Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо сме такива българите


FAV135

Защо сме такива българите-тарикатчета и т.н.  

49 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

mecho_klecho Твоите познати или по-точно онази част 99.9% от тях, която цитираш, не могат да бъдат представителна извадка за целият български народ. Не е правилно заради това че някакви твои приятелчета са се издънили като студенти и само са бачкали където ги вземат да казваш че всички са такива.

Само в провинция Sachsen (саксония) има 4-ма Българи - преподаватели в немски университети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mecho_klecho Твоите познати или по-точно онази част 99.9% от тях, която цитираш, не могат да бъдат представителна извадка за целият български народ.

 

Аз мисля че е извадка, говоря за 30-40 човека в рамките на 10 години, от Варна, Бургас, София, Враца и най-вече Пловдив, както казах само един завърши и то с отличия, а всички други изобщо не са и опитвали да учат това беше само извинение за виза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом е било фиктовно записване в уни-то само за виза то не е правилно тези гастарбайтери да ги причисляваме към академичните среди, защото там представянето на България е доста над резултатите на студентите и специализантите от другите бивши соц страни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом е било фиктовно записване в уни-то само за виза то не е правилно тези гастарбайтери да ги причисляваме към академичните среди, защото там представянето на България е доста над резултатите на студентите и специализантите от другите бивши соц страни.

 

 

Да но нали си говорим за тарикати измекяри и далавераджии, тези какви са според теб, а повечето от тях са умни, съучениците ми които са част от тези 30-40 човека които заминаха повечето завършиха Пловдивската Математическа Гимназия с над 5,90 а имаше и с пълно отличие, но се направиха на тарикати и решиха да заминат за чужбина, когато завършвах 2000г беше модерно да се ходи в Германия, записаха някакъв университет и всяка година презаписват за да работят щото така беше по-лесно тогава. Като съм се срещал с родителите на бившите си съученици ми викаха "Защо незаминеш и ти в чужбина, там е много хубаво нашата рожбица много е добре, работи хубава заплата взима, ти закакво го учиш това висше тука няма никакъв смисъл".

 

Другото което разправят тези които се върнаха щото и там вече почва да няма работа "Пази се от българи винаги ще гледат да те пр....т"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази мода по заминаването започна още от 1994-та, аз когато завърших Бургаската Математическа през 1996г. със скромното 5.64, всичко беше откачило да заминава. Но един образ, който учеше във Виена ме светна че не е на далавера да заминеш за постоянно а да ходиш на специализации и така и направих. ДАже когато специализирах 2000та във Виена имах разрешително за работа, а тогава редовните студенти нямаха право да работят и всичките бяха по строежите. И тамошните преподаватели ме светнаха, да се дипломирам в България и тогава да отида, и наистина те гледат с друго око.

А за това да се пазиш от Българин в чужбина си много прав, защото в трудни моменти винаги съм разчитал повече на чехите, унгарците, на местните, ако щеш и на турските студенти, но не и на Българите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за образование и етноси - един бивш колега /етнически турчин/, се записал навремето да следва в Истанбул. Каза ми, че на приемните тестове показал мн. по-високи резултати от местните, защото подготовката от средното образование у нас е на по-високо ниво. Обаче самото следване там било изключително тежко - дипломират се само най-способните и усърдните, няма такива филми като у нас: купени изпити, купени дипломи... затова и там вишистите са кът и после изкарват много повече пари от простите бачкадери или "тарикатите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.