Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем - ауспуха изхърля водни капки


bobilin

Recommended Posts

Здравейте,

помогнете ми. От известно време забелязах, че ауспуха изхвърля водни капки.Това за мен е обезпокоително, защото досега нещо такова не ми се бе случвало. По някога е малко, а друг път повече. Във ваген сервиз ми обясниха,че не било не нормално тъй като се образува конденз. Ама сега от вчера след , автомивка егати конденза. Направо ми прилича на тънка водна сруя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ ли караш? От газта се отделя много вода... но това би трябвало да си е било така и преди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

помогнете ми. От известно време забелязах, че ауспуха изхвърля водни капки.Това за мен е обезпокоително, защото досега нещо такова не ми се бе случвало. По някога е малко, а друг път повече. Във ваген сервиз ми обясниха,че не било не нормално тъй като се образува конденз. Ама сега от вчера след , автомивка егати конденза. Направо ми прилича на тънка водна сруя.

 

Това е конденз. Появява се при каране на газ и на къси разстояния. Не е притеснително, но води до скапване на самия ауспух. За да го предотвратиш се прави много малка (2-3мм) дупка в най-ниската част на ауспуха. Така водата си изтича без проблем.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш малко километри - под 10 да речем и хвърля конденз е нормално. Ако караш 20-30 км и пак хвърля е вече обезпокоително, като най-вероятната причина е прецакана гарнитура на главата. Обърни внимание ако след по-дълго каране е така, дали намалява антифиза, дали като натиснеш газта има бълбукане в казанчето на антифриза и дали има повишение на нормалната работна температура на антифриза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш малко километри - под 10 да речем и хвърля конденз е нормално. Ако караш 20-30 км и пак хвърля е вече обезпокоително, като най-вероятната причина е прецакана гарнитура на главата. Обърни внимание ако след по-дълго каране е така, дали намалява антифиза, дали като натиснеш газта има бълбукане в казанчето на антифриза и дали има повишение на нормалната работна температура на антифриза.

Къде показва температурата на антифриза

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Температурата на таблото е точно тази на антифриза. Или поне се предполага да е тя :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.