Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

garmin"nuvi 250W"-проблем


koki

Recommended Posts

Привет на всички,

Имам следния проблем с garmina. Не намира посочени градове и улици и тн. В картата ги има......но при търсене не излизат. Картата е с последния ъпдейт. В момента уреда е на български. Предположих, че може да е от това и го сложих на англйски/малко подобрение/ но не е това което трябва да е! smile175

Някой да е имал подобен проблем?

За да не пускам втора тема.....какъв навигационен софтуер използвате?

Аз в момента съм с sygic на платформа symbian на nokia 6110 и съм много доволен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За България ли става въпрос?

С коя карта си и с коя версия?

Каква ти е версията на Garmin Mobile XT?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За България ли става въпрос?

С коя карта си и с коя версия?

Каква ти е версията на Garmin Mobile XT?

Първо извининия за непълната информация.

-Става въпрос за България.

-Картите които изпробвах Са OFRM Geotrader v4.70 CYR/кирилица/ и OFRM Geotrade v4.70 ML/ комбинирана кирилица и латиница/

-Версия на софтуера nuvi 250W/software Version 2.80

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

koki , ако ползваш въвеждането на градовете по подразбиране наистина не става нищо. Въвеждай ръчно! Ползвах това устройство "...250W..."преди известно време - перфектно е . Мой приятел си го купи от Tеh....s за 399лв , - навярно и твоето е такова ...Поиграй си малко!!! :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

koki , ако ползваш въвеждането на градовете по подразбиране наистина не става нищо. Въвеждай ръчно! Ползвах това устройство "...250W..."преди известно време - перфектно е . Мой приятел си го купи от TP за 399лв , - навярно и твоето е такова ...Поиграй си малко!!! :)

Поздрави!

Като играчка ми е вече какво ли не го правих!

Според мен е нещо софтуерно като проблем...имах garmin и на nokia-та, пак правеше такива проблеми но не чак толкова.....и плюс това беше пиратски/кракнат/ софтуер.

Докато 250W е купено от "М......О" и струва 400 и малко отгоре с карта на БГ. и ЕВРОПА. smile013

С картата на Европа няма проблем.....всичко излиза по подразбиране.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ме заблуди споменаването на Nokia 6110 в първото мнение, и забравих за заглавието (...Nuvi 250W...) :? .

Затова питах за версията на Garmin Mobile XT ;) .

 

Предполагам, че си прочел ръководството за употреба на картата...

 

Търсене на населено място или квартал:

„Накъде?” > „Градове” > „Въведете”. Въвежда се само името на населеното място/квартала без категории като „гр.”, „с.”, „кв.”, „жк” и подобни.

Търсене на адрес:

„Накъде?” > „Адрес” > „BULGARIA” > „Въведете град” > „Въведете улица” > „Въведете номер”. Функцията „Търсете всичко” от екран „В кой град е адреса?” позволява търсене на даден адрес във всички населени места в страната, в които има въведени адреси, но резултата е органичен по първите няколко резултата.

 

Търсене на жилищен блок:

„Накъде?” > „Интересни места” > „Въведете име” > “BL xxx yyy” (интервалите се въвеждат), където xxx е номерът на блока, а ууу е името на квартала. За блоковете с име (напр. бл.Мургаш), xxx е името на блока, а yyy е прилежащата улица/квартал, като се изпускат „ул.”, „бул.”, „кв.”, „жк” и подобни (напр. BL MURGASH VASIL LEVSKI). В списъка с резултатите ще видите блоковете отговарящи на критерия, сортирани по близост. Най-отпред ще бъдат изброени и входовете на блока, ако има данни за такива.

 

Търсене на обекти (ресторанти, бензиностанции и т.н.):

„Накъде?” > „Интересни места” > (изберете категория). Резултатите са сортирани по близост до Вашето местонахождение. Ако не знаете към коя категория принадлежи обекта който търсите, можете да използвате „Накъде?” > „Интересни места” > „Въведете име” и да напишете името на обекта, но търсенето чрез този метод се извършва значително по-бавно. При търсене на езера или язовири, името се въвежда без съкращения като „ез.” или „яз.”.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ме заблуди споменаването на Nokia 6110 в първото мнение, и забравих за заглавието (...Nuvi 250W...) :? .

