Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Eуратек- първо впечатление?!


Pif

Recommended Posts

Здравейте,

 

Неприятно ми е първия ми пост в този хубав форум да е такъв,

но съм малко озадачен от първият ми контакт с Еуратек.

 

Историята е следната: купих Октавия 1 на старо и като прочетох

мненията във форума реших да сменя ангренажен ремък, водна помпа, масло в Еуратек. Позвъних днес за цена- особено не- вежливо

ми бе отговорено от една дама- 1000лв само за смяна на ремък.

Тъй като запитах по подробно ме прехвърлиха след около 10 мин на приемчик-той ми каза 180лв за смяна, не знае цените на частите. Пак

звъня, този път се свързах със магазина- цените са 380лв ремък, 310лв водна помпа, 250 лв масло+филтри, 100 лв работа-смяна на маслото.

 

Извинявайте, че ви занимавам, но според вас дали това са нормални цени и струва ли си да сменя тези неща в друг сервиз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди да говориш на място с хората. Научил съм се, че с ЕТ работа по телефона не може да се свърши...или поне аз не съм успявал досега :roll:. Относно въпроса дали си заслужава да сменяш консумативи в ЕТ ще получиш много и противоречиви отговори. За мен си заслужава - все пак са оторизиран Шкода сервиш и получаваш гаранция на частите.

 

250 лв масло+филтри, 100 лв работа-смяна на маслото.

 

Или нещо не си разбрал, или не са ти обяснили(за това казвам, че работа с ЕТ по телефона не се върши :mrgreen: ). Няма начин смяна на масло да ти е 350 лв. В най-лошия случай, ще ти се върже на 250 с работата, според мен :roll:. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, може грешно инфо да са ми дали. Приятно останах изненадан от цените в магазина на Сименовско шосе- водна помпа-101 лв, ремък 320 комплект. Може би ще взема оттам, частите, казаха, че могат да препоръчат майстор за смяна- опитен шкода-джия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такива цени за О1,дори и в Еуратек! smile165

Моят съвет е да си купиш частите от тях и да си ги смениш другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... 250 лв масло+филтри, 100 лв работа-смяна на маслото.

 

Извинявайте, че ви занимавам, но според вас дали това са нормални цени и струва ли си да сменя тези неща в друг сервиз?

 

Виж ТУК. Имаш цени на труд и консумативи. Няма ремъци, но мисля, че за останалото ще се ориентираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, може грешно инфо да са ми дали. Приятно останах изненадан от цените в магазина на Сименовско шосе- водна помпа-101 лв, ремък 320 комплект. Може би ще взема оттам, частите, казаха, че могат да препоръчат майстор за смяна- опитен шкода-джия :)

На времето пазарувах от този магазин, когато в този на Сточна гара, макар и рядко, нямаше нещо, което търся за 120-ката. Та пичовете няколко пъти ме уверяваха как кормилната щанга била оригинална, а пък в последствие, след половин година, когато се разби, се оказа ментак. Същите хора ме уверяваха за един комплект задни пружини как добре пасвали на 120-ка - не били твърди и я вдигали само малко. Да де, ама се срещнах в последствие с човек, който си беше сложил точно такива пружини и гумите имаха обратен наклон... Вярно е, имат избор на чаркове за почти всички модели, възможно е много от тях да са читави, но моят скромен опит с пазаруването от там е различен. Та за това не те съветвам такава важна смяна да повериш на случайността. Има и друго - да, с парите явно ще минеш по-тънко, ама това тънко да не стане... майка плаче. Кой ще ти даде гаранция на частите? Ами майстора - него как ще го гониш, ако ремонта не е бил успешен. Пеша? Моят съвет е - както ти казва gogata - беж до Еуратек, разбери на място кое колко струва и кое колко гаранция има. Ако цената не е двойна няма какво да го мислиш - сменяй при тях и шофирай спокойно. Нека не забравяме, че качествената работа и последващата я отговорност си имат цена... Аз не бих рискувал мотора да ми стане на салата, не бих рискувал и сумата, която това мезе би ме накарало в последствие да извадя. За нерви и загуба на време няма да пиша. Успех в избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, това е полезна информация.

