Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Моля за съвет от всички с впечатления от VW Tuareg


redji_74

Recommended Posts

ФОЛКСВАГЕН ТУАРЕГ.Карам Октавия 2,лична от 2006.навъртях доста с нея,не сам имал проблеми но се запалих доста по нов Туарег.ЗНАМ ЧЕ ВСИЧКИ ОТ ФОРУМА БИХТЕ МЕ ПОСЪВЕТВАЛИ РАЗУМНО.СПОРЕД ВАС ЗАСЛУЖАВАЛИ СИ И АКО НЯКОЙ ИМА ВПЕЧАТЛЕНИЯ ОТ НОВИА ТУАРЕГ ДА ГИ СПОДЕЛИ.БЛАГОДАРЯ ВИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • redji_74

    16

  • bega4kata

    6

  • stenly

    4

  • VALDO

    3

Най-много писали в темата

По добре да си вземеш BMWX6.

Туарега отдавна не прави впечетление на никой! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично и Х6 не ми прави впечатление отдавна ма тва е една друга тема.Имам приятел ,които кара бая служебни джипове,единственното му изказване за таурега беше-кенеф. Не знам от какво му е съставено мнението,но съм склонен да му вярвам. Подкрепям колегата преди мен,по-добре тойота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам познот с такъв-всичко е цифра яко

:!: :!: :!:иначе никакви проблеми

-с v10 тди е -не е доволен от разхода 17-19

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Родителите ми имат Туарег 4.2 v8 (310 коня) от 2004-та година на 60,000 км. Всичко е точно, досега не сме имали никакви проблеми, но ако те притеснява разхода на гориво (20-25 на сто градско) се ориентирай към дизел. Преди време карах за малко един Туарег 2.5 R5 TDI типтроник, май беше 174 коня, които му бяха много малко според мен. Един приятел има Туарег 5.0 v10 (313 коня) не съм чувал да е давал проблеми, а като вървеж е невероятен. Миналата година го пробвах на магистралата с нашия туарег и изобщо не можах да го хвана, но то си е разбираемо :D Според мен идеален двигател ще е новия 3.0 TDI (239 коня), който за жалост не съм карал и не мога да дам много компетентно мнение, но като комбинирам впечатленията си от 2.5 и 5.0 си мисля, че това ще е перфектният мотор за този джип.

 

За BMW x6 3.5i USA (PREMIUM PACKAGE) ще споделя впечатления скоро, ако някой се интересува :mrgreen:

За сега много лошо впечатление ми направи взаимодействието на парктроника със скоростната кутия (по-точно задната скорост), но трябва да прочета книжката подробно, дано се намери решение на проблема, който установих :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега сериозно,брат ми има Туарег 3.0TDI,за година и половина му направи 70000км.,без да му дава ядове,като изключим смяна на антената,крушки и др. дреболий.

За разлика от другите джипове е много подходящ за градско движение и от друга страна е доста по-устойчив при по-високи скорости на магистралата.

За оф роуд също е много добър,има няколко режима на окачването и задвижването,което му позволява да преодолява бая трудни терени.

Според мен си заслужава, зщото получаваш голяма и комфортна градска кола и джип едновреминно. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туарегът е висок клас джип с огромно тегло и малко пространство.Перфектна изработка като качество,но заради прекомерното тегло е повишен риска от дефекти във въздушното окачване,прекаленото мног електроника води и до повече рискове в ел.частта.Имай напредвид,че големите двигатели идват с огромни и скъпоструващи за обслужване спирачки от Порше-въобще що се отнася до долна част на колата всичко е Порше.Та между 2,5тди с ръчка и р50/В12 има доста голяма разлика та е хубаво да се уточниш какво точно искаш за да ти препоръчаме.Гледам,че хората препоръчват Тойота,чиито джипове наистина са здрави и проходими,но до там- в сравнение с Мерц,Ауди,БМВ издишат и може да са алтернатива само на Ленд Роувър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Х 6 ми се вижда доста скъп а тойотата сякаш е по бавна.За V 6 3tdi 239 конски сили мисля и аз .В МОМЕНТА СА И НА ПРОМОЦИЯ.С ДОСТА ЕКСТРИ,ВЪЗДУШНО ОКАЧВАНЕ СА НА 95 000 ЛВ.НА ФИРМА КАТО ГО ВЗЕМА И ДДС НЕ Е ПРОБЛЕМ.НЕ МИ СЕ ДАВА И ОКТАВИЯТА НО НЕЗНАМ ВСЕ ОЩЕ СЕ ЧУДЯ.БЛАГОДАРЯ ВИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ МИСЛЯ ДА ГО ПОЛЗВАМ ЗА ОФРОУД.ИМАМ ЛАДА НИВА И ДЖИП УАЗ ЗА ГОРАТА НО ВСЕКИ ДЕН ИМАМ ПРЕХОД ОТ ШУМЕН ДО РАБОТНОТО МИ МЯСТО И ОБРАТНО НАЙ МАЛКО 150 КМ.ЗИМА ЛЕТЕ ВСЕКИ ДЕН.ЯОСЕЕН ДЖИП.3.0 TDI Е ДОСТАТЪЧЕН.И ШКОДАТА ДАРЖИ ЗА СЕГА.140 000 ЗА 2 Г.С ДЖИПА ПАК ТОЛКОВА ЩЕ МИНА.ДАЛИ ЩЕ ОСТИСКА ТАКА КАКТО И О2.ТРУДНО РЕШЕНИЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време карах за малко един Туарег 2.5 R5 TDI типтроник, май беше 174 коня, които му бяха много малко според мен.

