Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Камери на КАТ


ivcho

Recommended Posts

Ето на какво попаднах тези дни:

 

Списък на стационарните камери,

с които Пътната полиция контролира за нарушения на местата с най-затруднено движение в София. Ето този списък:

- На бул. "Н. Вапцаров" пред "София ленд" и на кръстовището с "Черни Връх" - камерите са в двете посоки и засичат скоростта, която е ограничена до 60 км/ч;

- На околовръстното шосе пред "McDonalds" в посока Студентски Град в края на разширението;

- Пред хотел "Хемус" камера е монтирана при светофара, на който спирате, идвайки от бул."Арсеналски";

- На бул. "България" между НДК и моста на бул. "Витоша";

- На кръстовището на "Др. Цанков" и "Евл. Георгиев" - пред Строителния техникум;

На "Ботевградско шосе" при караулката на КАТ на разклона за Кремиковци;

- На бул. "Сливница" (в посока към Сточна Гара) точно преди кръстовището с бул. "Хр. Ботев";

- На бул. "Сливница" и ул. "Раковски" в посока Лъвов мост;

- На бул. "Сливница" и ул. "Опълченска" в посока бул. "К. Величков";

- На бул. "Т. Александров" - на влизането и излизането при тунела за "Люлин";

- На кръстовището пред Ректората на Софийския университет;

- На бул. "Др. Цанков" при спускане от тв кулата към БНР на около 100 метра преди пешеходната пътека и 150 метра след знака за ограничение за 40 км/ч ;

- На бул. "Св. Климент Охридски" - на първия светофар след бензиностанцията OMV, срещу Онкологията;

- На ул.202 към "Надежда" (при тецовете) - в едната посока, малко след Shell, и в другата - преди OMV;

- На бул."Мария Луиза" и бул."Христо Ботев" при Централна гара в посока надлез "Надежда";

- На бул. "Витоша" при НДК;

- На светофара пред Военния клуб на "Раковск" и "Цар Освободител";

- На кръстовището на "Опълченска" и бул. "Стамболийски", следи за неправилен ляв към Руски паметник;

- На кръстовището на бул. "Св. Наум" и бул. "Джеймс Баучър";

- На бул. "България" в посока НДК преди кръстовището с "Ив. Гешов" ;

- При паметника на Васил Левски - посока от Университета;

- На бул. "Мадрид" в посока гара Подуене;

 

Надявам се,инфото да е полезно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кого?
На BMWPower щот те много вървят и не могат да си играят да спират по светофарите ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в картата заредена в гпс-а ми фигурурат доста камери и места кадето полицаите седят в засада. много е удобно - като приближа ме уведомява .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обнови го тоя списък а не го копирай само защото на много от местата няма камери и обратното -има на други места,между другото има и места дето КАТ слагат камери и след 2-3 седмици ги местят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Базата данни за спиид камерите (и другите типове) в България я поддържаме на следния адрес:

http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=20939_url

 

Аз често (освен ако не ме изпревари някай колега) правя компилация за Garmin в тази тема:

http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=32733

 

Ако някой от вас знае камери, които не са включени в базата данни, моля да даде подробностите.

Нужната информация е следната - координати (препоръчително в десетичен формат), тип (подробности), ограничение на скоростта в участъка, посока на камерата (подробности).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз такива неща съм правил и то където има камери... :lol:

Тествано е НЕРАБОТЯТ! :lol:

 

Работят на някои места, дори имам познати които им писаха актове въз основа на точно данни от камери. Друг е въпросът че например ако 5 човека минат на червено на един светофар, системата прихваща само единия и той изгара. Може би не е така усъвършенстван софтуера и при положение че има толкова много нарушения би блокирал тотално ако трябва да обработи всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема е че в София се правят милиони нарушения на ден и не могат да се обработят всички. Който имал "късмет" е изгорял с честитка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.