Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реален разход


werz

Recommended Posts

Не знам каква е тая директива, ама аз гледах друго по дискавъри - разхода се тества на валяци. От там нататък ти си прави изводите.

 

Тук съм писал по темата.

 

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=8&t=4551&start=15

 

 

Всички директиви за автомобилната индустрия:

http://ec.europa.eu/enterprise/automotive/directives/vehicles/index.htm

 

 

Нашата е 80/1268/EEC - Fuel consumption of motor vehicles

http://ec.europa.eu/enterprise/automotive/directives/vehicles/dir80_1268_cee.html

 

Горния линк го няма, но пък долния се отваря все още и там можеш да прочетеш какви са изискванията.

 

Те това е оригинала, но е на малко юридически език. Няколко пъти е променяна, последния път 1999 год.

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:31980L1268:EN:NOT

 

Всъщност пише 2004 последна промяна - явно толкова и съм чел първия път.

 

 

 

А относно валяците си прав. Ама и аз съм прав. smile159

 

 

6. MEASUREMENT OF FUEL CONSUMPTION AT CONSTANT SPEED

 

6.1. These tests may be carried out either on a dynamometer or on the road.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 587
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    60

  • shaft

    38

  • PRR

    28

  • b3lq7a

    25

Най-много писали в темата

Колеги, днес това успях да постигна в дестинация - от с. Ребро, община Брезник до София ( през Красно село и после обратно до Бояна/Княжево ). На Фарове, и на няколко пъти пусках климатика за 1-2 минути, че много се потяха стъклата. С 2ма човека в колата, две сакчета, една раница и 1 щайга с буркани с лютеница :):):) Трафикът беше умерен, но нямаше никакво задръстване на Драгичево/Владая.

post-1403-138453332215_thumb.jpg

post-1403-13845333222_thumb.jpg

post-1403-138453332222_thumb.jpg

post-1403-138453332224_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес това успях да постигна в дестинация - от с. Ребро, община Брезник до София ( през Красно село и после обратно до Бояна/Княжево ). На Фарове, и на няколко пъти пусках климатика за 1-2 минути, че много се потяха стъклата. С 2ма човека в колата, две сакчета, една раница и 1 щайга с буркани с лютеница :):):) Трафикът беше умерен, но нямаше никакво задръстване на Драгичево/Владая.

 

:lol: ... и ти ли мина на дизел бре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, бате. Покарах на бензин, че нали трябва чат пат и гледай какво става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

стара тема, ама без край :)

 

колата е 1.6 с газ. Стандартно в София ми харчи 10-12.5л / 100км.

Този уикенд обаче, по време на празниците, за 150 км само градско борда показваше 8.6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е О1 1.9 тди ALH комби. За 812 км от които 215 извънградско лежерно без ръчкане по искърското дефиле, едно ходене до Вакарел по магистралата със скорости 140-150 та и до 190, останалото градско пое 41.5 литра или разход 5.15.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавиа 2 1.9 105кс. 4х4 градско  6,8-7.5л./100

извън градско 130км.ч. 7,1л./100  с 100км.ч. 5,3/100км (среден разход 6-6,5л./100)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Roomster 1.4 TDI Извънградско Бургас - София 110/115км/ч - 5л. по борд компютър. Градско, Манастирски ливади - Илиянци - 5,3л. пак по борд компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя разход за 2.0ТДИ, с ДСГ кутия. За последните 5000 км, колата е изгорила точно 6.8 литра на 100 км средно. Разхода е смесено градско / извънградско - 60/40. По принцип карам на максималната граница на позволеното.. почти винаги... Мисля, че това е ужасно приличен разход за такава голяма кола. С бензинка не бих си и мечтал за такива цифри. Разхода съвсем честно го споделям и съм сигурен в него, защото си водя записки.  :blush: По ужасно многото постове, които съм изчел за ТДИ, съм останал с очакването, че разхода трябва да е по-нисък. Реалноста обаче е друга. Много хора твърдят, че колите им харчат 4... макс 5 литра... е да приятели, могат да харчат толкова, но трябва да имате нерви от бетон и да карате със 70 през цялото време..е има и такива индивиди :eusa_liar: . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Среден разход, откакто съм купил колата, досега е 6,9 л/100 км - по бележки от бензиностанциите. Пробегът е 16 700 км, около 40/60 градско/извънградско. Прилично като дизел :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази събота и неделя ходих от София до Калофер и обратно по подбалканския път. Разходът според компютъра беше 4,9 л/100 км, но на колонката излезе 5,3. Колата е О2 1.6 tdi.

