Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на телефон


SaiLor

Recommended Posts

А за Nokia N70 Music Edition мнения? :-k

 

Имам такъв на 1 година-даже онзи ден си взех Сони Ериксон G900 и Нокията ще я давам на някой.

С 1ГБ карта-много здрав телефон-досега съм нялам никакви проблеми!Много съм доволен.Лесна система за опериране-поне на мен ми е лесно! :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е бива значи хубав телфон са ми подарили :lol: .И аз съм доста доволен само дето ММС картата се развали и трябва нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо се извинявам че не съм прочел всички мнения до момента и пиша по темата, но моето мнение е че nokia е поредната възможност да си похарчиш парите за нещо което не си струва!

В смисъл плащаш пари за 5 букви които нищо не означават!

Искам да кажа че телефончетата на Nokia са най голямата възможна прецакна на пазара.

Има два варианта:

1. Трябва ти апарата с множество гъвкави възможности и с разнообразно приложение - взимаш си pocket PC (по възможност Windows mobile базиран). Цените са от 500 до ХХХХ пари. (препоръчвам ти Eten).

2. Трябва ти телефон за говорене. С карта памет, камера, mp3 player, приятен дизайн и здрава батерия - това е почти всеки съвременен телефон до 150 лв. (например alcatel 707) Всичко над тази сума са пари ня вятъра. Вярвай ми. Ползвал съм апарати от 1000 и от 100 лв. Никога Nokia-Та не си е струвала цената. На пазара винаги е имало апарат който да е по-добър в съответния клас.

 

Поздрави и наздраве :)

 

Не искам темата да се превърне във спор, нека човека сам направи своя избор, но.... трудно е да кажеш че тези 5 букви нищо не означават. Едва ли така мислят в световен мащаб, при положение че Нокиа държи около 50% от световния дял на мобилни телефони. Ако бяха толкова лоши всички тези хора по света значи са си дали парите за нещо което е пълен буклук ???

Телефоните на Нокиа имат за съжаление и най-много от т.нар. ментета. Предвид българския пазар никога не можеш да си сигурен на какъв точно телефон попадаш. Ако искаш мога да ти го разясня допълнително на ЛС за да не си помислят хората че нарочно правя антикампания на фирмите за мобилни услуги. Така че ако някога си попаднал на менте Нокиа и си се разочаровал е нещо от типа да си купил от пазара ментета маратонки Адидас (които вече доста ги подобриха) и после да плюеш че след 2 излизания са се разлепили.

От изброените 2 варианта:

1.Pocket PC-тата за мен са неудобни, защото почти всички са много големи. Отделно не на всеки му се отдава работата с такава машинка, защото тя изисква и определено време за свикване. А и надали ще ти трябват всички приложения от един Eten, може би достатъчно неща ще може да се качат и на една НОКИА Е66.

2.Нокиа също имат прилични модели до 150лв. Мисля че влагането на минимална сума в един 7210 или 3110 би било не по-лош вариант от гореспоменатия Алкател. За съжаление за него видях да се продава само от частен човек, повечето вносители изобщо не го предлагат, така че тук стигаме и до точка 3...

3.Обслужване. Ако телефона (нокиа) е купен от някоя от големите вериги в повечето случаи се отремонтира от Алфа Копи. И тъй като те обслужват цялата страна, повечето телефони се забавят повече от 30 дена и в магазина ти връчват чисто нов модел. Не знам докога ще продължи това, вече е от 2 години, но аз определено имах голяма полза от това.

Обаче ако някоя друга марка си го оправят от сервиза на веригата. С почти всички съм имал ужасни разправии за различни марки и модели, и в крайна сметка освен че ти го бавят също много телефона може изобщо да не са ти го отремонтирали. Не искам и това да разяснявам как го правят, че вече доста се увлякох.

И в крайна сметка ако не дай си боже се случи нещо на този алкател или Eten, скапе му се батерията или зарядното да речем, можеш да загубиш безкрайни часове в търсене на резервни части и пак да не намериш. Поздрави и наздраве и от мен smile159

 

Здравей колега,

чак сега видях отговора ти и с удоволствие ще ти отговоря. Радвам се че разговора се води така - смислено и аргументирано.

1. Прав си че пазарния дял на нокия е огромен. 50 % казваш. Не знам дали е толкова но и толкова да е какво от това? Потребителите масово са неграмотни. Купуват не това, което им е необходимо а това, което се рекламира най-успешно, или това което им дава по-добър имидж. Защо тия 5 букви минават за имиджови не мога да си обясня.

2. Покет PC-тата (без qwerty) в никакъв случай не са по-големи от симбиан базираните нокии минаващи за smart. Поогледай се малко сред предложенията е момемта на пазара и ще се убедиш в това - наприер htc tuch, diamand и т.н. са бих казал идентични, а дори и по малки от смарт нокиите.

