Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Аванс процесор.


The Best Forman

Recommended Posts

Днес за сефте напълних бутилката на Фаворита до горе е и предишното зареждане беше до горе , но я допълних тогаз и равносметката меко казано трагична - 14/100 градско ... маалко позатегнах тройника и дали ще има ефект незнам , но таз разлика от 4 литра на 100 с Формана малко ме притеснява , а разлика между двете уредби няма освен , че на Формана аванса е 10 градуса , докато на Фаворита е 5 и пипане няма ... та въпроса е дали това е само до аванс и ако мушна един аванс процесор ще спадне разхода ?

Инак върви пущината като изтребител , но ако мога да смъкна още 2 - 3 литра на 100 нема да е зле :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си дооправи настройките на газовата. Щом върви като пушка, значи папка повече - завий тройника. Освен това каква ти е сместа на празен ход? В софийските задръствания това е от огромно значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера го закачихме на на газанализатора и всичко ОК - всички емисий са в норма и на ниски и на високи обороти , но разхода си е 14 и малко / 12.3 л./85 км. / ... пробвах да му затворя тройника , но не върви , а и прави проблеми - забива си муцуната чат - пат , а аз предпочитам power -а пред разхода и за сега остава така ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитай да накараш компютъра да си лисли че температурата на входящия въздух е - 15 градуса целзий- сам ще даде заветните 10 градуса аванс . тази измама става с резистор 4.7 к последователно на термистора намиращ се върху инжектора. за да си работи коректно на бензин слагаш едно реле което шунтира резистора когато си на бензин ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Има ли значение мощността на резистора т.е. той е само за корекция , но мисля 5 W рестор ще е по - добре от 100mW и още нещо ... съпротивлението на температурния датчик на входящия въздух на студен мотор е 2.9 кОм ... това 4.7 кОм не е ли малко множко ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4.7 не е много .при 20 градуса съпротивлението на термистора е около 2-3 кома . за да постигнеш резултат трябва накараш компютъра да си мисли че температурата е минус десетина драдуса . ако искаш пробвай с различни резистори - по мои спомени 4,7 е твоя резистор . 0.25 вата резистор ти върши работа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Има ли значение мощността на резистора т.е. той е само за корекция , но мисля 5 W рестор ще е по - добре от 100mW и още нещо ... съпротивлението на температурния датчик на входящия въздух на студен мотор е 2.9 кОм ... това 4.7 кОм не е ли малко множко ?

5 W???????? на 4.7 к???? не се излагай...и то за датчик....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май за цялата работа е виновен термостата ... сега е студено и няма много коли и сам се издаде - колата не вдига повече от 50 градуса , а в задръстване загрява нормално та даже и перка включва :mrgreen:

 

Продължение...

Тука има некаква измама в цялата работа ... вече няколко пъти на около 200 км. пробег сипвам по 24 л. газ (грубо 12/100) , а в момента съм изминал 270 км. което означава , че одавана трябваше да съм угаснал , ама ней се :-k

Бутилката е 35 л. със сонда BRC и по груби сметки не събира повече от 29 л. щот сондата съм си я слагал сам , както и всичко останало по газовата уредба и няма доработки да хваща повече газ ... къде е уловката на тоз менящ се разход :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.