Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реален разход


werz

Recommended Posts

Уж го писах, ама не го виждам ...

 

Изминати 130 095 км по километраж.

7554.79 литра изразходвано гориво

7% грешка на километража с 15 цолови гуми

3% грешка на километража с 17 цолови гуми

5.81/100км без преизчисление на разхода според грешката на километража

6.27/100км с преизчисление на разхода според грешката на километража

 

Градско/извънградско са горе долу 50/50

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 587
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    60

  • shaft

    38

  • PRR

    28

  • b3lq7a

    25

Най-много писали в темата

С Октавийката, на пета, изпреварвам доста бързичко от 60 км/ч, а на тая предавка мога да Дигна почти 200, но за да не усещам турбо дупката, подавам газ плавно.

Форд и, примерно, Пежо не са добра база за сравнение (имам близък приятел с 2.0 HDI).

MB - също...Карал съм в Германия A160 CDI - даде ми същия разход, като споменатия Форд, при същите скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... карах Фокус ДИЗЕЛ...

 

Ако искаш да си намериш причина да не караш дизел, улучил си правилния автомобил :)

 

Разход от порядъка на 4 литра на 100км, може да се постигне с оптимално каране на 90 коньов TDI (ама не на форд, а на VAG). Със 105 коньовия не мога да сляза толкова, 4.5 ми дава. Не знам защо, карам ги по един и същи начин, мотора е еднаква кубатура, би трябвало ако не ги настъпваш да са еднакво икономични. Да ама не, 90-ката наистина смуче нафтата по икономично. То се усеща и при настъпване - старото TDI и при по агресивно каране трдуно минава 6 на сто. Докато с новото 7 и нагоре не са проблем при по-тежък крак. Вървежа естествено е друг.

 

Ще видим какви статистики ще давам, като Сами ми приготви новия охлюв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега NightSpirit каква ти беше средната скорост? 100км/ч. Аз не знам за какъв разход говорите при такива скорости. Разход се постига като се кара по ограниченията. Средна скорост около 70-74км/час. Малко не ми е ясно как със същото каране с бензина ще си с по-малко от литър отгоре. Тук колега пътува от Варна-София бързичко, дал 120 лева, това е около 11 литра/100 ако не се лъжа. Значи ти си наполовина? Малко не мога да го приема. При средна 100км/ч трудно ще стане 6,4 л/100 бензин. Поне така мисля.

Със същия двигател съм, при средна скорост 103 км/ч ми даде точно 6.4/100 smile049 .

Това е по ограниченията - София - Поморие, магистралата с реални 130 км/ч, след това с реални 90 км/ч.

Разстояние 415 км, време в движение 4 часа (реално беше 4 часа и половина но с почивка от половин час).

С обикновения 1.6 MPI предполагам, че разхода нямаше да е под 7/100...

Ако няма магистрала в маршрута ми разхода е твърдо под 6/100, най-често между 5.2/100 и 5.8/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FSI-то си е FSI. MPI е отживелица, все едно да сравняваш дизел с директно впръскване с такъв с индиректно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... карах Фокус ДИЗЕЛ...

 

Ако искаш да си намериш причина да не караш дизел, улучил си правилния автомобил :)

 

smile091 smile091 smile091 Абсолютна истина. Това всички неща за продадения Форд и т.н. са истина. Няма такава ужасна марка. Но двигателя си е двигател, а и май го слагат и на други марки като Пежо.

 

Средна скорост не съм дал по борд, защото това, което показва борда е абсолютно неправилно. Той просто разделя времето на работа на двигателя с изминати километри. Ако запаля колата и си ровя да намеря диска на Сабатон 3-4мин., докато закопчея колани и т.н. и после може следващите 100 км да не падна под 150км/ч но пак средната скорост ще е около 100 може би заради изгубеното време. Това реално ли е? Не. Затова казвам с какви скорости карам средно т.е. основната част от времето на движение. Макар и субективно според мен е много по-точно. Този разход 6.4 съм го правил София-Будашеща-Виена-София с доста въртяне във Виена, но основно извънградско 130-140 на магистрала и 50-80 в града. И то без каквито и да е усилия да пестя гориво, най-нормално каране според условията. Абсолютно същото каране с може би разлика от 10-20км на магистралата беше и на Фокуса и разлиакта беше 0.8.

В момента борд компютъра ми показва 7.2 среден разход за последните 70 часа или близо 5к километра. Движението е грубо казано 70/30% магистрала/градско в София. Магистрала около 140 най-често на темпомат и в града по правилата 50-80. Всичко, което давам е без спиране на климатика в нито един момент + фарове винаги включени. Идеята ми беше, да се дава среден, а не рекордно нисък разход. То и по 2л. да напишем тук, че ни горят колите те пак ще си горят колкото си горят.

