Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отпушване на маркучите на чистачките


izov

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Въпроса ми не е за Шкода, а за Ситроен, но принципа е еднакъв :-) Колата има запушени маркучи на чистачките (помпата работи, задната пръска, предните църцорят), но е много трудно да се свалят / сменят. Има ли начин да се отпушат с някакъв препарат ? Примерно с препарат за отпушване на канали?

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж темите в ситроен и пежо форумите, колите са едни и същи, имат обаче различни пръскалки. Сменял съм пръскалка на 306, /подобна на ZX и Xsara/ - много лесно става с клещи с дълги щипки - даже май заради тях си купих едни такива китайски, не че за друго ми вършат работа ама ги взех за 2 лв, отдолу под капака издърпваш маркуча, щипваш ръбчетата на пръскалката последователно отпред и отзад, като едновременно с това буташ към капака, отдругата страна излиза и я махаш. Новата се монтира от просто- по-просто, натискаш я отгоре, щтрак, пъхаш и отдолу маркуча и си готов. Ако не са ветрилни остава с една игла да ги докараш да пръскат по стъклото а не по пешеходците :) Преди това се опитвах и аз да ги чистя но не си е работа това докато не се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като го отпушиш,за напред си слагай по малко калгон-пералнята живее по-дълго,сигурно и за др.работи се отнася :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно по какъв начин може да се отпуши такъв маркуч, понеже имам подобен проблем с Октавията на брат ми - запушен дренажен маркуч на шибедаха. На моята чистих задния дренаж, който се изтича в задния десен подкалник, но запушването беше в самия край на маркучето и проблема се реши бързо и лесно. Обаче на брата явно е някъде по трасето проблема :roll: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно по какъв начин може да се отпуши такъв маркуч, понеже имам подобен проблем с Октавията на брат ми - запушен дренажен маркуч на шибедаха. На моята чистих задния дренаж, който се изтича в задния десен подкалник, но запушването беше в самия край на маркучето и проблема се реши бързо и лесно. Обаче на брата явно е някъде по трасето проблема :roll: ...

Коко не се притистискай като се повърнеш след празниците ще го отпушим (имам една идейка :smt032)

smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно по какъв начин може да се отпуши такъв маркуч, понеже имам подобен проблем с Октавията на брат ми - запушен дренажен маркуч на шибедаха. На моята чистих задния дренаж, който се изтича в задния десен подкалник, но запушването беше в самия край на маркучето и проблема се реши бързо и лесно. Обаче на брата явно е някъде по трасето проблема :roll: ...

въздух под налягане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте някакви идеи. Аз също съм забелязал че от известно време насам не пръскат толкова силно и толкова много като в началото. Ако има лесен начин да се провери дали са запушени да го пробвам.... ако не да се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.