 

Може би ще сменя само ангренажния комплект в ЕТ.

Останалите консумативи в друг сервиз.

Естествено, ако утре проработи системата в КАТ, днес не успях

да регистрирам колата :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какви са тези цени. На аудито смяна на ремъци, ролки и водна помпа в сервиз с 50к. км. гаранция ми излезе 600 лева. На баща ми за О1 купувах ангренаж с ролки и струваше 198 лева, като ремъка беше подсилен с тефлон. Момчето от магазина ми е приятел и няма да ми даде боклуци. масло и филтри на О1 + смяна-160 лева, като маслото е Мотул. В еуратек доколкото знам слагат Шел, а такова масло не бих сложил в колата си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, това е полезна информация.

 

Може би ще сменя само ангренажния комплект в ЕТ.

Останалите консумативи в друг сервиз.

:(

 

И аз съм замислил същото. Защото и на мен ми е време вече! Не ми се дават грешни пари на ЕТ, но само и единствено за да съм спокоен и сигурен, че ще го направи човек който вече го е правил същото нещо поне няколко пъти! А маслото и филтрите си ги купуваш от където искаш, и ги сменяш където искаш и то почти на половин цена!

 

ПП Някой ако знае и препоръчва друг сервиз, който е сигурен и дава гаранция-да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 години в ЕТ за старата октавия

1.8Т ангренажен ремък и ролки и труд (без водна помпа) - 470 лв.

скоро някои каза че му е струвало 700 лева без водна помпа.

Скоро сменях ангренаж на един голф 4 1,6 бензин в порше на оковръсното към лозен 600 лева за части и труд (в сакар ауто искаха към 150-200 лева пове4е).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ПП Някой ако знае и препоръчва друг сервиз, който е сигурен и дава гаранция-да каже.

 

Понеже си левскар, ако не бързаш, да те водя при моя майстор? Аз също ще сменям ангренаж, ролки, водна помпа и масло + разни глезотийки и ако ти се понрави моя човек - що да не те направи и теб доволен ;) А за даването на гаранция - човека не дава некви писмени неща, но който съм пратил при него - го е споменавал с добро! За мен - той е човека, който ми пипа колата - на друг не давам, освен ако той не ме изпрати някъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ПП Някой ако знае и препоръчва друг сервиз, който е сигурен и дава гаранция-да каже.

 

Понеже си левскар, ако не бързаш, да те водя при моя майстор? Аз също ще сменям ангренаж, ролки, водна помпа и масло + разни глезотийки и ако ти се понрави моя човек - що да не те направи и теб доволен ;) А за даването на гаранция - човека не дава некви писмени неща, но който съм пратил при него - го е споменавал с добро! За мен - той е човека, който ми пипа колата - на друг не давам, освен ако той не ме изпрати някъде...

 

Благодаря ти, колега. Като правя сметка към коледа някъде ще съм вече за смяна, не ми е проблем да поизчакам, ама точно това е че и аз уж имам приятели които могат да сменят всичко, но незнам колко са спецялисти и прецизни. Ти кога правиш сметка да сменяш твойте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ПП Някой ако знае и препоръчва друг сервиз, който е сигурен и дава гаранция-да каже.

 

Понеже си левскар, ако не бързаш, да те водя при моя майстор? Аз също ще сменям ангренаж, ролки, водна помпа и масло + разни глезотийки и ако ти се понрави моя човек - що да не те направи и теб доволен ;) А за даването на гаранция - човека не дава некви писмени неща, но който съм пратил при него - го е споменавал с добро! За мен - той е човека, който ми пипа колата - на друг не давам, освен ако той не ме изпрати някъде...

 

Благодаря ти, колега. Като правя сметка към коледа някъде ще съм вече за смяна, не ми е проблем да поизчакам, ама точно това е че и аз уж имам приятели които могат да сменят всичко, но незнам колко са спецялисти и прецизни. Ти кога правиш сметка да сменяш твойте?

