Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фарове за мъгла на Фаворит.


Coccolino

Recommended Posts

Здравейте!!!

НЕ много отдавна се захванах да съживявам старата кола на леля ми, а именно Шкода фаворит 1.3 карбуратор :)

 

](*,) Голяма главоболие ми е карбуратора - придръпва, глъхне, сега като е студено трудно пали, електронния жигльор ми прави номера та ми гасне винаги когато съм първа кола на светофара :? ... но това е за друга тема и предполагам че е от майстора (Аз :mrgreen: ).

 

Фарове за мъгла - преди няколко седмици имах повод и закупих едни фарчета за мъгла за 15 лв. :) и сега имам да пътувам тези дни все по тъмно та реших да ги слагам, със монтирането ще се справя мераклия съм и нищо че не са оригинални ще си ги направя добре.

Ама инсталацията ме озадачава малко - има копче на таблото за допълнителни фарове, има закачени кабели, има бушон чрез, който успях да изгоря бушона на габаритите(с други думи свързан е към релето на габарита) докато замервах :oops:, че накрая зад бронята даже има в двата и края букси за нещо - обувка с бяло и черно кабелче.

На тия букси като пусна фаровете барабар с тези за мъгла се пявяват едни странни 1.4-1.8V :?: :?: :?:

Има и едно празно място за реле при бушоните, свалих това за отоплението на задния прозорец, ама не можах да разбера дали там са свързани "халогенките".

 

Въпросът ми е някой слагал ли си ги е сам, запознат ли е с инсталацията????

55вата са не ми се иска да ги слагам без реле :|, а също ми се иска и да ползвам оригиналната инсталация (ако има такава в края на краищата) да си свети лампа на таблото... не че е проблем да си пусна кабели с едно бушонче и реленце ... ама да е интележон :lol: !!!!

 

Прощавайте ако съм пропусанл някоя тема в която пише по този въпрос.

Намерих за рапид ама не и за Фаворитката ми.

Благодаря предварително :mrgreen: !!!!

Весели празници smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без релето няма начин да ги запалиш тез фарове ... ключа само управлява релето - средното от дясната колона или с g означено на платката ... куплунзите излизат отпред на роговете като бялото кабелче на тях е маса , а цветното плюс и това е като накичиш всичко на куп ще запалят ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

Благодаря на Най-добрия Форман.

Само ще добавя, че на мястото на релето за тези фарчета имаше някакво друго реле, което не вършеше работа както трябва в магазина има със сигурност (аз за опит използвах релето за нагревателя на заднотот стъкло). МОже би съм станал жертва на някой професор жичкаджия, а може и заводски тези без фарове за мъгла да са с такова реле.

Имайте го предвид и другото е да си купите копче иначе цялата инсталация си е направена.

Копчето седи на средната конзола при аварийките и задните фарчета за мъгла иначе всичко е точно както казва The Best Forman :D

 

До скоро..........

 

П.С. Ако иска админът може да преместим темата в "Сам се справих..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.