Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

неприятни звуци О2


takew

Recommended Posts

Здравейте, още от самото начало в колата ми се чува странно звънтяне някъде под волана.То се появйва при по бързо каране по паваж, явно нещо изпада в резонанс.Имали някои идея , какво може да бъде това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам някой непревързан кабел в таблото, особено ако не си с оригинална аларма. Пробвай също така да извадиш всички неща от жабките - понякога не се чува от точното място. ;)

Успех !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тонрежисьор, тонрежисьор! Аз одавна съм му написал длъжностната характеристика за форума smile091 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ги чувам много нещата :mrgreen: . Ама не се оплаквам толкова :mrgreen: .

 

При мен основния шум още от самото начало идва откъм задните седалки :evil: .

Като цъкане е, в началото идваше от дясно, напоследък от ляво.

Изчезва при накланяне на облегалките напред.

До сега не съм открил източника...

 

Втория шум ми се появи наскоро - при обороти около 1800-1900 се получава едно дрънчане като от пробито гърне.

Днес бях в Еуратек за гаранционна смяна на дефектен преден ляв фар, и ги помолих да прегледат и за това.

Не можаха да го намерят, но го чуха ясно и го признаха, което е добър признак :D .

Разбрахме се след 1-2 седмици да ида пак, като този път ще сравняват звука с друга кола със същия двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж пластмасовата щипка ,от ляво на предното стъкло. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до chavdarlk : относно дрънкането отзад...

 

 

Ще те помоля да си провериш дали все още ти е залепнала PVC кората на задната врата в района на третия стоп . Там тя се държи за задното стъкло посредством двойно тиксо , което при мен периодично се отлепва поради лекото напрежение с което кората се одръпва от стъклото. Две седмици ми отне това дрънкане доде го открия. Сега съм подложил втора лепенка , но пак се отлепва периодично и в стопа влиза малко прах...

 

относно втория шум :

Има ли разлика дали при топъл или студен мотор !? Вкарай я в резонанс и някой да натиска по меката връзка на ауспуха на канал или подемник ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.