Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

не закъснях да се оплача и аз ...1.3mpi '98г.


BOTZKO6

Recommended Posts

както написах в заглавието вече става въпрос за шкода комби 1.3mpi '98г., след покупката минах през нормалното обслужване - масла, филтри, акумулатор,гуми.смених и датчик за температурата на водата (на таблото още на контакт само ми показваше 70градуса) и гарнитура на всмукателни тръби (там смучеше въздух). ТА СЕГА НА ПРОБЛЕМА - ма'сторите които работиха по нея ми казаха че нямам никакви ниски обороти, с други думи като я запаля сутрин трябва да подавам повечко газ за да не загасне :( , а и докато загрее двигателя придърпва и няма мощност. Ходих на ЕЛКОН преди да сменя датчика и гарнитурата и майстора там без допълнителен преглед ми каза а бе да ти оправя проблема ще ти легне около 100 тина лева, ама ако не мога ще търсим варианти за друга част - нова или втора употреба и не знам колко ще легне като пари. :roll: :roll: :roll: Това ми се стори малко несериозно и отидох в ЕУРАТЕК. Та там приемчика направи един тест и ми каза че компютъра изплюл 5 грешки и всички били на дроселовата клапа. Като попитах за цената на тази клапа ме гътнаха с 713-714 лв. :x :oops: :?: :!: ТА СЕГА СЪМ В ШАХ И НЕ ЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ. МОЛЯ ДАВАЙТЕ АКЪЛ. от Пловдив съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сега - по моргите за въпросното стъпково моторче, стига наистина то да е проблема, а между другото - може и с почистване да се оправи... Ееех искам и аз по 700-800 лева за половин час - не е лошо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал пак да отидеш в ЕТ за дигностика , защото какато се казва "Тестер кола не лекува " . Въпрсните 5 грешки може да са предизвикани от закъсани или скъсани кабели , скапал се дросел или проблем в ЕКУ-то на мотора. Разбира се най добре е ако имаш здрава клапа за проба , обикновенно обаче няма . Потърси ел. схемата на въпросния дросел и виж кои са пиновете които захранват ел.моторчето , боцваш се там и мериш съпротивлението и веднага разбираш за какво иде реч. А времено може да опънеш жилото на дросела за дойде някакъв празен ход . Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиди в автоцентър ЛЮСИ това се намира в пресечка срещу военна болница има табели.Пичовете там са стабилни и барат здраво и бързо и надали ще ти кажат такава цифра.

 

пс: може в понеделник да не работят че и тримата маистори са николаевци :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на тези които се отзоваха и за отговорите им. като имам някакъв резултат ще пиша отново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вчера сутринта закарах фелицийката на елкон и я зараязох на майстора (понеже трябваше да припкам на работа) с уговорката че след диагностиката ще ми се обади. Трaях аз до следобеда и взех та се обадих аз но човека. Отговора беше че на електромотора имало счупени зъбни колелета които преди това били лепени и сега се мъчел да оправи нещата. да съм чакал той да ми се обади за да ми каже дали е ремонтирал нещоили се отказва да се занимава с нея :roll: :( :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май,май оставаме на вариант за дроселова клапа.давайте идеята от къде да си купя че ми е скъпичко новото. на някой в Пловдив да му се намира втора ръка?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега , виж моторчето с колко крачета е и влез в първата морга и си вземи от VW - Golf , Polo моторчетата са еднакви , а ако не ти се занимава отиваш в магазин на Бош и си вземаш ново - цените варират от 96 до към 160 лв. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.