Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Почистване от сняг


adrian_m

Recommended Posts

Гога-ти добре направи забележка на Адриан-да не сме в Скандинавия да ни трупа по 50-60см,но сега е мой ред.

Не всеки ден ни трупа в България сняг и замръзва по колата.

Силиконовото перо е идеално за МЕК сняг.Доказано......(поне от мен)

А за сняг над 40-50 см....почистваш по отгоре да остане 5-10 и после почваш да чистиш.Понеже с лопата ще си спестиш 10 мин промерно-отколкото по-бавно да я караш,но като надереш боята губиш ценно време после по застрахователи и сервиси........ :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само внимавайте със спрея за стъкла че повечето обичат да си похапват гуми,бавно ,на малки хапки,но упорито

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, пръчката за почистване на стъкла от едната страна е с гума (е, не е силикон, но все пак) а от другата е дунапрен. Не драска, почиства сняг от 5мм до 40см (тествано), с дълга дръжка е и няма нужда да се мяташ на колата за да стигнеш средата на капака, а и струва 5лв. Какво повече искате? Аааа, и лятото като решите да миете колата можете да я тръкнете пак с меката част за да падне здраво залепналата мръсотия.

 

Поздрави и весели празници .... с повече сняг :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt017 Пепи.

 

Аз приложих силиконовото перо заради други причини.

Лятото,като си исчистиш джама с гъбата-трябва да я оставиш после върху,или вътре в нещо-да не цава все пак.

Няма да си играеш в бензиностанцията да си плакнеш губичката :).

А аз съм манияк на тема чистота..... :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

И аз съм с такава. Преди 3 г. я купих от Метро- с дървена, червена дръжка, широка е към 40 см, разглобява се и си стои в багажника напъхана в едно място там. Лете ми бърши стъклата, а зиме ми сваля снега от тавана. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви останат пиратки може и с тях да пробвате! smile061

Няма такава опасност - да ни останат пиратки или други подобни плякалки (в тоя ред на мисли, да е жив и здрав комшията, че ме снабди с нужното количество гърмящи средства :mrgreen: ) :smt004. ЧНГ! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога-ти добре направи забележка на Адриан-да не сме в Скандинавия да ни трупа по 50-60см,но сега е мой ред.

Не всеки ден ни трупа в България сняг и замръзва по колата.

 

:oops: Така е.... идеята ми беше че точно защото не трупа често понякога оставаме изненадани... е не толкова колкото районните кметове, но все пак :D надявам се някой ден умните инжинери да измислят покритие което да не задържа сняг и дори мръсотия. или пък самопочистващи се коли. малко фантастика, но е хубаво от време на време човек да си помечтава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пък в Бургас като е завалял един сняааааг, направо по-скоро ще се радвам да чистя сняг от колата.

Но все пак тази година като падна първият сняг приятелката ми филмира с телефона "упражнението" чистене на сняг, и клипа излезе 4 мин 35 сек. Така че не виждам защо е цялото това реване по темата, като на всяка една бензиностанция зареждане +чакане на опашка + плащане винаги е много повече от 5 минути

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.