Затова питах за версията на Garmin Mobile XT ;) .

 

Предполагам, че си прочел ръководството за употреба на картата...

 

Търсене на населено място или квартал:

„Накъде?” > „Градове” > „Въведете”. Въвежда се само името на населеното място/квартала без категории като „гр.”, „с.”, „кв.”, „жк” и подобни.

Търсене на адрес:

„Накъде?” > „Адрес” > „BULGARIA” > „Въведете град” > „Въведете улица” > „Въведете номер”. Функцията „Търсете всичко” от екран „В кой град е адреса?” позволява търсене на даден адрес във всички населени места в страната, в които има въведени адреси, но резултата е органичен по първите няколко резултата.

 

Търсене на жилищен блок:

„Накъде?” > „Интересни места” > „Въведете име” > “BL xxx yyy” (интервалите се въвеждат), където xxx е номерът на блока, а ууу е името на квартала. За блоковете с име (напр. бл.Мургаш), xxx е името на блока, а yyy е прилежащата улица/квартал, като се изпускат „ул.”, „бул.”, „кв.”, „жк” и подобни (напр. BL MURGASH VASIL LEVSKI). В списъка с резултатите ще видите блоковете отговарящи на критерия, сортирани по близост. Най-отпред ще бъдат изброени и входовете на блока, ако има данни за такива.

 

Търсене на обекти (ресторанти, бензиностанции и т.н.):

„Накъде?” > „Интересни места” > (изберете категория). Резултатите са сортирани по близост до Вашето местонахождение. Ако не знаете към коя категория принадлежи обекта който търсите, можете да използвате „Накъде?” > „Интересни места” > „Въведете име” и да напишете името на обекта, но търсенето чрез този метод се извършва значително по-бавно. При търсене на езера или язовири, името се въвежда без съкращения като „ез.” или „яз.”.

Хайде сега......

А защо в държавите от западнана европа всичко е ок?

Според мен е от картата...."Българската" ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай пример при който не се получава търсенето, да пробвам и аз на моето Nuvi 200.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам Nuvi 250W...Всичко работи перфектно, а новата 4.70 е отлична. Ако имаше някакъв проблем с картата, в офроуд форума щяха да вият като линейки :o

Това, което се сещам на прима виста е, да си изключиш картата на Европа и да пробваш само с 4.70

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам Nuvi 250W...Всичко работи перфектно, а новата 4.70 е отлична. Ако имаше някакъв проблем с картата, в офроуд форума щяха да вият като линейки :o

Това, което се сещам на прима виста е, да си изключиш картата на Европа и да пробваш само с 4.70

Чудно!!!!

Вече работи!!! Изключих картата на европа и сега всичко е ок!!!!

Благодаря на "chavdarlk" и " ammcfc ". smile119

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си се справил с проблема, благодарение на "ammcfc" smile162 .

Аз България съм я изключил от Европейската карта, както и всички други държави, които ги имам в по-подробен вариант.

По този начин нямам дублиране, и всичко е наред, дори и когато са включени повече карти едновременно.

Изключение прави турската карта - покрива почти 1/3 от България, и прави търсенето невъзможно в южните райони :evil: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си се справил с проблема, благодарение на "huko" smile162 .

Аз България съм я изключил от Европейската карта, както и всички други държави, които ги имам в по-подробен вариант.

По този начин нямам дублиране, и всичко е наред, дори и когато са включени повече карти едновременно.

Изключение прави турската карта - покрива почти 1/3 от България, и прави търсенето невъзможно в южните райони :evil: .

Привет,

на някоя от следващите срещи притежателката на устройството Стела ще почерпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Настройки" -> "Карта" -> "Карта инф" -> за всяка карта има отметка за включване/изключване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.