Ами и според мен са малко за такъв автомобил. Един такъв от младост до люлин не успя изобщо да ми избяга по околовръстното. Не обичам да се състезавам защото все пак шкодичката не е много мощна, 105 коня, обаче исках да го пробвам джипа и измъкнах душата на шкодата, но го следвах плътно.

иначе като цяло ми харесва, дизайна е приличен, а и другите двигатели са доста по-мощни така че ако човек има излишни 60-70 хил.лева може и за тази кола да ги даде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излишни нямам.Там е проблема а и О2 елеганс 1.9 тди 105 к. все още даржи.Но ми се иска този път да не е кола а шосеен джип.Tуарег 3.0 тди, Х 5 3.0 д или Subaru T 9 Tribeca 3,6 i.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал Кю5,който въпреки,че е по-нисък клас джип,пасва повече на хората търсещи в колата не лукса ,а чистото пътно поведение.А и предлага ДСГ,като разликата е 9см в дължината и 400кг в теглото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

туарега е супер ако си се насочил към дизел бензините са доста шумни и неикономични моята слабост нисан мурано е доста по безшумен и икономичен 3.5 v6 256кс. има среден разход около 11/100км, туарега с 3.2 v6 241кс. средно харчи 14/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, ако е толкова важно да е шосейно и си имаш Нива и УАЗ, защо не се замислиш за едно Форестърче дизел (52 х. лв.)?

Не ми е съвсем ясна концепцията на чисто шосейните джипове - огромно комби с висок за магистралата център на тежестта...

 

Ето тук има сравнения на повечето паркетници:

http://forum.offroad-bulgaria.com/forum ... .php?f=170

но при положение, че и Мицубиши Ево е на 95 х. лв... абе въпрос на вкус...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително скъп за поддръжка!Качеството на изработка,в сравнение с Q7 е по-ниско.А иначе 2.5 TDI 174 кончета е вечен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма той човека не иска да му препоръчвате джипки.Иска впечатления за точно определен модел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , ФВ Туарег според мен е една магистрален компютър на широки гуми . Много ама много електроника са сложили немците та са се уляли. Поддръжката на такъв кютук е яка цифромания , а удоволствието не чак толкова голямо . Това чудо на техниката само яде гуми , раздатки , кардани и много нафта . На твое място не бих се метнал на такова нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Touareg като модел сам по себе си е доста, даже много сполучлив - за разлика от много други модели от пряката му конкуренция има много прилична проходимост, на асфалт се държи прилично, ако не броим клатенето тип "параход", но за висок автомобил с дългоходово окачване това си е в реда на нещата. За надеждността мненията са доста противоречиви, като цяло недоволствата са насочени най-вече към базовия 2.5 TDI, който се оказва прекалено малък за огромната тежест и създава доста ядове след по-дълъг пробег. Неприятни неща се чуват и за версията с ръчна скоростна кутия. Според мен най-смислен избор е 3.0 TDI със система common rail, който освен че е скъп за поддръжка като цяло е перфектен за колата. При такива тежки "камиони" спирачките са си консуматив общо взето, така че това е ясно... Абе на мен колата си ми харесва, познавам доста доволни от нея, освен от двигателя 2.5 и огромното количество невинаги изправна електроника, смислени оплаквания досега не съм срещал smile125

Колегите, изтъкващи Toyota Land Cruiser конкретно като по-добра алтернатива имат много поздрави от мен - освен че е проходим, и сравнително здрав (само че съвсем не колкото старото поколение!), аз за друго предимство на този модел не се сещам :smt032

От изброените от теб три модела обаче бих си купил Х5 без изобщо да се замислям smile169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ ВИ КОЛЕГИ!!!ПОРЪЧАХ СИ АУДИ Q5.ТЕСТВАХ НЯКОЛКО АВТОМОБИЛА.АУДИТО МИ СЕ СТОРИ НАЙ ПОДХОДЯЩ С ДВИГАТЕЛ 3.0 ТДИ. УСКОРЕНИЕ 0-100 ЗА 6,5 А СРЕДЕН РАЗХОД 7,5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ ВИ КОЛЕГИ!!!ПОРЪЧАХ СИ АУДИ Q5.ТЕСТВАХ НЯКОЛКО АВТОМОБИЛА.АУДИТО МИ СЕ СТОРИ НАЙ ПОДХОДЯЩ С ДВИГАТЕЛ 3.0 ТДИ. УСКОРЕНИЕ 0-100 ЗА 6,5 А СРЕДЕН РАЗХОД 7,5.

post-3377-138453067729_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.