Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изплащане и поправка на щета по каско


momo

Recommended Posts

Колко струва детайл ?

Дали си заслужава да търся застрахователя?

Колко ли ще ми плати каското?

А за заден калник?

Изобщо споделете опит, ако е възможно разбира се.

 

Предварително ви благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че имаш застраховка на колата не виждам защо питаш дали да я ползваш. :roll:

За справка - боядисване на броня+заден калник щеше да ми струва около или над 600 лв(август месец), ако не си бях ползвал каското(еdit -освен бояджийска, имаше и малко тенекиджийска работа ;) ) :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През август ми удариха колата отзад. Щетосана е само бронята. Застрахователят (Булстрад) ми изплати 147лв. Тенекеджията ми иска за цялостната й поправка 140лв. (или 120лв. ли беше..)

 

За задния калник (защото месец по-късно и него одраха... в едно със задната врата) пак толкова.

Преди мен някой беше обобщил 120 - 140лв. на детайл при тенекеджия и е прав.

 

Та сам си направи сметка за 150 - 180лв. има ли смисъл да търсиш застраховател. Според мен има.

 

Също е от значение дали имаш описани щети по същите тези детайли при предишни огледи от застр.експерт. (обикновено го правят при сключване на каското).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между 100 и 150 лв. на детайл.

 

smile020 Къде е тва?!? Аз под 180 не съм срещал от много отдавна.

Ами да ти кажа, на няколко места-беше края на миналата година де,ама за боя само и то акрилна,не ми се вярва сега да искат много повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото на годината от сервиза оторизиран от Еуратек за тенекеджийски услуги и боядисване ми казаха, че цената на детайл (изправяне, китосване и боядисване) е около 200 лв. Възползвах се от каското и отремонтираха предната лява врата в същия сервиз, безплатно. Проблема е, че се губи много време по застрахователи, огледи, снимки, издаване на възложително писмо до посочения от теб сервиз, чакане ред за влизане (в моя случай около 3 седм.) и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 дена си взех парите"по каса" както се изразиха -126лв. Щетите ги писаха 2 елемента(преден калник и задна броня,или по точно споилер на задната броня :evil: ..такова нещо не бях чувал) за пребоядисване. Съвета ми е ако имаш кола която да си караш я остави да я направят. Ако не,както е моя случай,не си губи времето. Да поясня,каското ми в БулИнс. Щетите още нямам време да оправя,ако ще идваш на срещата на13-ти,ще видиш за какво става дума,и дали някои ще се навие да ги оправи за 126лв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 дена си взех парите"по каса" както се изразиха -126лв. Щетите ги писаха 2 елемента(преден калник и задна броня,или по точно споилер на задната броня :evil: ..такова нещо не бях чувал) за пребоядисване. Съвета ми е ако имаш кола която да си караш я остави да я направят. Ако не,както е моя случай,не си губи времето. Да поясня,каското ми в БулИнс. Щетите още нямам време да оправя,ако ще идваш на срещата на13-ти,ще видиш за какво става дума,и дали някои ще се навие да ги оправи за 126лв...

 

Ами, ако полицата ти е читава (валутна) не е имало проблем да си поискаш възложително писмо за който-и-да-е от читавите бояджийски сервизи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Huko,

 

Така е,прав си,самоче,след твоя пост тръгнах да звъня на застрахователя ми за да си разясна случая.Оказа се че ми е говорил за валутна полица а аз съм блеял или наи-малкото не са ми се давали още 200кинта отгоре,не си спомням вече.За другата година ще си знам. За невежите като мен,просто казано,при валутната полица си правиш колата в сервиза и им представяш фактурата да я осребрят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.