Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

С молба за помощ!


topkpas

Recommended Posts

Здравейте колеги,искам да ви представя проблема с който ме сюрпризира моята Щкодичка Фабия I, 1,2 HPI 64 к.с.Историята е следната,включих на по-голяма предавка от необходимата и като че ли задавих двигателя.Какво още се случи обаче,веднага след това колата започна да се тресе (от двигателя разбира се) при ниските обороти.Освен това на дисплеят ми светна индикацията за проблем в изпускателната система.Друго нещо което забелязах е ,че и започна да мирише и на неизгоряло гориво.

МОЛЯ ВИ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ КАКВО МОЖЕ ДА МИ СЕ Е СЛУЧИЛО НА ДВИГАТЕЛЧЕТО МИ и дали би било безопасно да я карам на самоход до най-близкият сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,искам да ви представя проблема с който ме сюрпризира моята Щкодичка Фабия I, 1,2 HPI 64 к.с.Историята е следната,включих на по-голяма предавка от необходимата и като че ли задавих двигателя.Какво още се случи обаче,веднага след това колата започна да се тресе (от двигателя разбира се) при ниските обороти.Освен това на дисплеят ми светна индикацията за проблем в изпускателната система.Друго нещо което забелязах е ,че и започна да мирише и на неизгоряло гориво.

МОЛЯ ВИ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ СЪС СЪВЕТ КАКВО МОЖЕ ДА МИ СЕ Е СЛУЧИЛО НА ДВИГАТЕЛЧЕТО МИ и дали би било безопасно да я карам на самоход до най-близкият сервиз.

 

няма каак да е от това. моята съм е карал от 500 до 6200 и няма проблеми. като минеш на голяма без обороти почва да затрисва но няма как да направи проблем. изгаси и изчакай или разкачи батерията за малко и пак пробвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както си описал поведенито на мотора след случката , си мисля че е прескочила ангренажната верига на мотора . Ако правилно съм разбрал мотора е 1.2 НТР ?. Тия моторчета правят такива мизерии някои път .Съветвам те да закачиш един тестер на колата и да провериш зацепването на двигателя . И да пишеш като разбереш какво му е на моторчето . Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както си описал поведенито на мотора след случката , си мисля че е прескочила ангренажната верига на мотора . Ако правилно съм разбрал мотора е 1.2 НТР ?. Тия моторчета правят такива мизерии някои път .Съветвам те да закачиш един тестер на колата и да провериш зацепването на двигателя . И да пишеш като разбереш какво му е на моторчето . Успех

 

хтп 64 е на верига и за да прескочи/което е дост трудно/ трябва да счупи оптегач, а не казва да трака или ромоли при мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички 3 цил.са с верига

може би е дала някаква грешка.Карай до ЕТ или ако имаш ваг-ком си знаеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата GEDORE е прав , че на първите 1.2 мотори двата 'банана " се трошат . Плюс това тоя мотор като прескочи верига не винаги ромоли или трещи . Дано колегата да се рамине само с един тестер дето се казва . На негово място бих проверил с кой модел обтегачи е и ако е със стария веднага бих го сменил .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаряви много колеги за бързата реакция,наистина въобще не се бях досетил че може да е нещо свързано с грнажната верига,само че неможах да видя от коментарите ви Безопасно ли да я карам на самоход до които и да е било сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безопасно ли да я карам на самоход до които и да е било сервиз.

При съмнения за прескочила ангренажна верига - [-X

 

Може да има много неприятни последствия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска вакарах миличката ми Фабиана в сервиза,след няколко часа борба майстора ми каза че не е прескочила агранажна верига ,а дефектирала бобина на единият от цилиндрите или по-скоро на свеща(чесно да ви кажа ваобще незнам за какво атсава на въпрос).О бещами утре до обяд да мога да си я взема.Чесно казано се радвам че съм се разминал само с това,ако не излезе недай си боже още нещо в предвид това което очаквах да и се е случило.

 

ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ ЗА ОКАЗАНАТА ПОМОЩ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска вакарах миличката ми Фабиана в сервиза,след няколко часа борба майстора ми каза че не е прескочила агранажна верига ,а дефектирала бобина на единият от цилиндрите или по-скоро на свеща(чесно да ви кажа ваобще незнам за какво атсава на въпрос).О бещами утре до обяд да мога да си я взема.Чесно казано се радвам че съм се разминал само с това,ако не излезе недай си боже още нещо в предвид това което очаквах да и се е случило.

 

ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ ЗА ОКАЗАНАТА ПОМОЩ

smile152 smile162
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от опит мога да препоръчам за бубинки магнет марели да нямаш грижи. смени ги при първа възможност и дано направиш моите 110000 без бокс. само едно тампонче на носач :mrgreen: за нерви на някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.