Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ЕКО ЕЛДА - прави резервоара на Фелата 48 литра!


BOZZZI

Recommended Posts

Днес ми се наложи да пътувам до Чепеларе в командировка и с добре пресъхнал резервоар заредих на бензиностанцията ЕКО-ЕЛДА на 21-километър след излизане от София по автомагистрала "Тракия".

 

Сам сложих пистолета в резервоара и се прострелях с... 48 литра! След като взех фактура и направих справка с Хашек по телефона, установихме, че евентуално с доливане до капачката, което аз не направих, би могло да станат нещо от рода на 45 литра...

 

На въпроса към управителката на обекта как става този номер ми беше отговорено, че "вероятно толкова стават литрите с резервата"... Нямах особено желание да споря, но поисках копие от техническия документ от Метрологията, където пишеше, че стандартното отклонение е 0,5%.

 

След което направих проста сметка:

 

Ако резервоарът действително побира 45 литра до 48 разликата е 6%!

Ако резервоарът побира всъщност 42 литра, разликата до 48 е вече 12%!!!

 

Оставям на вас коментарите - лично аз смятам да не зареждам повече в тази верига и им обявявам "гражданска война"! Друго няма какво да направя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така се бях разпсувал на едно ОМВ, ама се оказа че с обезвъздушаването на резервара (на фабиа) става към 60 литра. Днеска лично си сипах 46 литра, а бях на последната четвъртинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се е случвало на Лукойл, но не съм се карал... спрях да зареждам при тях. Според мен всяка бензиностанция прави такива шмекери. Да са живи и здрави да лапат, па може и да им приседне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам ама на мене на газ почна оттам да ми гори много-15/100 извънградско :mrgreen:

а със сигурност знам от човек занимаващ се с тоя бизнес че Шел имат нагреватели в резервоарите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам ама на мене на газ почна оттам да ми гори много-15/100 извънградско :mrgreen:

а със сигурност знам от човек занимаващ се с тоя бизнес че Шел имат нагреватели в резервоарите

Ето тук е ключа от палатката!

 

Търговците на едро - от рафинерията до бензиностанцията, търгуват на тегло и цените са за тон. Ние плащаме на литър. При това положение сме силно зависими от температурата на горивото. Има таблици и стандарти по въпроса, които се гледат и евентуално спазват при търговията на едро. Ама познайте дали това се отчита при продажбите на дребно. smile041

 

Отделен е въпроса за "вместимостта" на резервоарите ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно имате в предвид под "обезвъздушаване на резервоара"? Предполагам,пълнене до капачката,или се бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За обезвъздушаването, има едно "бутонче", "палче" или както искате го наречете в самото гърло на резервоара. Когато се натисне (с "пистолета" на помпата), признавам си не знам какво точно става но се чува звук, точно както при изпускане на въздух (може би защото изпуска въздух :D ). Тогава наистина се събира маалце повечко в резервоара. Хубавото е, че не зареждаш скоро :), дали има и лоша страна това нещо - има по-знаещи от мен да кажат :). Аз лично винаги когато съм си наумил да заредя за определена сума, а в резервоара се събира по-малко, т.е. е по пълен отколкото се очаква си я ползвам тая опция :D .

За съжаление обаче колегата никъде не казва, че е обезвъздушавал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрциално Октавия 1 с фейслифт (служебната) съм я забелязал, че при пълнене "до горе" (докато изключи пистолета) стрелката никога не стига до последната чертичка (1), а при пълнене до горе с обезвъздушаване, събира още около 11литра, и се минават над 150км.(извънградско) без да ми мръдне стрелката надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - Защо не пробвате да си налеете гориво в една празна 10 литрова туба от минерална вода? Ще видите дали НИ лъжат..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че не е добре да се зарежда "до козирката" (с обезвъздушаване), ако не ти предстои дълъг пробег или е доста топло. Причината е сравнително голямото обемно разширение на бензина при повишаване на температурата. Това май беше обсъждано вече във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резервоара се пълни на 80% за да има място за разширение на горивото и изпаренията. На някои автомобили дори индикатора е съобразен с това примерно мондеото ми има 60 литра резервоар, но на 40 и няколко вече показва пълен резервоар. Субаруто ми има 35 литра резервоар и на 27 - 28 стрелката вече минава последната чертичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@yohi:

 

И 50 теми да има по въпроса, когато те лъжат с над 10% от съдържанието на резервоара си струва да се пусне още една, или греша?!

Докажи ми че те лъжат

Отиди налей в оразмерен съд и тогава ще си говорим.

Аз лично мога да ти покажа как се наливат повече от 45 л. в посочена от теб бензиностанция.

