Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Алуминиеви джанти Октавия 1


Recommended Posts

Здравейте,

 

В момента съм с железни джанти и гуми 175/80/R14. Тъй като още не съм минал в зимна форма, се чудя дали заедно с гумите не сменя и джантите, като мина на по-големия размер (195/65/R15). Някой може ли да ми каже какво точно да търся за за Октавия 1 (1998 януари) - в смисъл на спецификации, подробности и т.н.? Има някакви параметри от сорта на 4x100, 5x100, 5J, 6J... но да си призная, не вдявам какво означават.

А, и още нещо - къде във Варна мога да намеря алуминиеви джанти втора ръка, та да разгледам, и евентуално да си взема?

 

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите за теб (Октавия 1) са : 5х100 - т.е. 5 дупки. А колко J ще са - много зависи от това какви гуми ще слагаш - 6J (6,5J) е най-добре за гумите които си написал 195/65/15.

 

А относно къде във Варна може да има втора ръка - колегите да се изкажат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блъдъря за информацията и спецификациите на джантите.

Относно по-тесните гуми за зимата - чувал съм го и от други места. Някой може ли да ми обясни защо? Не би ли трябвало по-широката гума да има по-добро сцепление на пътя? За сняг - да, представям си, че като покрива по-малка площ, колата не би трябвало да затъва много.

 

Но пък при условие, че Варна не се слави с кой-знае колко сняг през зимата, има ли смисъл да слагам зимни гуми, различни от 195/65/R15? Ако да, какви R15 бихте препоръчали за Октавия 1?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен,най-добре си напраави 2 комплекта гуми и джанти. Зимни 14-ки и летни 15-ки с лети джанти-чиста работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.