Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Датчик за колана на шофьора


ammcfc

Recommended Posts

Не можах да намеря подобна тема...та по същество. Малко като се мръдне шофьорския колан и се включва датчика за непоставен колан. Доста изнервящо :) Като размърдам "щракалката" се оправя за момент...до следващата неравност. Ако някой от вас се е справял с този проблем, моля да сподели опит.

Окти2 е автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единия вариант е да го изключиш,както направих аз,че много ме изнервят тези звуци,буксата се намира под лявата седалка ,трябва да се изключи и си решаваш проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да под седалката са две букси ако имасш странична възглавница,ако искаш утре ще видя коя е от двете и как да ги различиш иначе само бъркаш под седалката за да стигнеш до нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да под седалката са две букси ако имасш странична възглавница,ако искаш утре ще видя коя е от двете и как да ги различиш иначе само бъркаш под седалката за да стигнеш до нея

Безкрайно ще съм ти благодарен! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвай коя е буксата,че и мен много ме нерви! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направих няколко снимки но не станаха много хубави за което се извинявам но разстоянието е много-малко и трудно се снима

 

 

тази е правена от задната страна и е по посока на движение

post-1220-138453067458_thumb.jpg

post-1220-138453067467_thumb.jpg

post-1220-138453067472_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали откачането на тази букса няма да доведе до неотварянето на въздушните възглавници при евентуална необходимост?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегато го е правил само с откачане и не се появява индикация на таблото, то това ще означава, че ECU-то мисли, че колана е винаги сложен и ще отвори airbag-а. НО! Ако, недай си боже, се случи вероятноста да има счупен врат е много голяма поради липсата на колана! Специално за колегата на когото му прекъсва е решение, но за останалите ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това,че съм го изключил датчика на колана за да не ми писка не означава,че не си слагам колана но не ме изнервя допълнително например като местя колата на някой паркинг

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го пожелавам на никой. И ще ме простите за черните мисли, но АЗ СЪМ ВИЖДАЛ на живо последствията от челен удар с около 40 - 45 км./ч. без колан и с отворен еърбег.....

Доста наподобява ефекта от това... ](*,)

На всичките си таксита (след като се се убедих, че с бакшиш на глава не може да се излезе) сме деактивирали еърбезите.

Мотив: при лекия (сравнително) удар пораженията по лицето на нашето момче бяха ужасяващи - БЕЗМИСЛЕН ЕЪРБЕГ БЕЗ НАЛИЧИЕТО НА КОЛАН. При по-силен удар - само Господ да те пази....

А да сте видели бакшиш да кара с колан...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности към Митко [esto] още веднъж :smt018 Врях се под седалката половин час, с лява, с дясна ръка...отзад, отпред, отстрани...но накрая го разкачих :)

Край на досадното "дрънкане" :)

 

Що се касае до слагането на колан, това ми е толкова силен навик, че ако не закопчая, се чувствам сякаш карам с отворена врата :)

 

Весели празници на всички!

Wine-Spa-Japan.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Извинявам се , че ще оспамя малко , но има ли друг датчик по коланите за Възглавниците или идатчика е само за колана ? И каде се намират датчиците за Еърбега ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.