Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

аларма на нова фабия


mvpenev

Recommended Posts

Алармата на колата се явно няма шок датчик, защото се включва само като се отвори врата!Пробвах веднъж- ритам гуми , разклатих цялата кола, нищо не стана ](*,) .Почна да свири чак когато отворих вратата чрез ключа.Направи ми впечатление също и че свири, а не светят мигачите.Това е малко тъпо, щото ако свирне през ноща няма да знаеш дали е твоята кола или друга :?: Искам да попитам някой колега с новия модел на фабия дали и при него са така нещата или на моята нещо не е дооправено.Алармата не е заводска, слагана е в Еуратек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята също е слагана в ЕТ(модел Vega нещо си) и има шоков датчик. По повод не светенето на мигачите - така ги правят в ЕТ. Оправданието им е, че имали няколко случая на изгорял блок на електрониката(хората слагат диоди, за да избегнат това, но в ЕТ са изключение). А шоковия датчик смятам, че просто са изпуснали да го свържат. Най-добре мини през ЕТ или Импас 56(оторизиран от ЕТ сервиз) да погледнат за какво става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е със заводска аларма и ме информираха, че е без шоков датчик. За мигачите не мога да си спомня как беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и моята няма такъв датчик...а пък е фабрична. Не мога да си спомня на Октавията как беше....но със сигурност като заключех и имаше някой вътре....започваше да пищи. На Фабияната не съм и чувал гласа (на алармата де :D )..., а и не мога да се сетя как да го направя...

Но какво пък, има си един светодиод дето мига ли мига.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е можеше вместо аларма да си вземеш един мигащ светодиод

smile175

 

Лесно можеш да я тестваш, колегата е описал по горе как е проверил своята

 

но със сигурност като заключех и имаше някой вътре....започваше да пищи.

Обемен и шоков датчик са различни неща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фабияната не съм и чувал гласа (на алармата де :D )..., а и не мога да се сетя как да го направя...

Но какво пък, има си един светодиод дето мига ли мига.....

 

Пробвай когато е включена алармата да отвориш с ключа! Би трябвало да се задейств

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фабияната не съм и чувал гласа (на алармата де :D )..., а и не мога да се сетя как да го направя...

Но какво пък, има си един светодиод дето мига ли мига.....

 

Пробвай когато е включена алармата да отвориш с ключа! Би трябвало да се задейств

Отивам веднага....

Пробвах. Отключи се и едно "гък" не каза дори..... :D:D:D

Мълчи като ремсист...и на ритане и на тупане... и на движение вътре при заключена врата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах. Отключи се и едно "гък" не каза дори..... :D:D:D

Мълчи като ремсист...и на ритане и на тупане... и на движение вътре при заключена врата...

Фабричната аларма се активира около 15 секунди след отваряне на вратата, и то ако ключа не е пъхнат в таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах. Отключи се и едно "гък" не каза дори..... :D:D:D

Мълчи като ремсист...и на ритане и на тупане... и на движение вътре при заключена врата...

Фабричната аларма се активира около 15 секунди след отваряне на вратата, и то ако ключа не е пъхнат в таблото.

 

Благодаря за пояснението.....с малко думи ама на място!

Вие ми помогнахте да се уверя, че алармата не е само едно мигсщо светодиодче, както си бях помислил.... :D:D:D

С пожелание за успепен ден ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де!Моята като е включена при отворен прозорец,само като си подам раката и започва да пиши,а видимо датчици за движение не се забелязват!Твоята явно е изкл. тази опция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де!Моята като е включена при отворен прозорец,само като си подам раката и започва да пиши,а видимо датчици за движение не се забелязват!Твоята явно е изкл. тази опция!

Обемния датчик активира алармата без закъснение, но пък алармата се армира със закъснение след команда от дистанционното.

 

Колегата "new_" трябва да пробва да се заключи в колата, да изчака известно време, и да се раздвижи за да провери дали се охранява вътрешното пространство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го направя разбира се. Изрично.

Преди време така заключих децата вътре....и нищо не се случи. ... и реших че го няма.

Но може да не съм изчакал нужното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де!Моята като е включена при отворен прозорец,само като си подам раката и започва да пиши,а видимо датчици за движение не се забелязват!Твоята явно е изкл. тази опция!

Обемния датчик активира алармата без закъснение, но пък алармата се армира със закъснение след команда от дистанционното.

 

Колегата "new_" трябва да пробва да се заключи в колата, да изчака известно време, и да се раздвижи за да провери дали се охранява вътрешното пространство.

 

Описаните действия ............ извършени......+ успешно

Алармата.............................задействана....+ яко

Колегата "chavdarlk"..............благодарност...+ почерпка, когато се видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

и моята аларма е от ЕТ вега кмр 101 имам лошото впечатление че се включва само от близо като съм на по- голямо разстояние не се задейства и примерно както живея на 7мия етаж ако се задейства не мога да я изключа . :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята аларма е от ЕТ вега кмр 101 имам лошото впечатление че се включва само от близо като съм на по- голямо разстояние не се задейства и примерно както живея на 7мия етаж ако се задейства не мога да я изключа . :(

Здравей,

Това е интересно. Аз съм пробвал и моята аларма лови от от доста голямо разстояние....не съм засичал но 50 метра мисля, че са без проблем. Единственото, което ми идва на ум е да не би батерията в ключа да е остаряла. ...

Поздарв!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята аларма е от ЕТ вега кмр 101 имам лошото впечатление че се включва само от близо като съм на по- голямо разстояние не се задейства и примерно както живея на 7мия етаж ако се задейства не мога да я изключа . :(

 

Наистина дистанционното лови от съвсем близо(при мен не хващаше и ако съм зад колата на 50см :x ). И причината не е в батериите, просто така е направена алармата. При мен въпроса се реши кардинално, благодарение на Боби Доктора :smt004.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.