Стараех се да карам спокойно и без резки ускорения и спирания. Средната скорост за пътуването беше 65 км/ч. Все още съм със зимните гуми. Ще видим с летните дали ще падне разхода под 5/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за Великден ходих до Ловеч - тоест София - Ловеч - София, около 190км в едната посока - по около 3 часа като път (едно спиране за 3-5 минути, без да гася двигателя), без задръствания (от единия край на София до изхода излязохме за около 15 минути - главно заради светофари). Средна скорост 60км/ч я пиша, 3-ма човека в колата и малко багаж - разхода излезе 4,72л/100км. Аз мога да го засичам само по колонка... нямам борд - заредих на същата бензиностанция, на същата колонка... Засичам винаги пълна-пълна. На места съм изпреварвал със 140-150км/ч (заради едни турски тирове, които караха на "къси-дълги" - пречехме им колите), но поддържахме предимно 100км/ч, защото бяхме 2 коли и това беше определено като максимум на "конвоя".

 

Поздрави

 

 

ПП: В резервоара имах/имам налята Liqui Moly Super Diesel Additiv. <-- Аз лично усещам разлика в поведението на мотора след 50-тина-100 километра, като налея добавката.

 

ПП2: Ако настъпвам с около 140-150км/ч по магистрали - разхода се вдига и държи около 5.6-5.8/100... Карал съм и с над 160-170 с пълен багажник и двама човека... тогава е около 6.5/100... Градско съвсем не стоят така нещата - под 7 не мога да го сваля вече... държи се около 7.4-7.5/100, но аз не карам икономично в града.

 

Среден разход, откакто я карам колата (за 84 500км - 5 години и 3 месеца):

Летни гуми: 6.11 l/100km

Зимни гуми: 6.86 l/100km

 

Градско: 6.40 l/100km

Извънградско: 6.13 l/100km

Магистрали: 6.01 l/100km

 

Икономично каране: 5.05 l/100km

Настъпване: 6.75 l/100km

Умерено: 5.96 l/100km

 

Тези данни са събирани 5 години за моята кола - стриктно съм описвал всичко.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е О1 1.9 тди ALH комби. За 812 км от които 215 извънградско лежерно без ръчкане по искърското дефиле, едно ходене до Вакарел по магистралата със скорости 140-150 та и до 190, останалото градско пое 41.5 литра или разход 5.15.

Това да не се счита за реално, тъй като след като покарах установих, че на бензиностанцията не са ми напълнили резервоара наистина до горе. Предполагам, че е можело да глътне още 5-6 литра, което ще рокаже по-нормалния разход от 6/100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви хора сте да си водите стриктни записки колко ви харчи колата за 5 години хаах. Евала за което, аз нямам нерви, а го смятам и за безмислено.

Моята вече описах но ще споделя и тук.

София- Сапарева баня по магистралата с 20 км задръстване-боровец-сепарева баня-Пловдив-Кърджали-Пловдив-София

 

Това е само междуградско, но яко баири и селца, по магистралата само на връщане Пловдив - София и адското задръстване на Дупница, някаде към 860 км.

Това естествено са първите ми километри след като взех колата, от ЕТ директно на път. ПО борд компютър и на пълно пълно зареждане - 6,6 л/100

Колата е О3 1.2 ТСИ 105кс.  от СБ до Кърджали и после до Пловдив бяхме 4 човека с багаж, а през цялото време климатика работеше. Аз никога не го изключвам 

направил съм го автоматично да потдържа 22 градуса и това е.

