Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Избор на телефон


SaiLor

Recommended Posts

Здравейте. Първо Честита Коледа. Така по празниците реших да си сменя телефончето.Хвърлил съм око на няколко нокии 3500 класик, 5220, 5320, 6300. Но не мога да разбера дали този план мтел фит дали е добра оферта. Също така къде да проверя в мтел.бг с точките ми колко ми спадат от цената. Някакви мнения за телефоните ако има няки нека каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на Глобул и Мтелци не следя , но ако искаш хубав и ефтин телефон погледни Нокия 3109 в сравнение с 3500 държи доста повече / по спецификаций / и е по - нов модел ... аз лично в началото на декември си взех Нокия 5000 и за сега съм доволен - държи по 8 - 10 дена и като телефон е супер ... няма SD карта , радиото не съм ползвал , а камерата на тъмно е меко казано смотана , но инак за телефон е супер :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти преди време имах 6300 не става за нищо батерията и камерата и не струват всичко в нея е дразнещо един приятел фен на сони ериксон ме нави да си взема сони ериксон к550 който има почти същите функци като нокиата ,но не беше така камерата му е 100 пъти по-добра ето една снимка http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9578334 а батерията му изкарва 5-7 дни а на нокиата караше само 3-4 а за точките от мтел веж тук http://mtel.bg/mtelclub/rewards.php поздрави и весели празници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези коментари за батерията не ги разбирам :-k Това колко дни ще издържи при всеки е различно. Една и съща батерия може да изкара както 7 дена, така и ден, ден и половина. Всичко е въпрос на персонално използване на телефона, т.е. колко часа дневно/месечно се говори с/от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пред подобна дилема:

-Nokia 3500

-Nokia 5000

-Nokia 7210

 

Най-вероятно е да се спра на последния, мнения и препоръки няма да откажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде малко опит ще споделя. Mishelle не си прав за батериите. Батерията на един телефон кара достатъчно на друг не кара изобщо. Пример. Един и същ човек с почти едни и същи месечни сметки (шефа ми) с Нокия 1608 изкарваше 4 дни с 6300 изкарваше 1 ден. Не може телефон с 16 млн. цвята на дисплея да не харчи ток. Освен това се оказа, че е доста по-слаб модел в сравнение с 6500. SaiLor за какво ще го ползваш освен за говорене. За снимки, mp3, дизайн или не те интересуват тези неща. Аз си падам по Покет РС та за мен телефона е 5320. На телефон с операционна система можеш да качиш каквото ти е кеф. Предишният ми телефон беше Нокия 6120 и си бях качил Гармин на него и беше перфектна навигация (естествено с външен GPS приемник). Ако не те интересуват операционни системи, програми за инсталирВане и прочее се присъединявам към мнението на bega4kata - Sony Ericsson C702 или С902 (К800 вече поостаря а тези двата не му отстъпват по нищо).

Тарифните планове - Mtel Fit smile175 а Mtel Extra са пълно дърво. Избери си един от Mtel Comfort. Има разлика и се усеща.

Точки - или http://mtel.bg/mtelclub/checkpoints.php? ако имаш регистрация в сайта на Мтел или ако нямаш на *88 и там с оператор се свързваш.

mimi.b за теб или Нокия 6500 класик или 6500 слайд черна. Адски ше й отиват и двата на Черната кралица. 7210 smile175 . Само ще ти кажа, че за около 3 месеца цената му падна 3 пъти. Това се случва с калпавите телефони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде малко опит ще споделя. Mishelle не си прав за батериите. Батерията на един телефон кара достатъчно на друг не кара изобщо. Пример. Един и същ човек с почти едни и същи месечни сметки (шефа ми) с Нокия 1608 изкарваше 4 дни с 6300 изкарваше 1 ден. Не може телефон с 16 млн. цвята на дисплея да не харчи ток. Освен това се оказа, че е доста по-слаб модел в сравнение с 6500. SaiLor за какво ще го ползваш освен за говорене. За снимки, mp3, дизайн или не те интересуват тези неща. Аз си падам по Покет РС та за мен телефона е 5320. На телефон с операционна система можеш да качиш каквото ти е кеф. Предишният ми телефон беше Нокия 6120 и си бях качил Гармин на него и беше перфектна навигация (естествено с външен GPS приемник). Ако не те интересуват операционни системи, програми за инсталирВане и прочее се присъединявам към мнението на bega4kata - Sony Ericsson C702 или С902 (К800 вече поостаря а тези двата не му отстъпват по нищо).

