Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Виене на парното


димон

Recommended Posts

Днес забелязах , че при пускане на парното при преминаване от скорост 2 към 3 на вентилатора се чува виещ звук на лагери (втулки) .

Свалих кората под жабката и се оказа , че виенето идва от вентилатора ( мотора) . Дали от студеното време му се увеличиха хлабините на лагерите или им е дошло времето ( 1 г. :mrgreen: ) !!!?

Някой с О2 да е чувал нещо такова или да е имал проблем с моторчето на парното !? Някой да е разглобявал и да е смазвал ?

 

Между другото звука не е силен , но се чува с невъоръжено ухо , не дразни , но присъства ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, и при мен се забелязва нещо свързано със шумове от няколко дни насам. Значи винаги като дам на контакт, преди да запаля си се чува някакъв звук от таблото там дето е cd-то и това е само за секунда примерно и после паля. След като запаля звука се повтаря, защото нали и да е пусната музиката в момента на палене спира и после се включва пак. От няколко дни сега като е по студено звука си го има там от таблото дето е радиото, но е доста по- силен. Например тази сутрин като запалих и температурата сочеше -2гр. Сигурно е така защото е по- студено. Ето след това излязох на обяд и когато запалих колата звука откъм радиото си беше нормален, но и времето беше по- топло.

Незнам дали и при другите е така. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не е от втулките. Заврях се отдолу под жабката сложих на контакт и дълго сменях скоростите при изключен ДВГ. Оттам е . От моторчето . Но тъй като не дразни засега ще го забравя.

Към колегата sotef , относно шумът под малката жабка ...зад радиото. Сигурно става дума за работата на моторчето на клматроника...То се намества винаги като се дава на контакт и БАЯ си се чува ... Даже и клапите като тупкат... :D По този въпрос може да внесе разяснение колегата simichoil, който се е ровил вече там !!! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димон, виж случайно дали не ти е задръстен поленовия филтър. При мен така се чуваше свирене откъм вентилатора на 3 и 4 степен и след посещение в ЕТ се оказа, че филтъра е виновен - задръстен с боклуци, които свирят от завихрянето на въздуха :roll:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димон, виж случайно дали не ти е задръстен поленовия филтър. При мен така се чуваше свирене откъм вентилатора на 3 и 4 степен и след посещение в ЕТ се оказа, че филтъра е виновен - задръстен с боклуци, които свирят от завихрянето на въздуха :roll:.

 

Оттам почнах , Гога...ама не би :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димон,пробвай,дали свири при различни позиции на обдухване.

На другата ми кола-Пасат, вентилатора свири само когато духа на краката,в другите случай,не! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес забелязах , че при пускане на парното при преминаване от скорост 2 към 3 на вентилатора се чува виещ звук на лагери (втулки) .

 

Дали от студеното време му се увеличиха хлабините на лагерите ...

 

:smt017

 

И при мен е така на О1 при голем студ започва да се чува виене!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин след престоя в гаража ( 10-12 ' ) нямаше никакъв звук .

Виенето вчера беше във всяко положение независимо дали въздуха е в краката или горе . Проверявах филтъра - беше почти чист . След това пуснах вентилатора без да паля мотора и се оказа , че звука си е от него. Много наподобява на онова виене на алтернатора когато се возиш в такси с пусната радиостанция.

След като обаче днес не се чуваше значи нещото се влияе от температурата и според мен са си точно лагери. :)

Явно са произвеждани за ТОПЛИТЕ страни , където няма големи температурни разлики... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 години по-късно...

Здравейте ! Знам че темата е много стара но може да помогне на някой колега .И при мен днес при запалване на двигателя дори не пуснато парно се чуваше вибраций от към моторчето нее виене а вибраций, те са за кратко и спират за 10-15 секунди.Свалих моторчето става елементарно на самите решетчици на моторчето имаше 2 топченца с боклуци махнах ги баланса си беше там .. и хоп вече шум няма ... според мен от тия топченца е правиво дисбаланс и от там идващите вибраций.Дано да съм полезен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.