Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ако няма къде да си паркирате шкодите


mecho_klecho

Recommended Posts

Вече имаме четири коли и няма къде да ги паркираме, та ако купя някоя друга ще ми се наложи да строя такова нещо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още преди 30 г в списание "Юный техник" имаше статия за направен такъв гараж,вкопан в земята ,в Казахстан.Механизъм като ножици и с маслен крик се вдига и сваля,,но трябва да е на такова място ,че да няма подземна вода или при дъжд поток от вода да не е близо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още преди 30 г в списание "Юный техник" имаше статия за направен такъв гараж,вкопан в земята ,в Казахстан.Механизъм като ножици и с маслен крик се вдига и сваля,,но трябва да е на такова място ,че да няма подземна вода или при дъжд поток от вода да не е близо.

 

Аз съм виждал подобно нещо в списание "Моделист Конструктор" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хитро решение.

 

Само едно допълнение е необходимо за нашите условия - да можеш да спреш механизма на половината път - така нито една кола няма да може да бъде открадната :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хитро решение.

 

Само едно допълнение е необходимо за нашите условия - да можеш да спреш механизма на половината път - така нито една кола няма да може да бъде открадната :D

 

Дори и тогава българина ще измисли нещо :D smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хитро решение.

 

Само едно допълнение е необходимо за нашите условия - да можеш да спреш механизма на половината път - така нито една кола няма да може да бъде открадната :D

много правилно но нали знаеш че ние сме умна нация все ще измислим нещо иначе гаража си е супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, много от общественните паркинги в Ню Йорк са снабдени с такива джаджи. Меташ колата и рампата се вдига, а отдолу паркираш другата кола. Но не е вкопано в земата де - просто си седи на нея. Решението за там е добро, впредвид на ограниченото място през седмицата, когато населението на града се удвоява...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна, в Гръцката махала съм виждал такова решение. Разликата е, че асансьора беше едноместен и че се намираше в тунела за вътрешния двор на сградата. На практика имаше паркинг във вътрешния двор и подземен паркинг под него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eин съсед от отсрещния блок в бившия ми кв. Изток има подобна система в гаража си, само че не вкопана. Гаражът е висок и вътре е поставил подемник от автосервиз /едно време е работил в гаражите на УБО и го е приватизирал евтино предполагам/. Вътре държи 2 мерцедеса - единият е ретро SL кабрио от 60-те г. който се изкарва рядки, затова е качен на 2-рия етаж, а отдолу паркира ежедневната кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.