Тарифните планове - Mtel Fit smile175 а Mtel Extra са пълно дърво. Избери си един от Mtel Comfort. Има разлика и се усеща.

Точки - или http://mtel.bg/mtelclub/checkpoints.php? ако имаш регистрация в сайта на Мтел или ако нямаш на *88 и там с оператор се свързваш.

mimi.b за теб или Нокия 6500 класик или 6500 слайд черна. Адски ше й отиват и двата на Черната кралица. 7210 smile175 . Само ще ти кажа, че за около 3 месеца цената му падна 3 пъти. Това се случва с калпавите телефони.

 

Аз съм с 6500 слаид и честно да ти кажа грижи няма. А батерията ми държи цели 6 дни. И наистина си вземете черната дава по - малко дефекти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде малко опит ще споделя. Mishelle не си прав за батериите. Батерията на един телефон кара достатъчно на друг не кара изобщо. Пример. Един и същ човек с почти едни и същи месечни сметки (шефа ми) с Нокия 1608 изкарваше 4 дни с 6300 изкарваше 1 ден...

Ти явно си прочел поста ми отгоре-отгоре... Я го прочети пак:

 

Това колко дни ще издържи при всеки е различно. Една и съща батерия може да изкара както 7 дена, така и ден, ден и половина. Всичко е въпрос на персонално използване на телефона, т.е. колко часа дневно/месечно се говори с/от него.

Аз пиша за един и същи телефон, а не сравнявам два различни! Къде видя да сравнявам модел X с модел Y? Коментара ми беше свързан с постовете по-горе, в които се казва, че еди кой си модел изкарвал еди колко си време без зареждане. И исках да кажа (то е очеизвадно в поста ми), че всичко зависи от експлоатацията... Така че "твоя опит" няма нищо общо с моя пост...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата по-горе ти е препоръчал 6500 слайд, но като гледам моделите които си написал, по-скоро за теб е 6500.

Преди година си го взех на безумна цена точно когато излезна. Разбира се даваше много дефекти, батерията държеше малко, накрая го занесох в сервиз и понеже се забави много ми го замениха с нов. Сега определено има огромна разлика, има разни нововъведения по софтуера, но най-важното може би че батерията държи доста повече от преди.явно е поизчистен вече от детските болести, на приемлива цена е и е с много приатен дизайн. спред мен е по-добрият вариянт от 6300 защото него от самото излизане почти не са го пипнали и дори и сега произведените модели дават дефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за софта при някой модели на сони ериксон може да се смени с такъв на w серията моят след нова година от к550 ще се превърне w610 и ще има още глезотйки и по бръз софтуер това е тунинг на телефон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен Nokia 5000 е едно голямо недоразумение... Не съм вярвал, че Nokia може да направи толкова компромиси с един телефон.

Накратко:


  • - батерията държи 3-4 дена без разговори, ако се пуска Bluetooth два пъти дневно по около 20 минути - държи 2 дена. Според характеристиките си трябва да изкарва 12 дена.
    - предупреждението за изтощена батерия е много слабо, а 1 час след него вече всичко е приключило. Почти винаги си намирам телефона изтощен и изключен.
    - звука е много некачествен (глух). Отворих телефона и пуснах сигнал директно на говорителчето, като звука беше идеален. Не знам къде точно са се изложили.
    - екрана е много зле - вижда се добре само в хоризонтална позиция (като за снимане с камерата). Проблема е, че при вертикално положение се получава различен образ за двете очи, което е много неприятно.
    - екрана се цапа много лесно, а се почиства трудно.
    - камерата няма да я коментирам, просто не става за нищо...
    - отключването е много затруднено, защото телефона не помни първия натиснат бутон. Т.е. първото натискане го събужда, но не се възприема, и трябва да се натисне още два пъти за да се отключи.
    - след самоизключване алармите и римайндърите не се активират. Има ги в паметта, но не се обаждат. Оправя се след като се отворят веднъж.
    - капака на батерията се разскърца ужасно при натискане на някои бутони. Това го оправих с малко тоалетна картия под него.