 

Мисля че е супер разхода, със старата ми кола 2.0 ХДИ 110 кс, разхода щеше да е около 7,5 л/100. Навсякъде карам на макс на позвпленото, ако няма коли на първокласните и доста отгоре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един сайт -> www.spritmonitor.de <- аз лично го използвам точно от 5 години, откакто взех колата, разбрах за него и всичко ми се смята и се води там. За мен това ми е сервизната книжка :) Ако някой-някога ми поиска някаква история - там мога да  му покажа всяко нещо, което съм правил и т.н.

 

Маниаците сме така. Аз не обичам просто да карам колата като прост юзър, който само налива, гледа да запали и да кара, веднага щом спре гаси и т.н. - обичам да ми залепне на гь-зь сякаш сме едно цяло, да чувствам чрез нея (малко "Avatar"-ско звучи) - колкото и супер смешно да звучи - това доста ме успокоява и ми е кеф.

 

Сега сериозно - наистина обичам да си следя нещата по колата стриктно и всичко да ми е перфектно, не ме интересува цифром/пари кое-колко е излязло през годините, не го правя за това, защото няма да си ги върна парите - НАЙ-ВАЖНОТО е, че не искам да си ги върна в никакъв случай, защото съм страшно много доволен за всяко нещо. :) На това му се казва - да ти носи кеф нещо.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото е почнало да ми минава :) Тъй като напоследък нямам много време за нищо... иииииииииииииииииииииииии усещам как искам просто да покарам, да стигна и да не се занимавам много с нищо. :) Ама... или ще мине, или няма :D Навикът е нещо уникално... Ще видим...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана дума за разхода всичко е много относително. Извънградско с 90-100 ми дава 5.5, на магистралата при 140 постоянна 6-6.5 според това дали съм пуснал климатроника и колко човека сме. Градско си е 8 както и да го погледнеш, а зимата отива на 9-10. Много важно е и с какви гуми си. За летни използвам Continental premium contact 5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един реален разход от днес. София - Павел Баня, тръгване от гаража в Гео Милев студена, през магистралата, 170 кг. пътници и пълен багажник. Без климатик. Имаше двупосочни участъци по магистралата и за компенсация до Ихтиман и най-вече в равното между Пазарджик и Пловдив съм карал 160-180. Средната скорост при спирането в Павел Баня беше 105, но докато я оставя да повърти на място падна, а чак тогава се сетих да снимам.

post-235-0-44000100-1429897027_thumb.jpgpost-235-0-83841700-1429897040_thumb.jpgpost-235-0-93991300-1429897053_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На фона на горепосочения дизелов перфектен разход за тази средна скорост,ето днешни данни за ултраградско каране из Шумен:

 

Т.е само 13км изминати със средна скорост 20км в час като колата е карана и спирана 4 пъти. Не е зле за 220к.с..   ГОЛЯМО значение има температурата вън. Примерно ако са зимни 1-2 градуса 1.5-2л. нагоре ще бъде разхода.

 

035265428.jpg?r=0

Редактирано от BlueSoulReaver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последният ми разход е 7.2 по компютър и 7.7 по колонка. 620км изцяло градско в София, без климатик, 20% в час пик и 80% в обедно-следобедно време основно по маршрут Младост 2 - Зона Б 5 и обратно. На по-кратки разстояния и с малко настъпване удрям и 10.

Редактирано от Драгомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода от днеска, градско София (Манастирски ливади-Илиянци):

 

2015_04_29_07_53_09.jpg2015_04_29_07_53_16.jpg2015_04_29_07_53_24.jpg2015_04_29_07_53_33.jpg

Редактирано от valezar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото е почнало да ми минава :) Тъй като напоследък нямам много време за нищо... иииииииииииииииииииииииии усещам как искам просто да покарам, да стигна и да не се занимавам много с нищо. :) Ама... или ще мине, или няма :D Навикът е нещо уникално... Ще видим...

 

Поздрави

Както самураят става едно с меча си, така и Венци става едно с колата си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както самураят става едно с меча си, така и Венци става едно с колата си :)

 

:crazy:  направо гъ-зъ ми се слива със седалката...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Самоков - София... 3.6/100 показа борда, при 64км/ч. средна скорост. С една мацка и 2 чифта ски с отворен джам на покрива! Как да не ме кефи дизела :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.