За това казах да четете предишните теми

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=1085&highlight=%F0%E5%E7%E5%F0%E2%EE%E0%F0+%F4%E0%E1%E8%FF

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "BOZZZI" - виж колко разстояние ще минеш със зареденото гориво, и ще разбереш дали има измама.

Иначе изобщо не е трудно да се напълни повече гориво от това, което "събира" резервоара.

Дори и да не се ползва бутона, може да се постигне с разклащане на колата, или при зареждане под наклон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии аз съм с нафта, така че "...голямото обемно разширение на бензина..." май не ме засяга или бъркам!? Е не винаги я пълня до дупка, но наистина сега като се замисля съм го правил само когато наистина пътувам надалеко. А иначе я ползвам тая шашма когато примерно решил съм че ще заредя за 50 пари, а то почва да ми изключва на около 40 (литри не гледам...) и тогава с едно натискане на вълшебният бутон и се оправят нещата :D

 

Поздрави и успех на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвали са ме, никога да не казвам на бензиностанция: "Пълни до горе"! Правели някакви шашми, не знам как точно , но го правят почти винаги. Гледам колко ми е пълно и зареждам само необходимото, ако е празен резервоара, казвам "за еди колко си лева", но не и догоре! Да чукна на дърво, засега минава този номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах два случая - и двата на Лукойл.

Единия път казах до горе - имам чувството, че времето спря - сипването продължи около 4-5 минути - ходих чак да видя да не налива някой камион :)

Стори ми се в последствие, че нереално ми беше сипано, но бях разколебан колко съм имал преди - всмисъл възможно и да не са ме метнали, но самото време на зареждане и някаквао мрънкане са доста странни.

Бях се зарекъл вече да не им давам да ми сипват - темерутски ще държа сам да си наливам ;)

Другия случай беше в Разград - пак Лукойл.

Чудех се дали мога да платя с кредитна карта и се оглеждах нещо като сурикат - и дойде един вика какво има.

И докато го разпитвам оня ръгна да зарежда - викам айде давай до горе.

И тогава не обърнах внимание на въпроса му - Ти с карта ли ще плащаш?

Викам да - А вика, значи да наливам!

Ми викам до горе - какво толкова ша налее.

ДА ма наля!

От Разград до София - стрелката не мръдна.

Как го е наливал какво е правил - бахти идиота - и вече съм се зарекъл - никви такива - поне аз да знам, че си наливам.

А дали ме лъжат - това е сигурно нещо естественно в тая страна.

Самия факт, че имало някаква служба дето да контролира горивата и качеството по бензиностанциите за миналата година е направила внушителните 6 проверки е показателен.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hamsia,

 

Това което е направил е да "обезвъздуши" системата. Доста е дискутирано. В резултат резервоара събира 6-8 литра допълнително....

 

Що се отнася до лъженето при пълнене "до горе" - аз само така зареждам. И ако ме лъжат и разхода ми е 5.77 почвам да се плаша колко ще е ако спрат с лъженето ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eeee PRR не е точно така и обяснявам защо:

Досега доста често съм си наливам сам до горе. Една от първите теми за обезвъздушаването я следих и как ли не търсих такъв бутон не ивдях

Да приемем, че е в гърлото на резервоара.

Когато съм си наливал сам все съм мислел, че "пищова" изключва като достигне гориво до него.

Може и да бъркам.Мисълта ми е, че аз си поставям "пищова" нормално и нито го пъхам навътре нито точа с издърпване.

Бахти и обяснението стана :)

Както и да е де - случая го помня много добре, защото си бях поставил за цел икономично каране.

Незнам моята дали има такова обезвъздушаване (според мене няма) , но грубо Разград- София си е 400 километра.

Тогава направих 4.2 / 100 - това по борд компютър - до колкото си спомням беше 8-10 максимум при това обезвъздушаване.

Съмнява ме, че идиотина е наливал докато горивото не е покапало от резервоара :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В четвъртък собственоръчно си налях 46,3 литра дизел в резервоара, при положение, че според уреда ми оставаше една четвъртинка. На следващия ден пътувах за Белград и изкарах 270 км без да помръдне стрелката от най-горното положение.

Обезвъздушаването е полезно, когато ще пътуваш надалече. ;)

 

ПП: Обема на резервоара ми е 45 литра по книжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hamsia,

 

"Бутона" представлява една малка черна пъпка с дупка по средата. Можеш да я натиснеш с пистолета и/или пръст. И бензинджийте знаят как да я натискат с пистолета. И като кажеш "до горе" те пълнят до горе... че и повече.

 

Както и да е. Нека не разводняваме темата ...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обезвъздушаването е полезно, когато ще пътуваш надалече. ;)

 

smile159 Аз го ползвам при дълги пътувания. София-Австрия без зареждане (1300км) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.