Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Подгревни свещи за охладителната с-ма


Recommended Posts

Свщите се управляват с минус от компютъра. Т.е. бобинката на релето получава управляващия сигнал от там. Другия и край е свързан към предпазител.post-116-138453071512_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да - релетата на свещите се управляват с маса (другият извод на намотките им отива на (+), но няма предпазител).

Първото което трябва да се провери е съпротивлението на двете вериги от релетата до компютъра.

После трябва да се потърси късо с други вериги, но това вече е доста по-трудно.

Ако всичко около двете вериги е наред, значи проблема е в компютъра (при така цитираните напрежения от предната страница).

8 волта върху намотката е малко за надеждно включване, и в същото време е много за надеждно изключване.

 

Само едно нещо е странно - и двете вериги са с един и същ проблем.

Вероятно са гръмнали и двата изхода от нещо дошло по плюса от [103].

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Може би въпросът ми,ще ви се стори смешен,но ме хвърлихте в размисъл с тези подгревни свещи на охладителната течност smile021 .Колата ми(имам я от година и половина) е Октавиа ТДИ 110 к.с. първа регистрация декември 1999 година,двигател AHF та въпросът ми е,имам ли три такива подгревни свещи на антифриза smile049 Четох във форумът на Рено-Сценикът има три такива свещи вземащи делта Т-е разлика външна и температурата на охл. течност,а електрониката "преценява" дали едната,двете или всичките три да работят до достигане на 45 градуса на антифриза.И Оксана(така я кръсти щерката smile004 ) ли е със седем(общо) свещи,като еврейски свещник :roll: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е СЕРИОЗЕН отговор-сполай,жив и здрав да си dsangelov :smt017 преди да задам въпросът си съм гледал,но така и не ги открих-весели празници,много безаварийни километри и много щастие в семействата ви фенове на ШКОДА- (има какви ли не емотикони-с Шкода няма smile045 ) smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам въпрос за подгревателните свещи за горивото. от няколко дена при запускане сутрин ок1,1,9тди леко притриса и изкарва малко дим. премерид свещите-работят. в едно ръководство прочетох че има предпазител, но не се споменава къде е. ако някой знае smile126 да ми пише. или мнения от какво може да е. също се съмнявам от релето (гледах му схемата), но и него не го открих . а не ми се ровеше в тоя студ (-10) враца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих при мен как работят подгревните свещи на антифриза. При -10градуса запалих колата и пуснах нагревателите на задния прозорец. Излязох да почистя предния прозорец и след около 1-2мин отворих предния капак. Без да съм местил колата пипнах мястото под тези свещи и щях да се изгоря. Не съм сигурен колко точно градуса беше но е много горещо. Така стоят нещата при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ама всичко наготово искате

най мощното реле е като се наведеш да погледнеш-НЯКА КАК ДА ГО ОБЪРКАШ

post-2454-138453271592_thumb.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

естествено е ако го знаеш къде е. махнах кората отдолу и видях релетата. след като угасне индикатора на таблото релето цъква. до него има един предпазител 30а, дали е той.имали възможност релето да работи, а предпазителя да е изгорял и да не греят свещите. станах ви вече досаден ама бегачка че ме прощаваш. айде и да не се наюскате много довечера. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, карам Руумстър 1.9 PD-TDI 105 кончета 2009-та и искам да попитам - имам ли ги и аз тези свещи защото откакто стегна под нулата, всяка сутрин през първите няколко минути работа ясно чувам как се включва или изключва някакво реле / много яко цъка / и едновременно с това чак светлините ми премигват. Явно е към голям консуматор но досега идея си нямах какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.