Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Почистване от сняг


adrian_m

Recommended Posts

Сега чистих колата от сняг.... около 20тина мин ми отне. Някой да има предложения за нестандартно, но бързо и ефективно почистване. Например като поръсване на цялата кола с морска сол или от тоя род штуротия. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или една бутилка с азот и издухваш снега :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се справям за 3-5мин с уреда за чистене на стъкла. Има дълга дръжка и буташ здраво :) Зимата стои на задната седалка да ми е под ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако снега не е много твърд, метлата (тип четка) с дълга дръжка е най-бързия метод.

След това стъклата със стъргалото, ако за заледени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силиконово перо-това с което минават колата в автомивките преди да я подсушат.Струва около 15 лева.

Бързо и ефективно-не се намокря,лесно исъхва-има добра площ за почистване!

 

Метла-НЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile169 това последното, трябва да карам нещо по-голямо от бус че да дам 30лв :D

иначе стъргалката си е изпитан метод, но зависи от снега, понякога е имало и по половин метър отогоре, налагало се е да чиста колата по половин ден. може би ще проуча въпроса със силиконовото перо ;) найлона също е донякъде хитра идея, може и това да опитам ;) а с бутилката азот знам че ще е най-бързо стопяването но дали изобщо ще остане нещо от колата :)

все пак май ще пробвам и с морската сол, все пак щом ръсят с нея по пътищата надали ще увреди лака. както и да е, дано да пада сняг и да правя експерименти smile159 поздрави на всички smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сакън, н`ней със сол бре! smile106 Ще и таковаш таковата на колицата... Защо мислиш гният праговете на колите? От дъжда? Или от снега щото е бял?

От солта \предимно\!

 

Ако имаш половин метър сняг отгоре - гребеш с лопатка по-отгоре, да остана сантиметър-два, после с метлата. Що ви мързи, става за 3 минути и половина .. smile106

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай сол!!!!! Не си го и помисляй. Това е най-големия враг на автомобилите. Затова зимата е най-шибания сезон. Само след няколко поръсвания такива ръжди ще тръгнат, че ще ти се доплаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....в никакъв случай ,ама никога стъргалка !!! smile106

Едно време жулех с кеф, ама напролет като си погледнах джама срещу слънцето......ужас!

Особено , новите автомобили, нямате проблеми, бързо заграяват и разтопяват предното стъкло, не търкайте стъклото, станете 5 мин. по- рано и размразявайте ! smile106

От мен го запомнете.... smile106

(голяма работа ,че ще поработи мотора 3-4 мин напразно...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....в никакъв случай ,ама никога стъргалка !!! smile106

Едно време жулех с кеф, ама напролет като си погледнах джама срещу слънцето......ужас!

Особено , новите автомобили, нямате проблеми, бързо заграяват и разтопяват предното стъкло, не търкайте стъклото, станете 5 мин. по- рано и размразявайте ! smile106

От мен го запомнете.... smile106

(голяма работа ,че ще поработи мотора 3-4 мин напразно...)

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес сутринта на един софийски платен паркинг , младежът който работеше там минаваше всички коли с метлата на баба Яга...Малиии... "Услугата" бе безплатна... =D> Добре , че отидох малко преди да мине през моята....

Най-доброто решение е ГАРАЖ !!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pesho91

 

 

C2H5OH написа:

Ето какво не пожелавам на никого smile174

http://vbox7.com/play:d6c1c11f

 

 

Ааааа това е много грубо :D

Ето какво не пожелавам на никого smile174

http://vbox7.com/play:d6c1c11f

 

Ааааа това е много грубо :D

 

 

Зависи кой от коя страна гледа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш половин метър сняг отгоре - гребеш с лопатка по-отгоре, да остана сантиметър-два, после с метлата. Що ви мързи, става за 3 минути и половина .. smile106

:smt017

 

За съжаление точно на половин метър сняг на Пампорово преди 2 години опитвах с лопатка, обаче няма такъв специалист който да успее точно на сантиметър два да уцелва всеки път. Затова и надрах зверски цялата кола. с метлата нямаше никакъв шанс, защото беше замръзнало. А и ако ставаше за 3 минути и половина надали щях да пиша тук. Колкото и да са ни нови колите, на минус 10 на празен ход загряват след не по малко от 10тина мин :( . така че едно пълно почистване може да продължи и доста повече от час. Аз донякъде съм и перфекционист, искам колата ми да е изцяло почистена, така аз виждам по-добре, другите ме виждат по-добре, а и не преча на останалите като им ръся сняг от моя таван на тяхното предно стъкло. май всякакви разтвори и т.н. се оказват вредни за автомобила и единствената възможност е да се заредим с повече чай и търпение (искаше ми се да кажа и коняк ама нали после трябва да се кара :mrgreen: поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък почиствам само стъклата .Останалото не ми пречи и цяла зима да си го возя smile001

 

И на мен не би ми пречило.... обаче не е много приятно да се движи някой пред теб и да хвърля от покрива си толкова сняг че чистачките ти едвам смогват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метла,сол?!!!!!Не мога да спра да се хиля! :mrgreen:

Най-доброто решение е силиконовото перо и спрей са размразяване на стъклата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метла,сол?!!!!!Не мога да спра да се хиля! :mrgreen:

Най-доброто решение е силиконовото перо и спрей са размразяване на стъклата!

 

Силиконово перо ???? да не би то да сваля 70-80 сантриметра натрупан сняг....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силиконово перо ???? да не би то да сваля 70-80 сантриметра натрупан сняг....

 

Айде сега и ти, все едно сме някъде из Скандинавието и 70-80 см сняг падат през ден :P. Иначе силиконовото перо не става за чистене на сняг, пробвал съм. Но пък метла с дълга дръжка + стъргалка за лед(спрей за стъкла) вършат чудеса :smt032.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.