 

Май наистина Sony Ericsson вече правят по-стабилни телефони от Nokia :roll: .

Ориентирай се към тях :-k .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти явно си прочел поста ми отгоре-отгоре... Я го прочети пак:

Явно така е станало и се извинявам за което. Прав си, че в зависимост от това колко часа дневно/месечно се говори съответно батерията държи по-малко или повече. Но и пак не съвсем. Зависи още и от накачулен софтуер, GIF картинки, аларми, покритие на съответното място и т.н. Всичко е относително.

chavdarlk не си прав за недоразумението. От модела 5000 и от 6300 е наистина очевадно, но не забравяй сериозните им модели, където недоразумението не съществува (6500 и двата модела, 7900 Prism, 6120, E50, E51, N73, 5200, 1208, N82 и да не изпадам в подробности). Според запознати Нокия има много добри апарати в най-ниския и във високия ценови клас. Средният им ценови клас същите тези запознати не го препоръчват.

Ето ви и една класация на GSM-Arena.

http://www.gsmarena.com/stats.php3

От тук е видно (първата колона) как оценяват потребителите апаратите и по-долу марките, а от втората е видно какъв е интереса на хората отново по модели и по-долу по марки. Както се вижда интересът на потребителите не съвпада с класацията по оценки. Класации от този тип са прилично мерило за това какъв апарат да си изберем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо се извинявам че не съм прочел всички мнения до момента и пиша по темата, но моето мнение е че nokia е поредната възможност да си похарчиш парите за нещо което не си струва!

В смисъл плащаш пари за 5 букви които нищо не означават!

Искам да кажа че телефончетата на Nokia са най голямата възможна прецакна на пазара.

Има два варианта:

1. Трябва ти апарата с множество гъвкави възможности и с разнообразно приложение - взимаш си pocket PC (по възможност Windows mobile базиран). Цените са от 500 до ХХХХ пари. (препоръчвам ти Eten).

2. Трябва ти телефон за говорене. С карта памет, камера, mp3 player, приятен дизайн и здрава батерия - това е почти всеки съвременен телефон до 150 лв. (например alcatel 707) Всичко над тази сума са пари ня вятъра. Вярвай ми. Ползвал съм апарати от 1000 и от 100 лв. Никога Nokia-Та не си е струвала цената. На пазара винаги е имало апарат който да е по-добър в съответния клас.

 

Поздрави и наздраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nokia е поредната възможност да си похарчиш парите за нещо което не си струва!

В смисъл плащаш пари за 5 букви които нищо не означават!

Искам да кажа че телефончетата на Nokia са най голямата възможна прецакна на пазара.

Не винаги! Аз съм анти-нокия фен, но има модели, които определено си струват парите (от опит 6500 класик и слайд - изключително добре се държат, без бъгове в софтуера; 6120 - много добър, бърз процесор недостатъкът му е малкия дисплей; Е51 - без забележка)

1. Трябва ти апарата с множество гъвкави възможности и с разнообразно приложение - взимаш си pocket PC (по възможност Windows mobile базиран). Цените са от 500 до ХХХХ пари. (препоръчвам ти Eten).

