Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И ние с Румстър.


Recommended Posts

Първо здравейте.Казвам се Жоро и заедно със съпругата ми вчера станахме горди собсвеници на Румстър Стайл Електро 1,4 Дизел-по-мощния двигател,брилянтен металик /поне така се води:)/.

 

До този момент бях само "четящ" форума предимно във връзка със избора на автомобила но сега мисля,че му дойде времето да се регистрирам.

Тук е и момента да благодаря на хората вложили труд за да го има цялото инфо и благодарение на който днес мога да се регистрирам пълноправно:)

 

Впечатленията от красавицата са все още твърде пресни и на базата на 50км.:) но още сега мога да наредя доста добри нещица.Мисля,че въпроса се изчерпва ако кажа,че това е ТОЧНО нашият автомобил,за нас беше,нас чакаше и ние си го взехме:)

Възникна и един спонтанен въпрос..

Когато я взехме имаше около 5 литра гориво,както ни уведомиха от ЕТ и ни посъветваха да заредим бързичко.

Това добре-влязох в първото ОМВ и хлъзнах от обикновената нафта.Малко,понеже не обичам да рискувам с непроверени горива..

И така днес по някоето време стоейки на място със запален двигател и чудейки се как да се оправя със Аукса/демек входа за плеър/ усетих съвсееем леко потрепване в купето-очевидно от двигателя..все едно нафтата е кофти или нещо от сорта.По неприятното е , че го усетих още няколко пъти и то все на място.

Не ми изглежда като проблем а и двигателя все още се разработва пък и наистина може да съм сложил кофти нафта...докато не се порових и не намерих подобно,макар и малко по-сериозно потрепване за Фабия но със 1,2 Бензиновия двигател.

Та се чудя дали е част от 3-цилиндровите двигатели или е кофти нафта или пък неразработен двигател...или просто да се наслаждаваме на прекрасния автомобил и да не му мислим.

 

Предварително благодаря на всеки имал търпението да прочете дългият пост-все пак за първи път и във форума и във Шкода..човек е със малко объркани мисли и не се усеща малко:)

Поздрави!

Жоро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че колеги преди време бяха споменавали, че помпа-дюзата предизвиква вибрации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! :) Да си я ползвате със здраве. По отношение на "притрисането" ;), предполагам, че този двигател е с олекотен маховик за по-голяма динамика и поради това, на празен ход понякога има неравномерни обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка! Вибрациите са нещо нормално за този мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее успокоихте ме зверски:) благодаря много за бързите отговори..наистина се бях попритеснил малко ама нали в България и горивата не са ни в ред :smt019 та викам да не я повредих нещо:)

А иначе е кукличка.До този момент и 5 сменени автомобила,този е първият който ме накара да го заобичам от раз:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОБРЕ ДОШЪЛ и честито ново бижу.За претрисането не се притеснявай-потърси темата в раздел октавия.Там съм обяснил защо се получава и че е нормално.Поздрави и се наслаждавай спокойно на колцата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен :D .Честита придобивка и само радости да имаш с нея.Аз съм с Румстър от 1,5 г. и съм много доволен.Сигурен съм , че и ти ще се кефиш много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен smile154 ! А отностно двигателя - когато ние си взимахме фабийката, ни казаха че двигателя го разработвали в завода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и от мен!

 

Със здраве да си я карате!

 

Добре довъл в клуба! :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително много благодаря за пожеланията-дано да е така:)

Колицата наистина е чудесна и й се радваме много.

Пожелавам на всички празници със мноого пиене и разбира се щастие..

 

П.С. И хвърляйте по едно оче през прозорците от време на време да нагледате хубавиците:) smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Честита придобивка и много безаварийни километри!

 

По въпроса с потреперването виж във форума имаше подобна тема и там проблема се решаваше със смяна на софта на двигателя. При мен двигателя е 1.9 и такова потреперване няма. Вече 20к км. си я слушкам и смея да твърдя че не е нормално това за празен ход. Но не знам, може да си е характерно при три-цилиндровите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново и за много години!Само здраве и щастие за вас и за тези около вас!

Шкодичката е кукличка.Порасна вече с 1300км. ;) Засега откриваме само добри и още по-добри и удобни нещица по нея.

