Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем със скоростна кутия - Решен.


The Best Forman

Recommended Posts

Проблема се изразява в трудно включване на задна скорост и недоизключване на трета / т.е. след дръпване на лоста остава в междинно положение преди нулева / ... проблема излезе съвсем ненадейно таз вечер след като изкарах колата от паркинга на заден ход без проблеми и на бул. България случайно ми направи впечатление проблема с трета скорост и вече като се прибрах разбрах , че за да паркирам трябва да бутам :evil:

Задна трудно се включва дори и при изгасен двигател т.е. проблема е някакъв механичен ... възможно ли е да се е счупило ключето за светлините за заден ход и да дава такива ядове :?:

 

П.П. Съединител перфектен , течове няма , масло има + добавка ... единственото натоварване , което е понасяла е това

 

006001670.jpg

 

но беше преди половин година , а и не съм я напъвал т.е. дори и претоварена откъм килограми съм я пазил .

Бат Франко е пуснат в движение по спешност :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен и да е счупено ключето няма как да падне вътре парче и затова да не вкл.

 

виж маслото да не е спекло нещо,че аз преди време смесих моторно и трансмисионно и след 200 км не можех да помръдна лоста :oops:

 

провери все пак и съединителя да го натегнеш малко ,защото съм имал подобен случай на съединител на 5 000 км сутрин лятото при натиснат педал не можеш да изкл. на междинна ,при изгасен двг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в самата задна скорост т.к. смених ключето , което си беше здраво и пак тегаво върви , но като се позатопли ще се разтуря ... за сега на Бат Франко да му е яка гърбината :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че знам какво е устройството на привода на скоростите на Фаворит, но така като чета, провери дали по него всичко е наред, преди да търсиш в скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е в него проблема ... има леки хлабини в нитовете на каренцето , но като цяло скоростите включват много леко и плавно ... само задна скорост се бъзика ... явно вътре нещо или се е разкачило или счупило , но като я разглобя ще лъсне и тогаз smile153

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е открит , но все още не е отстранен ... оказа се , че се е счупила една пружинка фиксираща лостовата система на защитата от включване на задна скорост при движение напред и тя си прави каквото си иска ... та сега почвам да ровя и ако не намеря другата седмица тръгвам на лов за целия механизъм ... най - смешното в цялата работа е , че баш пред гаража , където в момента е разчастен Формана таз гад взе та отпусна и почнах да се съмнявам дали да отварям кутията , но накрая любопитството надделя smile169

Едно въпросче ме мъчи ... значи в кутийката с пружинките , които имам съответно няма такава ... имам вътрешностите на едни скорости , но не помня тоз механизъм да съм го свалял и сега идва въпроса понеже се съмнявам някъде да я продават таз пружинка или целия механизъм ... какво ще стане ако отвия една от 3 те навивки на пружинката и я изкривя както е била ... дали ще изкара поне още толоз :?:

 

009506538.jpg

 

това е виновника

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слдед 3 часова борба скоростите са сглобени и качени и след още 2 часа тествани - даже се и включват като в масло smile152

Незнайно защо и как , но се решиха и още няколко проблемчета , които ми се набиваха на очи докато карах - 4 и 5 скорост вече влизат изключително мазно и ако случайно ги изключа в движение и пусна по инерция след това се включват също така леко и не се налага междинна газ , а и задна вече влиза всеки път леко без много зор и целене на обороти smile169 и това само заради една пружина , ама голямо разтуряне падна :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е добре, когато свършва добре ;) Евалата Гена - успя да се справиш с проблема преди да мога да ти предложа подслон и некое рамо... Мнооо си бърз деееа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.