А аз hTC. Освен това направи ми впечатление, че Samsung i900 Omnia също се държи много добре. За Sony Ericsson X1 Experia няма да говоря (между другото Experia е също продукт на hTC)

2. Трябва ти телефон за говорене. С карта памет, камера, mp3 player, приятен дизайн и здрава батерия - това е почти всеки съвременен телефон до 150 лв. (например alcatel 707)

Тук си много прав. Но има доста по-добри предложения от Alcatel. Например Sony-Ericsson, LG че дори и Motorola и Privileg (с 2-те SIM карти). Като обобщение - NOKIA отдавна не е равно на "качество" и "класа".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chavdarlk не си прав за недоразумението. От модела 5000 и от 6300 е наистина очевадно, но не забравяй сериозните им модели, където недоразумението не съществува (6500 и двата модела, 7900 Prism, 6120, E50, E51, N73, 5200, 1208, N82 и да не изпадам в подробности). Според запознати Нокия има много добри апарати в най-ниския и във високия ценови клас. Средният им ценови клас същите тези запознати не го препоръчват.

Аз съм писал, че конкретно Nokia 5000 е недоразумение, не става въпрос за всичките им модели.

Всичките описани от мен проблеми, с изключение на долнопробната камера, не са допустими за телефон от среден ценови клас (повечето дори и за най-ниския :roll: ).

Май наистина Sony Ericsson вече правят по-стабилни телефони от Nokia

Тука съм стигнал до този извод, понеже Sony Ericsson напоследък нямат издънки, за разлика от Nokia.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nokia е поредната възможност да си похарчиш парите за нещо което не си струва!

В смисъл плащаш пари за 5 букви които нищо не означават!

Искам да кажа че телефончетата на Nokia са най голямата възможна прецакна на пазара.

Не винаги! Аз съм анти-нокия фен, но има модели, които определено си струват парите (от опит 6500 класик и слайд - изключително добре се държат, без бъгове в софтуера; 6120 - много добър, бърз процесор недостатъкът му е малкия дисплей; Е51 - без забележка)

1. Трябва ти апарата с множество гъвкави възможности и с разнообразно приложение - взимаш си pocket PC (по възможност Windows mobile базиран). Цените са от 500 до ХХХХ пари. (препоръчвам ти Eten).

А аз hTC. Освен това направи ми впечатление, че Samsung i900 Omnia също се държи много добре. За Sony Ericsson X1 Experia няма да говоря (между другото Experia е също продукт на hTC)

2. Трябва ти телефон за говорене. С карта памет, камера, mp3 player, приятен дизайн и здрава батерия - това е почти всеки съвременен телефон до 150 лв. (например alcatel 707)

Тук си много прав. Но има доста по-добри предложения от Alcatel. Например Sony-Ericsson, LG че дори и Motorola и Privileg (с 2-те SIM карти). Като обобщение - NOKIA отдавна не е равно на "качество" и "класа".

 

:smt017

Колега Етилов Алкохол,

до голяма степен съм съгласен с казаното от теб. Само:

1. Казах Етен вместо HTC защото в момента tuch cruise струва около 900лв, а аналогичния му glowfish 650лв. (Даже като дизайн са почти еднакви).

2. Аз от години си следя продуктовата гама на Алкател и за това споменах този модел...почти всички апаратчета в този клас имат горе-долу същите качества. Само забележка имам към бавния и тегав софтуер на Privileg.

Така че

smile150 Nokia go home!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо се извинявам че не съм прочел всички мнения до момента и пиша по темата, но моето мнение е че nokia е поредната възможност да си похарчиш парите за нещо което не си струва!

В смисъл плащаш пари за 5 букви които нищо не означават!

Искам да кажа че телефончетата на Nokia са най голямата възможна прецакна на пазара.

Има два варианта:

1. Трябва ти апарата с множество гъвкави възможности и с разнообразно приложение - взимаш си pocket PC (по възможност Windows mobile базиран). Цените са от 500 до ХХХХ пари. (препоръчвам ти Eten).

2. Трябва ти телефон за говорене. С карта памет, камера, mp3 player, приятен дизайн и здрава батерия - това е почти всеки съвременен телефон до 150 лв. (например alcatel 707) Всичко над тази сума са пари ня вятъра. Вярвай ми. Ползвал съм апарати от 1000 и от 100 лв. Никога Nokia-Та не си е струвала цената. На пазара винаги е имало апарат който да е по-добър в съответния клас.