В това кофти време се държи чудесно и стабилно въпреки това,че е по "вдигната".Та така..само благи работи с нея.

 

Използвам тази тема за да обсъдим и нещо,което ми се случи вчера за да не отварям нова.Случката е следната:

8.30ч. пристигнах на работа с колата.По някое време около 13.20ч. ми скимна да се поборя малко със загубена кауза,а именно да я поизмия../мерак е знаете как е:)/.Та поиграх си и реших,че е време да погледна и маслото-нещо което се случва за пръв път.

Вадя си щеката като пич,избърсвам я,вкарвам я пак и ОППАА-масълцето на минимума-демек в долната част малко под гравираната скала ако се сещате.

Какво правим?Спичаме се и звъним в ЕТ.

Така и така елате,няма проблем купете си и си долейте.Дотук добре-отивам аз купувам си Шел 5/30 за 24.80лв. и се прибирам пак до офиса за да го налея.Чакам около 40 минути за да се слегнат и поохладят нещата и се набирам на щеката и познайте-маслото е в норма до половината на скалата smile177 .

Не долях.

На следващият ден сутринта още пред къщи преди да съм я палил пак проверявам-същото,маслото си стои и ме гледа като ***..Та някои да има идей?Аз ли не съм измерил правилно първият път или задържа масло някъде или....

 

П.С.

Честита придобивка и много безаварийни километри!

 

По въпроса с потреперването виж във форума имаше подобна тема и там проблема се решаваше със смяна на софта на двигателя. При мен двигателя е 1.9 и такова потреперване няма. Вече 20к км. си я слушкам и смея да твърдя че не е нормално това за празен ход. Но не знам, може да си е характерно при три-цилиндровите...

 

Колега и аз попрочетох теми и засега съм приел,че е нормално и си карам без проблем..пък и с напредване на километрите сякаш поизчезна.

 

Поздрави.Жоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много рано зе да го проверяваш това масло бре! :smt004 Не си го измерил правилно!Всичко ти е наред,карай със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много рано зе да го проверяваш това масло бре! :smt004

Абе може би си прав ама то ми е стар навик-със всички предишни коли на 3 дена задължително винаги препипвах течностите.Та и сега...не издържах на напрежението.. \:D/

 

П.С. Едва днес установих,че огледалата се сгъват:)

 

П.С.2 Искренни благодарности на VALDO ,който отдели време на лични за да обясни основни положения относно разработването на принцесата. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравей,

първо честито за придобивката,да си я карате със здраве.

Относно вибрациите мога да ти дам пример с мен .Ноември ми дадаха служебен Румстър 1,4 TDI като го взех беше на 39км. ,сега е на 8050.От началото до сега го карам с Шел В пауър дизел/уж the best of the best/,това притреперване си го има от малка дето се казва.Не мисля,че е от горивото ,според мен нещо не е доизчислено на този двигател.На празен ход дори при загрял двигател се тресе като мокро куче.А за маслото те съветвам да си го проверяваш редовно.Не разчитай,че е нова кола.Във фирмата имаме вече 5 Румстъра и половината имат нужда от доливане.От ЕураТек казаха ,че това е нормално .Дори в книжката за експлоатация пише,че е нормално да доливаш до 0,5 л. на 1000км.Малко е шумно но май се свиква.

Иначе другото и е наред а за семейна кола е супер,широка и комфортна.

Дано не съм те разочаровал,безаварийно да си я ползвате smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда и аз стигнах до извода,че е нормално.Пък и не му обръщам внимание вече-свикнах:)

Не се отразява и на колата по никакъв начин-поне засега така че..

Относно по-шумния двигател-харесва ми доста,с характер е:)..особено между 2,200 и 3000об.

Иначе и ние обядваме в Шел и в интерес на истината нямам оплаквания..но не съм и на мнение,че имаме качествено гориво в Бг.Просто в Шел имат все по-добра политика по качеството и административно-правните въпроси,които възникват когато си заредиш кофти гориво.

 

П.С.И не се притеснявай-наистина неща,които могат да ме притеснят или откажат от колата почти няма..тя стана член на семейството още преди покупката и. smile159

Поздрави.Жоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.