Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо сме такива българите


FAV135

Защо сме такива българите-тарикатчета и т.н.  

49 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Супер офтопик, но нещо ми е интересно какво мислите по въпроса, всеки се е замислял

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен верния отговор го няма в анкетата.

Всъщност ние с нищо не сме различно от другите балкански народи.

Сърби, Македонци, Българи всичките сме еднакви. Географията ни предопределя народопсихологията.

Разбира се си имаме и хубавите черти. Знаете ли друга европейска държава, в която да няма нищо странно в това да отидеш вечер в някоя кръчма и да си изпиеш 20 % от месечната заплата?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да се изтрие темата. Нагнетява напрежение във форума !

И какво напрежение нагнетява? Може пък да протече ток после, я по весело.

:lol::lol::lol:

 

Според мен верния отговор го няма в анкетата.

Всъщност ние с нищо не сме различно от другите балкански народи.

Сърби, Македонци, Българи всичките сме еднакви. Географията ни предопределя народопсихологията.

Разбира се си имаме и хубавите черти. Знаете ли друга европейска държава, в която да няма нищо странно в това да отидеш вечер в някоя кръчма и да си изпиеш 20 % от месечната заплата?!?

 

Ами има го и аз гласувах за него, номер 4 е..

 

Защо сме такива българите

Какви сме че не ми е ясно?Дай някакви определения.

 

 

Определението е - тарикати на дребно - всички го знаем, че е така. А че имаме и други качества - лоши и добри е ясно - но като токива ни знаят в Европа - крадливчета.. корумпирчета и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Знаете ли друга европейска държава, в която да няма нищо странно в това да отидеш вечер в някоя кръчма и да си изпиеш 20 % от месечната заплата?!?

 

Италия е думата, която търсиш. В Гърция не е много по-различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би във всеки отговор се крие част от истината за нас.Не мога обаче да разбера какъв е смисъла от такава анкета-какво ще се разбере от крайния резултат smile181

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Знаете ли друга европейска държава, в която да няма нищо странно в това да отидеш вечер в някоя кръчма и да си изпиеш 20 % от месечната заплата?!?

 

Италия е думата, която търсиш. В Гърция не е много по-различно.

 

Ами бил съм и в двете държави и впечатленията ми са по различни...Италианците предимно вечер се забавляват на открито по площадите ..пият бира..(бирата им е в бутилки по 660 мл. много добра разфасофка)

Абе такива партита каквито тука стават (на Балканите имам предвид) другаде няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко народ сме но за сметка на това проС и така ще пребъде пр....ни сме поначало :D

 

Да бе :evil: Ония к...и западняците са перфектни.И те са един дивеч...ама разликата е че ние търпим.

Комунистите са виновни за всичко :evil: Те промиха мозъците ни за тези 45 години и ето го отражението днес.Затова заслужават да ....... :smt019 . smile043

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

анкетата е за да разнообрази малко форума щото заспахме ;)

Я колко се включихте с мнения

поздрави на всички съфорумци ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е бесзмислена - няма еднозначен отговор на тоя въпрос. Щом и ти си го задаваш, значи не всички сме еднакви, но наистина на повечето от нас липват някои елементарни културни и морални норми, с които хората в "белите държави" са закърмени да спазват още от пелени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да се изтрие темата. Нагнетява напрежение във форума !

 

Няма ли някой с достатъчно мозък в главата си за да изтрие проклетата тема ?

 

Благодаря от името на колегите и от мое, но ще те разочаровам - засега темата остава. smile158

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подорзирам,че се намирам в някакъв анти-български форум ...

 

Защо анти-български? Нищо анти-българско не виждам. Анти-българско е да не гласуваш (примерно) и после да се оплакваш от (псевдо)управниците ни, които са избрани с помощта кебапчетата, двайсетолевките и автобусите с избиратели, дошли от юг ;). Сами си докарваме беля на главата и после - "Олеле, Боже, ама държавата това, държавата онова...".

 

По повод анкетата - не съм гласувал. Всички отговори(освен този със заговора) са малко или много верни - това е причината. И въпреки това съм оптимист и мисля, че нещата постепенно ще се наредят...дано съм прав :). Макар че, трябва не малко поколения да се сменят, за да си изменим манталитета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какво антибългарско има в това да си кажем кривиците, когато има проблем той трябва да се обсъжда и после да се действа за отстраняването му - това е нормалният път. Който не е съгласен, че целокупно като нация сме кокошкарчета/и най-вече такива ни ръкокраководят/

Примерно може да каже:

"Ние сме народ който е докарал сабята и стремето в Европа, византийзите са впрягали конете в яреми дотогава. Велика империя сме, защото сме доминирали други народи - гърци, авари, сърби. Победили сме "цвета на западното рицарство при Одрин", при Дойран показахме на ингилизите и френците как се отбранява Родината. През 1939г. България беше на 5-то място по иконом. развитие в Европа докато в същото време по улиците на Атина и Осло хората умираха от глад. и т.н."

