Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

парктроник свързване


stemit

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Донесоха ми парктроник с 6 сензора. От къде да взема захранване отпред за дисплея и отзад за кутията. Октавията има ли инсталация за това. Изобщо ако някой е монтирал такова нещо да сподели, има ли тънкости?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз съм слагал такова на старата ми кола - само че беше с 8 датчика (4 отпред и 4 отзад) но предполагам методиката ще е същата. При мен контролния блок (една черна пластмасова кутийка с размерите малко по-големи от кутия за цигари) захранваше дисплея - т.е. излизаше един кабел (явно многожилен) и същия този кабел влизаше в дисплея - по него си вървеше и захранването и информацията. А захранване може да се вземе от бялата лампа за задната скорост - това в случай че ще ползваш 6те сензора като задни - включваш на задна и устройството сработва - не виждам смисъл да е включено ако си на 1..2..3.. и т.н. - все едно на светофар - винаги когато някой се приближи до теб отзад да издава звук и да дразни. Ако ще се монтират и предни тогава трябва да се вземат постоянни 12В - които да не са само на задна - ако в багажника имаш 12В - като за запалките - най лесно. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, за информацията. От кутийката до дисплея аз нямам кабел. Връзката е безжична, затова трябва да се захрани и дисплея.Като си слагал датчици отпред, помниш ли външните на какво разстояние долу горе са били

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, за информацията. От кутийката до дисплея аз нямам кабел. Връзката е безжична, затова трябва да се захрани и дисплея.Като си слагал датчици отпред, помниш ли външните на какво разстояние долу горе са били

 

Захранване в твоя случай може да се вземе или от плафона за вътрешното осветление или запалката...или отлявата страна където са бушоните, или от ключа за фаровете - при теб ще е малка консумацията и ня би било проблем от които и места да е да се вземат 12В.

 

Честно казано нямам спомен за разстоянията - помня че преди това гледах задните на една друга Шкода как са поставени заводски - така разположих и моите - а съответно предните аналогично на задните - с малката разлика, че изместих крайните малко по навън - за да може да хваща и като завивам ръба на колата. Общо взето гледаш да ги разположиш симетрично и да стои добре, а и да върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.