 

EDIT: Goga, примера беше обрзен, иначе не съвсем истина по простата причина, че не си ровя за диска на Сабатон, защото той не излиза от системата изобщо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако запаля колата и си ровя да намеря диска на Сабатон 3-4мин

 

Ей това е приказка, Тео! smile048 smile027

 

Сори за спама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега засякох едно ходене до Варна, съвсем спокойно каране с почивка във В. Търново за обяд в едно чудно ресторантче "Рич". Стрелката се отлепи от пълното някъде преди Търговище, а след пристигането на Траката, борда сочеше: 85 км/ч средна скорост, 5:05 часа, 3.8/100 среден разход, 430 изминати км. Занулих на Ромпетрол-а на излизане от София, заредена до преливане. С така заредена кола, минах 1150км. и ми се развика, че е гладна днес.

 

За повечко изминати километри - зимно шофиране, следващия линк показва реалния разход:

 

 

Обобщено, изглежда така:

Изминати километри: 5194

Среден разход: 4.7/100

Средна скорост: 53 км/ч.

Време на работа: 98:12 часа

 

Друго реално засичане за по-дълго, но доста бързо придвижване беше София-Ливиньо-София 1600 км. в посока. Колата беше със 4 чифта ски на покрива и пълен багажник, както си му е реда в ски ваканциите. Разхода по колонка беше замерен след пристигането и данните бяха:

Изминати километри: 3334

Среден разход: 6.0/100

Средна скорост: 84 км/ч.

Време на работа: 39:35 ч.

 

По-реални данни не мога да предоставя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли колегата "ivansev" да уточни с каква скорост(и по какъв път) постига тези резултати(5.5 - 6.0) на извън градско, защото за мен са доста непостижими :) въпреки, че колата ми е със същият мотор.

 

На мен средно извънградско ми е около 6.8 - 7.4 (с климатик лятото).

Засичал съм и 6.3-6.5 ама пътя беше тесен а тировете мнооого!

 

Обаче под 6.3 не сам стигал(излъгах - веднъж от Дендрариума на Витоша до нас ми даде 4.3 ама е само надолу, надолу...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нормална скорост колега, аз не съм пилот изпитател :) Около 90 км/ч, рядко минавам 110. Не се доверявам на електронния показател. Веднъж засякох, точно на излизане от София сипах за 50 лева = 20 литра. Отидох си и се върнах с този бензин, стрелката беше на същото място, на което сипах. Километрите са 187 в едната посока - общо 374 км. Това прави 5,40 л/100 км грубо. Сипах на около 10 км извън София. Електронният показател е горе-долу верен, толкова си ми показва почти винаги. Средна скорост на каране според електрониката - около 65 км/ч s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С нормална скорост колега, аз не съм пилот изпитател :) Около 90 км/ч, рядко минавам 110. Не се доверявам на електронния показател. Веднъж засякох, точно на излизане от София сипах за 50 лева = 20 литра. Отидох си и се върнах с този бензин, стрелката беше на същото място, на което сипах. Километрите са 187 в едната посока - общо 374 км. Това прави 5,40 л/100 км грубо. Сипах на около 10 км извън София. Електронният показател е горе-долу верен, толкова си ми показва почти винаги. Средна скорост на каране според електрониката - около 65 км/ч s_flag

 

:lol: .....и си сигурен че караш бензин а не дизел? щото много колеги с дизел няма да минат 380км с 20л

 

 

 

 

п.п. да знаеш че се бъзикам smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и аз се учудвам от разхода, но и гумите, маслото, ремъците, ролките са на 3 месеца все пак :-k

 

Стига легенди бе :) Ако някой ми докаже, че със смяна на масло, ролки и ремъци може да постигне реална икономия на гориво (поне 0.1-0.2 на сто) ще го черпя бутилка черно уиски. :)

 

Гумите и те трудно биха оказали значение, освен ако преди това не си карал с някакви разпрани и полуспаднали галоши.

 

Всичко е въпрос на задкормилно устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С другото съм съгласен, но да се твърди, че гумите не оказват влияние не съм съгласен [-X

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи е прав. Гумите оказват влияние. По-напомпаните гуми, както и тези с по-твърдите смеси и леки (например летни) намаляват разхода. Има даже отделни модели гуми на фирмите (предимно за градско каране) на които рекламата им е че имат ниско съпротивление на търкаляне и са икономични, макар и пренебрежително малко.

 

Синтетичното масло се препоръчва от повечето специализирани издания за товарни превози в САЩ като един от начините за пестене на гориво (по-лесно се движат частите в двигателя), както и леките джанти.

 

Всичко оказва влияие. Тука 1%, там 3% и разхода като цяло пада.

 

С почти идеална кола (баланс гуми, реглаж мост, синтетика в двигателя, нови свещи, филтри нови....) съм постигал 5,4 литра на 100 среден разход с А98 бензин на двигател 1,8. По-малко от това знам че не може при реални условия.