 

Ако успея да се вместя някак си между Коледа и НГ - тогава ще е! Иначе - следващата година ;) Мога да ти звънна, ако нямаш работа, минаваш, взимаме си семки да си люпим или к'вото ни душа иска и започваме един лаф с майстора - обяснения, показвания на кое-как-защо...абе, каквото си искаме го питаме - той казва, каквото знае и така! Всичко минава в приказки на метър от колата! Ако ти хареса, какво прави с моята и се престрашиш - меташ и твоята на канала и се почва ;) До сега, всичко, което е пипал по моите коли е без грешка! Сигурно има и хора, които не го харесват човека, но аз 100% му имам доверие и каквото каже - това е! Той е личния доктор на моята кола :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си купиш частите от тях и да си ги смениш другаде.

 

Това е доста глупав съвет, като цяло. Да плати скъпите, оригинални части на ЕТ и да отиде да му ги монтира някой гъзорък майстор за 30лв по-евтино.... И на всичкото отгоре да не си ползва двугодишната гаранция, която дават, когато са закупени и монтирани от тях... Като ще му ги монтира някой друг, да отиде направо от Евро07 да си ги купи.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си купиш частите от тях и да си ги смениш другаде.

 

Това е доста глупав съвет, като цяло. Да плати скъпите, оригинални части на ЕТ и да отиде да му ги монтира някой гъзорък майстор за 30лв по-евтино.... И на всичкото отгоре да не си ползва двугодишната гаранция, която дават, когато са закупени и монтирани от тях... Като ще му ги монтира някой друг, да отиде направо от Евро07 да си ги купи.

 

Поздрави

 

Не съм имал предвид "гъзорък майстор" smile019 .

И моя съвет е да се въздържаш от определения,като "глупав"

Още нещо, за каква гаранция става въпрос,да не би колегата да прави основен ремонт?

 

Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо, за каква гаранция става въпрос,да не би колегата да прави основен ремонт?

 

За 2 годишната гаранция, която ЕТ дава на части закупени и монтирани от тях :). В случая за ангренажен комплект, водна помпа и тн(ако колегата реши да прави колата при ЕТ). Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си купиш частите от тях и да си ги смениш другаде.

 

Това е доста глупав съвет, като цяло. Да плати скъпите, оригинални части на ЕТ и да отиде да му ги монтира някой гъзорък майстор за 30лв по-евтино.... И на всичкото отгоре да не си ползва двугодишната гаранция, която дават, когато са закупени и монтирани от тях... Като ще му ги монтира някой друг, да отиде направо от Евро07 да си ги купи.

 

Поздрави

 

Не съм имал предвид "гъзорък майстор" smile019 .

И моя съвет е да се въздържаш от определения,като "глупав"

Още нещо, за каква гаранция става въпрос,да не би колегата да прави основен ремонт?

 

Поздрави smile027

 

Честно да ти кажа, мислех си да напиша "тъп", ама викам айде да не се обидиш... Ако не ти харесва определението "глупав", мога да си променя мнението и да напиша "безсмислен" или "безполезен" :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо, за каква гаранция става въпрос,да не би колегата да прави основен ремонт?

 

За 2 годишната гаранция, която ЕТ дава на части закупени и монтирани от тях :). В случая за ангренажен комплект, водна помпа и тн(ако колегата реши да прави колата при ЕТ). Поздрави!

 

Гога, знам за какво става въпрос,имах предвид ,че почти всеки що годе майстор,може да смени без проблем ,ангренажен коплект и водна помпа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може "що годе майстор".. трябва си майстор, който знае точно какво прави и внимава много... "що годе" става само за Лада да прави, на която целия мотор струва 200 лева.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може "що годе майстор".. трябва си майстор, който знае точно какво прави и внимава много... "що годе" става само за Лада да прави, на която целия мотор струва 200 лева.....

 

smile157

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.