и главоболно търкаляне до обед в леглото. Вместо да стане рано и да прекара един час във фитнеса, или да иде да лъсне някое друго стъкло или да си провери нивото на маслото и налягането на гумите например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват бая течности но в никакъв случай ВОДА!! Тя само прави нещата по-лоши!! Супички, сокчета, фрешове и айранчета..поне аз така се справям...иначе и клин клин избива спор няма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

От списание "National Geographic България - Януари 2009"

 

На борба с махмурлука

Винаги е добре да сме подготвени с някоя ефикасна рецепта против махмурлук. Откакто са открили алкохола, хората страдат от последиците от злоупотребата с него: потене, гадене, главоболие. Надали има панацея, тъй като степента на страдание зависи от много фактори - вида и количеството на изпития алкохол, ръста, теглото и дори характера на човека (най-зле се отразява на раздразнителните натури).

Хората открай време използват "церове" за махмурлук - от ободряващи супи до средства от типа "клин клин избива". Лекарите пък препоръчват вода, аспирин и витамини. Все пак най-добре е преди първата глътка да си припомним универсалната мъдрост: умереност във всичко. -Кетрин Л. Баркър

 

Методи използвани в различни държави:

  • Италия - кафе
    САЩ - доматен сок, яйца
    Дания - сол
    Полша - кисели краставички
    Холандия - бира
    Мексико - скариди
    Русия - брезови метлички (с които се налагат в парната баня, за да изкарат токсините)
    Китай - силен зелен чай
    България - шкембе чорба
    Япония - мариновани сливи
    Германия - маринована херинга

 

Едно допълнение от мен - задължително много вода, но още вечерта преди лягане, не на сутринта :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата все още е актуалана ма ние изтрезняхме вече :smt032

ето още няколко съвета от http://www.hardwarebg.com/forum

 

 

Аз правя следното:

Кофичка кисело мляко се разбива с толкова вода на айрян, вътре се слага, сол, черен пипер, белтък от яйце и набогато лед (по желание може и малко чубричка).

Нямам идея дали минава по-бързо от него махморлука, но със сигурност е най-готината напитка за в такова състояние

още

- Помислете за утрешния ден и какво ви предстои да вършите през него.

- Първото и най-важно нещо при пиенето е винаги да се яде нещо мазно, преди да се започне запоя. На гладно е смъртоносно да се пие голямо количество алкохол.

- Не трябва да се смесват питиетата. Пиенето на повечко вино след ракия, бири... е убийствено.

- Замезването със стабилни мезета(месо, сланина, салам, шишчета, пръжки...) е важно.

- Салатите и трушиите разкарват вкуса на ракията или водката, но нямат ефекта на месните мезете. Колата върши същата работа.

- Не пийте на екс и бързо. Не е необходимо да се правите на мъж излишно.

- Танцувайте, моткайте се насам натам, стойте дори прав и по-трудно ще ви хване действието на алкохола.

- При големи запои е необходимо да се проветрява често помещението. Цигареният дим допълнително ускорява ефекта на алкохола.

- Необходимо е да си знаете "коловоза".

- Не скачайте на дълбоко, ако не можете да плувате.

- Ако усетите, че ще "паркирате обяда", спрете яденето и пиенето, излезте на чист въздух.

- Хапнете нещо сладко, след като спрете да пиете.

- Ако е възможно, приберете се пеша от кръчмето или дискотеката.

- Преди да легнете да спите, минете през едното място и друснете крушата.

- Отворете прозореца и проветрете хубаво стаята. Спете на отворен прозорец през лятото. Кислородът най-много помага след напиване.

- Ако имате възможност, дишайте известно време чист кислород. Малко хора могат да си го позволят, но този трик върши чудеса.

- Сутринта като станете, отбийте се пак през едното място.

- При възможност, вземете душ.

- НЕ ПИЙТЕ ВЕДНАГА СЛЕД СТАВАНЕ ВОДА. Връщате се на изходно положение.

- Закусете. Паста, вафла, торта, филия с маргарин... Шкембе чорбата, Сокът от киселите краставички вършат също много добра работа.

- Малко по-късно, едно не много студено кисело мляко изяснява картината пред очите ви.

- Ако можете да си позволите, легнете пак и поспете.

- На работното място дъвчете дъвка. Като говорите, внимавайте да не дишате директно в лицето на шефа и колегите. Най-малкото, правите лошо впечатление.

- Ако ще шофирате, не тръгвайте веднага.

- Ако пиете кафе с цигара, огледайте се за тоалетна наблизо. Почти е сигурно, че ще ви се наложи да я използвате.

- Носете слънчеви очила. Ще се чувствате по-комфортно зад тях през слънчев ден и няма да приличате на Терминатор с кървясалите ви очи.

- Стремете се на не залитате и с нищо да не показвате, че ви е бил повечко алкохола през предната вечер.

- Правете бавни движения, не бързайте с решенията, защото в повечето случаи те ще са неправилни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

При нас се практикува пийнали от дискотеката някъде към 4.30-5.00 часа сутринта преди лягане една шкембе чорбичка с 1-2 бири и си като нов :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.