3. Определено използването на windows базиран покет е различно от използването на обикновен gsm апарат. Все пак те са насочени към хора с модерно мислене и ориентирани към новите технологии. Ако дадеш покет на баба си тя ще гледа като теле в железница. Да сравняваш покет pc със смарт е като да сравняваш домашния си компютър с на комшията нинтендото - има някаква прилика, ама няма нищо общо.

4. Това че нокия има прилични модели до 150 лв е факт. Само че аналогичните модели от другите марки да с 30% по евтини.

5. За ремонтите не мога да кажа нищо нямам опит - никой gsm до сега не ми се е повреждал. Разбира се в гаранционната карта на всеки сериозен дилър е оказано как се обслужва гаранцията. За сметка на това твоята точка 3 звучи много плашещо :)

 

Така че извода от цялата работа е - не се поддавай на пазарни трикове. Тия пари не си ги намерил на улицата за да ги пилееш. Чети и се образовай и направи разумен избор. Каквото и да изжереш в крайна сметка важното е на теб да си ти харесва, а не на гаджето ти, съучениците ти или колежките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

чак сега видях отговора ти и с удоволствие ще ти отговоря. Радвам се че разговора се води така - смислено и аргументирано.

1. Прав си че пазарния дял на нокия е огромен. 50 % казваш. Не знам дали е толкова но и толкова да е какво от това? Потребителите масово са неграмотни. Купуват не това, което им е необходимо а това, което се рекламира най-успешно, или това което им дава по-добър имидж. Защо тия 5 букви минават за имиджови не мога да си обясня.

2. Покет PC-тата (без qwerty) в никакъв случай не са по-големи от симбиан базираните нокии минаващи за smart. Поогледай се малко сред предложенията е момемта на пазара и ще се убедиш в това - наприер htc tuch, diamand и т.н. са бих казал идентични, а дори и по малки от смарт нокиите.

3. Определено използването на windows базиран покет е различно от използването на обикновен gsm апарат. Все пак те са насочени към хора с модерно мислене и ориентирани към новите технологии. Ако дадеш покет на баба си тя ще гледа като теле в железница. Да сравняваш покет pc със смарт е като да сравняваш домашния си компютър с на комшията нинтендото - има някаква прилика, ама няма нищо общо.

4. Това че нокия има прилични модели до 150 лв е факт. Само че аналогичните модели от другите марки да с 30% по евтини.

5. За ремонтите не мога да кажа нищо нямам опит - никой gsm до сега не ми се е повреждал. Разбира се в гаранционната карта на всеки сериозен дилър е оказано как се обслужва гаранцията. За сметка на това твоята точка 3 звучи много плашещо :)

 

Така че извода от цялата работа е - не се поддавай на пазарни трикове. Тия пари не си ги намерил на улицата за да ги пилееш. Чети и се образовай и направи разумен избор. Каквото и да изжереш в крайна сметка важното е на теб да си ти харесва, а не на гаджето ти, съучениците ти или колежките!

 

Здравей.... ами може би като двама модератори по тема тотално извън автомоблите трябва да продължим на Л.С. особено като колегата си е поръчал телефон, но аз ще пиша тук, така или иначе това е обсъждане на тема, съставляваща важна част от живота ни.

1.50% са много плаващи.... но общо взето половината свят ползва Нокиа. Казвам го защото при тази световна криза, утре може да паднат с 10%, а може и да се качат с 10%, така че това е приблизително число. Не ми хареса изказването че потребителите масово са неграмотни. ако приемем че от 6млрд. човека 4 използват мобилни комуникации, 2 ползват телефони Нокиа, значи повече от милиард са неграмотни. Това твърдение изобщо няма как да чуе в световен мащаб, а ако го прочетат и 1000 човека сигурно ще се изсмеят и няма да обърнат внимание, но ако пренебрегнем това ще стигнем до точка две а именно...

2.HTC TOUCH DIAMOND 2. Покет PC-тата (без qwerty) в никакъв случай не са по-големи от симбиан базираните нокии минаващи за smart. Поогледай се малко сред предложенията е момемта на пазара и ще се убедиш в това - наприер htc tuch, diamand и т.н. са бих казал идентични, а дори и по малки от смарт нокиите. - който ти даваш за пример е един прекрасен телефон но цената му е........ все още огромна за разлика от много модели с simbian. Един Е51 ми ми дава достатъвно smart телефон без qwerty за 500 лв по малко от едно HTC.

3.Windows базиран телефон е за хора които ама наистина много имат нужда от него и работата им ще куца ако нямат някои отпредлаганите услуги. Аз също съм млад и технологично развиващ се но ... нямам нужда от такъв телефон.

4.Изцяло зависима от точка 5 :oops:

5.Пиша ги тези неща точно защото имам опит. и моята точка 3 е истина от първата до последната дума, ако ми нямаш доверие може да експериментираме.

поздрави и наздраве smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.