Ама така само - "антибългарска тема", не става, обижда ме, не бих пуснал антибългарска тема, както и не бих пуснал подобна тема във западен форум по разбираеми причини - плюеш си във физиономията. - Но тук? - колко хора на Запад четат кирилица ?

 

Ами колеги - пишете си коментарите, нито един от преобладаващото засега мнозинство не е написал 2 лафа да си оправдае волеизявлението. Интересно ми е това моментна реакция ли е или твърдо убеждение, защото всеки от нас ежедневно се сблъсква с какви ли не простащини по улиците институциите и къде ли не. Наистина ли се оформя отговор-фхаворит? Искрено се надявам, че не, но.. все пак - бъдете безпристрастни.

Няма да пиша повече в темата, като и ако модераторите преценят може да трият.

 

Наистина е бесзмислена - няма еднозначен отговор на тоя въпрос. Щом и ти си го задаваш, значи не всички сме еднакви, но наистина на повечето от нас липват някои елементарни културни и морални норми, с които хората в "белите държави" са закърмени да спазват още от пелени

С това съм съгласен - възпитанието започва от люлката, въпросът е че то люлки не останаха, възпитателите сме на привършване..

Приятно изкарване на почивните дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо последно да напиша - тез, дето избягаха на гурбет, никога няма да ги приема като хора в безизходица, които бягат, за да оцелеят и това ни скапа като нация, щото обществото ги прави хора, после бачкат за тези, дето им викат: - "Що не си черен, бе, те българите са черни и говорят турски". :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,поне тия които сме от София,не е зле не само да се събираме пред НИМ,а и да влезем вътре,да видим границите на Велика България и историята ни,пък може и по друг начин да почнем да разсъждаваме?

Аз вярвам,че нещата ще се оправят,когато научим нашите деца да имат самочуствие ,че са българи и че с нищо не са по-лоши от останалите.Във всяко населено място има история с която можем да се гордеем.Просто всичко си зависи от нас,иначе е най-лесно да плюем всичко около себе си и да си оплакваме съдбата. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в това,че няма закони и никой не се напъва да ги създава и да следи за спазването им. :evil: Иначе щом има толкова много тарикати,излиза че не сме глупав народ,а по-скоро някои хора се правят на такива по една или друга причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тез, дето избягаха на гурбет, никога няма да ги приема като хора в безизходица,

 

Хайде нека да правим разлика между тези които избягаха за да бачкат нелегално по строежите, тези които отидоха да специализират в университетите и в 85% от случаите ги завършиха с успех почти недостижим за местните хора, и ненапоследно място тези които после бяха поканени да участват в следдипломно изследване или някакъв научен проект.

Трябва да уточня, че на академично ниво много добре знаят кои сме ние Българите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тез, дето избягаха на гурбет, никога няма да ги приема като хора в безизходица,

 

Хайде нека да правим разлика между тези които избягаха за да бачкат нелегално по строежите, тези които отидоха да специализират в университетите и в 85% от случаите ги завършиха с успех почти недостижим за местните хора, и ненапоследно място тези които после бяха поканени да участват в следдипломно изследване или някакъв научен проект.

Трябва да уточня, че на академично ниво много добре знаят кои сме ние Българите.

:!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тез, дето избягаха на гурбет, никога няма да ги приема като хора в безизходица,

 

Хайде нека да правим разлика между тези които избягаха за да бачкат нелегално по строежите, тези които отидоха да специализират в университетите и в 85% от случаите ги завършиха с успех почти недостижим за местните хора, и ненапоследно място тези които после бяха поканени да участват в следдипломно изследване или някакъв научен проект.

Трябва да уточня, че на академично ниво много добре знаят кои сме ние Българите.

 

Глупости на търкалета 99,9% от познатите ми които заминаха да "УЧАТ" са си все още първи курс или презаписват само и само да ги водят студенти, че да могат да седят там и да работят нелегално.

 

От всичките ми познати роднини, съученици приятели от деца, съседи и т.н. които заминаха само 1 завърши в чужбина и то защото родителите му можеха да си позволят да го издържат, а сега почват да се връщат един по един и да викат и там няма работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам някои какво не и харесват на тази тема, но в България всеки гледа да те излъже и да мине метър. Като започнем от шофьорите, на повечето от които им липсва култура, в смисъл няма нито някакво уважение към другити шофьори, а най-малко към пешеходците. Темата е много дълга и не виждам и смисъл да пиша безброй редове, но само бих призовал всички тук да са по толерантни и да спрем войната на пътя! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто имаме много генетичен материал от северен Афганистан, примесен с тази на още няколко подобни племена, плюс дългогодишно робство с малки прекъсвания = на най-бедната, корумпирана, песимистична, зле организирана, страхлива нация в ЕС.

Надявам се да греша и след 1000 години да сме водеща държава....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.