 

Поздрави и наздраве :)

 

Не искам темата да се превърне във спор, нека човека сам направи своя избор, но.... трудно е да кажеш че тези 5 букви нищо не означават. Едва ли така мислят в световен мащаб, при положение че Нокиа държи около 50% от световния дял на мобилни телефони. Ако бяха толкова лоши всички тези хора по света значи са си дали парите за нещо което е пълен буклук ???

Телефоните на Нокиа имат за съжаление и най-много от т.нар. ментета. Предвид българския пазар никога не можеш да си сигурен на какъв точно телефон попадаш. Ако искаш мога да ти го разясня допълнително на ЛС за да не си помислят хората че нарочно правя антикампания на фирмите за мобилни услуги. Така че ако някога си попаднал на менте Нокиа и си се разочаровал е нещо от типа да си купил от пазара ментета маратонки Адидас (които вече доста ги подобриха) и после да плюеш че след 2 излизания са се разлепили.

От изброените 2 варианта:

1.Pocket PC-тата за мен са неудобни, защото почти всички са много големи. Отделно не на всеки му се отдава работата с такава машинка, защото тя изисква и определено време за свикване. А и надали ще ти трябват всички приложения от един Eten, може би достатъчно неща ще може да се качат и на една НОКИА Е66.

2.Нокиа също имат прилични модели до 150лв. Мисля че влагането на минимална сума в един 7210 или 3110 би било не по-лош вариант от гореспоменатия Алкател. За съжаление за него видях да се продава само от частен човек, повечето вносители изобщо не го предлагат, така че тук стигаме и до точка 3...

3.Обслужване. Ако телефона (нокиа) е купен от някоя от големите вериги в повечето случаи се отремонтира от Алфа Копи. И тъй като те обслужват цялата страна, повечето телефони се забавят повече от 30 дена и в магазина ти връчват чисто нов модел. Не знам докога ще продължи това, вече е от 2 години, но аз определено имах голяма полза от това.

Обаче ако някоя друга марка си го оправят от сервиза на веригата. С почти всички съм имал ужасни разправии за различни марки и модели, и в крайна сметка освен че ти го бавят също много телефона може изобщо да не са ти го отремонтирали. Не искам и това да разяснявам как го правят, че вече доста се увлякох.

И в крайна сметка ако не дай си боже се случи нещо на този алкател или Eten, скапе му се батерията или зарядното да речем, можеш да загубиш безкрайни часове в търсене на резервни части и пак да не намериш. Поздрави и наздраве и от мен smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече направих избора - 5220. До сега съм имал само нокии и един Сони Ериксон които след 2 години ползване започна да не зарежда винаги. Не казвам че е калпав телефон но съм си свикнал на нокията.

п.п Продавам си стария телефон - Нокия 7610 Бял 1-2 външни забележки и 2 копчета от клавиатурата се натискат трудно. цена 140лв. възможен коментар :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече направих избора - 5220. До сега съм имал само нокии и един Сони Ериксон които след 2 години ползване започна да не зарежда винаги. Не казвам че е калпав телефон но съм си свикнал на нокията.

п.п Продавам си стария телефон - Нокия 7610 Бял 1-2 външни забележки и 2 копчета от клавиатурата се натискат трудно. цена 140лв. възможен коментар :)

Честито... :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече направих избора - 5220. До сега съм имал само нокии и един Сони Ериксон които след 2 години ползване започна да не зарежда винаги. Не казвам че е калпав телефон но съм си свикнал на нокията.

п.п Продавам си стария телефон - Нокия 7610 Бял 1-2 външни забележки и 2 копчета от клавиатурата се натискат трудно. цена 140лв. възможен коментар :)

Честито да ти е новото тамагочи. Желая ти безаварийна употреба. Сподели след време що за стока е. Ще е от полза за други бъдещи клиенти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Nokia N70 Music Edition мнения? :-k

 

Имах такъв, служи ми вярно почти година и половина докато не му спря дисплея. Но все пак доста беше преживял :) почти го бях научил да лети smile168

 

Сега си изписах една Нокия Е51-1 и за момента съм доволен от телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.