Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос свързан със зазимяване на водоструйка


daxc

Recommended Posts

Температурите започнаха да се понижават и се притеснявам, че главата на водоструйката при отрицателни температури е възможно да се спука.

Проблема, който ме интересува е как да зазимя водоструйката - като изкарам водата от цилиндъра ( цилиндрите ) или като я оставя?

Притесненията са ми свързани с това, че водата е лоша и ако я изкарам е възможно да се получи отлагане на котлен камък и при евентуално включване на водоструйката през пролетта е възможно да се получи надиране по цилиндъра и буталото или някакво запушване. Ако пък оставя водата не знам до колко е хубаво да седи цяла зима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно-не може да и стане нищо до към -5 градуса-няма как да прецакар серпентината.

Имам 2 машини-пароструики и нямам ядове.А дори и да замръзне-течностите зимно време се свиват-ако е качествена няма как да се спука-след като се стопли ще си бачка без проблем.

 

Най-добре е да се държи от 0 градуса нагоре!

Иначе ако толкова те притеснява-отвори я и я продухай-или я пусни без вода-нищо няма да и стане-че работил мотора 10 сек без вода.......

Аз мойте Керхери колко пъти съм ги пускал без да съм пуснал водата-после е играчка само-пускаш-спираш-пускаш налягането-пак пускаш,пак спираш,пак налягане и така докато и дойде :mrgreen: пауъра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.