Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пак техническа помощ (ама не за кола)...


Боби Доктора

Recommended Posts

Колеги, понеже не съм всезнаещ и никога не ме е срам да попитам, ако не зная нещо ще ви покажа нещо, чието предназначение не знам. "Нещото" беше закачено на ИЗХОДА от сплитера за кабелната телевизия за към моя апартамент. На другите два изхода са другите два апартамента от етажа (ама без въпросната джаджа). Не ми е удобно да разпитвам комшиите дали има разлики при тях (в сравнение с мен). Ясно ми е, че това трЕбва да е "високо-пропусклив" филтър и е на 80 MHz. Ама кво от това??? (Сещате ли се??? Да не би каналите ми в къщи да са били ограничени по някакъв начин???) Знам, че има и по-модерни начини (кодиране на канала и т.н., ама това нещо тормози неспокойната ми душа... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ](*,) ](*,) ](*,)

 

Пита се: "...що е то?" и "има ли то почва у нас???"

 

post-1302-138453066857_thumb.jpg

 

post-1302-138453066902_thumb.jpg

 

post-1302-138453066907_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години използваха такъв тип филтри за "декодиране" на HBO и сие....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш ТВ тунер на компа той вкарва хармоници в картината и кабелджийте като видят таквоз нещо го лекуват с тези филтри та да не им звънят комшийте ти ... аз съм си мушнал такъв точно пред компа инак на телевизорите картината става smile122

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години използваха такъв тип филтри за "декодиране" на HBO и сие....

:smt030 Почти познах.

 

Ама почти..., а почти никога не е достатъчно ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма от какво да се притесняваш,слагай ракията и салатата(туршията)на масата и

наздраве! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-близо до верния отговор е "The Best Forman", а най-далеч са "PRR" и "Vasilisa" smile169

 

Филтъра наистина до известна степен "изолира" влиянието от телевизори с неподходящ входен импеданс (<> 75 ohm).

Несъгласуването в тези случаи създава проблеми в околните приемници. Проблема е, че не могат да се отстранят съставките, които са в честотния спектър над 80 MHz.

 

За гледане на HBO, защитена с мощен пегел сигнал на 230 kHz под носещата на видеосигнала се използват "Notch" филтри, а не "High-pass".

 

Последното, което може да се каже е че Боби не ползва кабелен интернет и телефон :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това може ли да послужи, когато компютър и телевизор са вклучени към една антена(не кабелна телевизия). Имах проблеми с такава конфигурация в къщи- когато пусна компютъра с тунера и на телевизора му се влошаваше картината!

А и ако да от къде мога да си купя такъв филтър? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това може ли да послужи, когато компютър и телевизор са вклучени към една антена(не кабелна телевизия). Имах проблеми с такава конфигурация в къщи- когато пусна компютъра с тунера и на телевизора му се влошаваше картината!

А и ако да от къде мога да си купя такъв филтър? :)

По принцип такъв филтър не се слага, само при изявена нужда...

---

Как си направил свързването?

Единствения правилен начин е със сплитер. Като купуваш сплитера гледай да е с два равностойни изхода (-3 dB, -3 dB), защото има и магистрални (-1 dB, -12 dB).

Ако все още има проблеми - тогава слагаш филтър.

Каква ти е антената, правилно ли е съгласувана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип такъв филтър не се слага, само при изявена нужда...

 

Навремето ме учеха, че сплитера има огромно затихване в обратна посока и така изолира паразитните шумове. Ако правилно съм разбрал, сплитера при Боби е двупосочен и няма затихване в обратна посока. Тогава би имало смисъл от филтъра. Така ли е или пак греша? :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сплитер съм но кой точно незнам(предполагам не магистрален, защото преди не се е използвал като магистрален)!

За съгласуването незнам :P!

Иначе ако ми трябва филтър, ми трябва този 80MHz, нали? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и еднопосочни сплитери, но те се използват много рядко.

Стандартния сплитер има еднакво затихване в двете посоки.

Причината да се разграничава вход и няколко изхода, е че разделянето между изходите е по-малко (~40 dB).

Накратко - сплитера ще изолира проблемите между устройствата след себе си, но не и в посока съседите/кабелниа оператор.

 

По принцип всяко несъгласуване в една RF-верига създава неприятности около себе си, като те се разпространяват през всички елементи с постепенно намаляване.

Всеки Филтър, сплитер или друг елемент малко по малко до-съгласува след себе си (и в двете посоки).

 

Пак казвам, филтър се слага само при нужда, ако няма проблеми е излишен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сплитер съм но кой точно незнам(предполагам не магистрален, защото преди не се е използвал като магистрален)!

За съгласуването незнам :P!

Иначе ако ми трябва филтър, ми трябва този 80MHz, нали? :)

Антената каква е?

Имаш ли U-коляно?

На кои обхвати са проблемите?

---

Ако не се сещаш какво е U-коляно:

post-2459-138453066933_thumb.jpgpost-2459-138453066964_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко бе хора - аз кабелен интернет нямам, и телефонът си ми е от БТК :mrgreen: "...да пуснем няколко кабелчета" :mrgreen: Кабелната телевизия си ми е същата (като качество и канали), така че тоя филтър ще го ПОДАРЯ на който му трябва... Само звъннете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.