Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

за стабилизиращата система


zik77777

Recommended Posts

Ха да питам завчера бях тръгнал нагоре след Бояна по баира окито добре докато стигнах не изчистен от снега участък, е викам си смело напред знам че съм с летните гуми :) ама нали то пр.... та джиткам си нагоре и в един момент ми светва лампата за пързаляне оки няма проблем няма залитане няма поднасяне е ама лошо че спрях и се почна една срам оки върти гуми няма тръгване включвам асистента изключвам все тая та да питам дали сте имали този проблем да с летни гуми съм ама не беше даже заледено с пасатко нямах такива дертове а и не питайте как на заден минах около 1 км smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв точно ти е въпроса, извини ме? Т.нар. "асистент", независимо дали визираш ASR или ESP не заменя зимните гуми по никакъв начин [-X .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв точно ти е въпроса, извини ме? Т.нар. "асистент", независимо дали визираш ASR или ESP не заменя зимните гуми по никакъв начин [-X .

то това е ясно ама не помага ли по някакъв начин а за зимните поръчах направо комплект с джанти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гладен си, започваш да дъвчеш. Ще се наядеш ли така? Или трябва да сложиш саламче в устата за да се получи :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде наздраве! smile159

,къде си тръгнал с летни гуми? smile129

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с пасатко нямах такива дертове а и той си беше с летничките гуми е не съм правил разни изпълнения ама чак да не мога да тръгна

а за саламчето то по добре си е пържолка с smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с пасатко нямах такива дертове а и той си беше с летничките гуми е не съм правил разни изпълнения ама чак да не мога да тръгна

а за саламчето то по добре си е пържолка с smile159

купи си оки 4x4! карам вектра 2.0 4x4,без надписи отзад,с 4 зимни гуми и е голям кеф нищо,че зимата няма много сняг, ама кефа е огромен,тръгва все едно я риташ отзад, а покрай тебе лимузини за по 80 000 лева въртят гуми и се чудят :тоя с тая вектра как така зацепи и се изстреля даже!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли ESP?

EDL системата помага само ако поне едната от предните гуми има сцепление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше един тест в AutoBild (ако не се лъжа) където сравняват теглителната сила на зимна и лятна гума на сняг и сухо. На сняг лятната е 5 пъти по-слаба!

 

Като цяло с Шкодата съм имал проблем лятото на Рилския манастир. Не успях да кача паветата ... на сухо :smt034 След една бърза маневра на заден ход издрапа като танк :smt004

 

А, само не разбрах какво общо има с катеренето тая "стабилизираща щанга" :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина и най-скъпата лимузина с безброй електроники ще има огромни проблеми с летни гуми, отколкото една стара лада но с хубави зимни.

твоя въпрос защо с октавията не можеш да го качиш а с пасата си успявал е много общ. сигурно има разлика първо в летните гуми, после в количеството лед, сигурно има още куп причини. дано скоро си монтираш сигурни гуми, зашото зимата идееееееееееее... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без значение, каква е стабилизиращата система, при липса на триене (сцепление с пътя) няма тръгване (ако сме спряли) и няма спиране (ако се движим). Това си е проста физика. Та с други думи - зимни гуми през зимата (при ниски температури имат по-голямо сцепление от лятната гума), а лятото кеф ти летни, кеф ти зимни (по-бързо ще им се хаби грайфера). На първия сняг преди месец бях до Семково (тръгнах в най-големия сняг от София) и съм свидетел КЮ7 и мерседес джипове да въртят гуми на едно място, а аз да си тръгвам като верижен БТР на същия наклон, но със зимни Континенталки и без стабилизираща система. Само с АСР съм, системата против буксуване при тръгване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя скромен опит и аз - дано помогне на колегата. Лятото съм имал проблеми с АСР-а. На трева се включва явно по-рано и не може да "издрапаш" и по малък наклон. Особено ако е влажна тревата. Изключвам АСР-а и излизам без проблеми. Извод- включва се по-рано. Но и гумите ми /летните/ са дървени матадорки - с тях си дойде. Така че опитът не е чист. Със зимните обаче шега не бива [-X т.е. сложи си зимни гуми. Помага при заснежен път и т.н. По заледено обаче не очаквай чудеса и от зимните. Има физични закони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.