 

 

При нереални - като например от Борово в София до Шел на изхода на София за Варна, една сутрин ме хванаха всички светофари на зелено. Почти целия път по околвръстното карах на 5-та с около 70 км/час. За тези 27 км, разхода беше 4,9 литра на 100 км !!!!! Повече не ми се случи такъв разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги не се нахвърляйте на колегата Ivansev, той толкова си засича.

На мен също ми стана интересно, затова помолих за детайли за стила на шофиране и дестинацийте.

 

Трябва да отбележа, че минах няколко обучения(презентации) за ЕКО ДРАЙВИНГ и наистина свалих разхода на служебната кола с около 1.0л/100 градско. Започнах да карам и личната кола ЕКО, но за съжаление все още не мога да постигна показанията на колегата. Явно има още какво да подобря в стила си на управление.

 

Трябва още да кажа и че с 90 км/ч рядко се движа извънградско. Не че летя ама карам поне със 100

 

Като цяло: ПОЗДРАВИ на ivansev за постигнатите резултати. (...значи можело, а... :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Октавия 1 е 1.6 SR, извънградско между 5.5 и 6.0 литра, градско - между 9.0 и 10.0 s_flag

 

и мойта харчи толкова, може би с около половин литър повече ама газ smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Октавия 1 е 1.6 SR, извънградско между 5.5 и 6.0 литра, градско - между 9.0 и 10.0 s_flag

 

и мойта харчи толкова, може би с около половин литър повече ама газ smile027

На газ ако толкова ти харчи, трябва да черпиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе 10 градско ще докара.... в някой градове.

 

Ама 5,5-6.0 извънградско на газ, само ако я метнете отнякъде :) Аз имам фиеста с двигател 1 литър на газ и тя не може да падне под 6 :)

 

Вярно, че хора всякакви, газови уредби всякакви. Но на тоя мотор нормалния разход на газ при 90-110 е около 7 - 8. Може да се направи и за такъв разход (5,5), ама трябва да работи на толкова бедна смес, че като изпреварваш, ще ти трябват суха храна за 3 дни и молитви :)

 

Иначе на теория газовия инжекцион трябва да е по-икономичен от ония старите плочковите. Да ама не. Знам 3 коли, които първо си бяха с ония дъртите плочки, после им сложихме инжекциони - харчат си точно толкова, а и малко отгоре. Малка икономия дава когато спираш на ход, ама това е достатъчно малко за да не се усеща. Като капак на всичко, инжекциона гори много повече бензин, щото на стария плочковия, си го паля на газ посред зима, и така години наред и даже не успях мембраните да прецакам. Докато на инжекциона, зимата в града - па то само на бензин яде говедото..... smile175

 

Затова ако искате икономична газифицирана кола - взимате някоя B4-ка или Пасат 3-ка с 2.0 бензин мотор (и 1.8 става). Туряте му газ за 300лв. и просто караш и не мислиш за нищо. Това са егати уникално яките магарета, на милион километра знам няколко, само за масло и филтри влизат в сервиз. Окачването е несравнимо по-здраво от сегашните, а за ламарините пък въобще не може да се сравняват със сегашните станиоли. От 90те години насам по здрава кола не е правена. И вероятно никога повече няма да има такива коли, за огромно съжаление. Ако днес ме поставят на границата на пустиня със старото Ауди и новата Шкода - няма да се замисля - тръгвам със старото магаре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има своите рекорди:

6e9450e42414f05f.jpg

Но за съжаление реалния разход е около 5,3-5,5 л/100

Двигател 1,9 TDI, мотор - AHF

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реален разход е относително нещо. Зависи от много неща.

 

Преди се рових из нета да видя как се смята разхода на един автомобил (тоя дето го пише в книжките) - ми то било по не знам си ква Евродиректива. Даже бях писал май в клуба.

 

Кара се на равен път. Разработен двигател. 70 кг шофьор, летящ старт. Празен автомобил, всички неща дето могат да се зареждат - вода за чистачките, гориво в резервоара и пр. на 1/3 пълни (или 2/3 пълни - забравил съм). Без климатик, без пуснати фарове.

 

Та по принцип посочения разход в книжката за извънградско се постига, ако се пуснеш по магистралата и караш 90-100 и ако изпреварваш с макс 110 и то рядко.

 

Правил съм подобен експеримент. София - Пловдив (от Дружба, което си е почти извънградско) и ми даде 3.9 по борд компютъра - О2 - 1.9 ТДИ - 105 коня.

 

Обратен експеримент - пълна кола с хора, куфари багаж отзад, пуснат климатик - 140 по магистралата Пловдив - София до летището отива 7 по борд компютъра до София, после като вляза в София и намаля скоростта пада до 6.8 - 6.5 - средния за целия път само от Черна маца до летището.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква е тая директива, ама аз гледах друго по дискавъри - разхода се тества на валяци. От там нататък ти си прави изводите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.