Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Някой занимава ли се с Corel Draw?


ikonoma

Recommended Posts

Колеги, трябва да правя някакъв етикет, на каквото и да било. Обаче не съм много изобретателен в дизайна. Ако някой разполага с нещо такова ще съм му благодарен да ми изпрати. Поне да имам база за дооформяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

в corel draw има шаблони за етикети.

За да направиш етикет перво трябва да знаеш на какъв формат ще го печаташ. Избираш си от template съответния формат (или ако го няма си го задаваш). После си импортваш изображенията, които са ти необходими (предполагам че ще етикираш някакви продукти за търговската мрежа. Ако е така има си специална наредба за етикиране на стоките. Там са посочени и символите които трябва да присъстват в етикетите) Пишеш и си наместваш и форматираш текстовете и готово.

Ако печаташ на самозалепващи се етикети А4 имай предвид че на крайните принтерите обикновенно отхапват малко (clipping).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще правиш "дизайнерски" етикет, ще трябва наистина да ползваш Corel Draw или друг продукт с подобна функционалност.

Ако ще е нещо по простичко - може да използваш и Word. Там също има шаблони и простички картинки. Има и още нещо - има възможност да правиш проекта върху готова подложка от етикети с определен размер, който задаваш или избираш от списък. В този случай могат да се използват готови самозалепващи етикети, "подредени" върху А4. Има ги в магазините от типа на Office1 с най различни размери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да направя етикет само като задача. Не е за търговия или нещо подобно. Примерно на някаква измислена бира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам.

Е тук значи не мога да ти бъда много полезен.

Моят съвет е обаче първо да погледнеш някоя истинска бира за да видиш какви текстчета има и задължителни елементи (% алкохол, срокове, градуси и т.н.)

А чисто дизайнерски - събери си изображения. Трябва ти лого и име на бирата, подложка някаква...изображения - например някакви планини реки чукаци :)

и започваш да експериментираш.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.