Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реален разход


werz

Recommended Posts

Дайте да не се заблуждаваме. Или всичките вие сте си купили уникални автомобили или аз съм избрал най-разходната Skoda :lol: . Карам О1 1.8Т 20V, и съм изключително доволен от нейната динамика...на ускоряване, спиране и поведение в завой. Но за разход 5.5, 6.5, и средна скорост 105 км. просто не може да става въпрос.Автомобилът си харчи в промеждутъкът 8.5-10.5 в зависимост от скоростта, която понякога е и 230км/h.

 

Колега, момчетата не заблуждават никого. Ако забелязваш 98% от тях говорят за дизелови мотори. Моята е също дизел, а на брат ми е 1.8Т и неговия разход в града е 2 пъти по-голям от моя. На извънградско неговата дава с около 2л горница на моята.

 

П.п.: Но пък турбо бензинът си е турбо бензин :mrgreen: :!:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 587
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    60

  • shaft

    38

  • PRR

    28

  • b3lq7a

    25

Най-много писали в темата

Дайте да не се заблуждаваме. Или всичките вие сте си купили уникални автомобили или аз съм избрал най-разходната Skoda :lol: . Карам О1 1.8Т 20V, и съм изключително доволен от нейната динамика...на ускоряване, спиране и поведение в завой. Но за разход 5.5, 6.5, и средна скорост 105 км. просто не може да става въпрос.Автомобилът си харчи в промеждутъкът 8.5-10.5 в зависимост от скоростта, която понякога е и 230км/h.

 

Колега, момчетата не заблуждават никого. Ако забелязваш 98% от тях говорят за дизелови мотори. Моята е също дизел, а на брат ми е 1.8Т и неговия разход в града е 2 пъти по-голям от моя. На извънградско неговата дава с около 2л горница на моята.

 

П.п.: Но пък турбо бензинът си е турбо бензин :mrgreen: :!:

 

Поздрави

 

Коко е обяснил точно и ясно, и аз потвърждавам с двете ръце защото, в момента карам служебна О1 1.8Т 20V и лична О1 1.9tdi 110 и разликата в разхода е драстична, но и в друго има разлика.... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно дизела и бензина извънградско-при една и съща отсечка по магистралата 2,0л ТДИ Супърб харчи 6,2,а 2,0лтфси Октавия 6,9,като колите карат една след друга.Супърба е автомат,но като се има напредвид,че се кара само на 6та предавка и,че трансимисията е ДСГ(тоест загубите са като на ръчни скорости) това не е от значение.А финансовата страна е 6,2по 1,97 = 12.214 и 6,9 по 1,86= 12,834.Колите са горе долу със сходни тегла,с еднакъв размер на гумите,сходна аеродинамика,като Октавията не е изключвана от скорост заради обективноста на теста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Werz,

 

Супърб и Октавия имат доста различна аеродинамика, т.е. не е редно да ги сравняваш. Другото е че 6.2 1.9TDI, 90bhp харчи при скорости около 160-170. 2.0 не го дават много по-харчещ. Накратко - не ми се връзва това което пишеш. За справка погледни какво съм писал по-нагоре! А, както не веднъж съм писал, съм един от малкото които си записват ВСЯКО зареждане и разхода ми е сметнат на базата на 70к км! Малко вероятно да съм се объркал, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи между Супърб 2 и Октавия 2 разликата е минимална в аеродинамиката,особено ако Октавията е РС и задния спойлер и влошава цвто.При максимална скорост са 2км/ч разлика при 100-130 е просто смешно-то това влияе по малко на разхода от размера на джантите.Относно твърдението ти ,че при моментна скорост от 170км/ч Октавията ти харчи 6л-еми просто е смешно-тествай на равен път и имай напредвид,че 160-170 реална скорост са 165-6-175-6 по километраж и си гледай моментния разход.Ето вие един поглед върху нещата- цъкайте върху снимите

http://www.autobild.de/artikel/der-auto ... 55631.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

werz,

 

Не ми се спори. Факт е че София-Бон го минах със СРЕДНА скорост от 107км/h (включвайки минаване на граници и въртенето в София/Брюл!) и СРЕДЕН разход от 5.5 ... с включен климатик на 1/2 от маршрута. Дали вярваш или не си е твой проблем. Между другото за 70к км СРЕДНИЯ ми разход е 5.77 ПО КОЛОНКА, а не карам никак бавно (возил съм хора, а други са ме засичали по път) и си въртя бая прилично количество километри в града...

 

За мен темата е изчерпана. Ако има конкретни въпроси ще отговарям, иначе smile157

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

800 км с около 40 л нафта (смолян-софия-смолян+градско по смолян около 200 км)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градско от 6.8 до 11.4 -всичко зависи от пробега, настъпването на педала, светофара, трафика на който се прави. Ако изминаваш 7км сутрин при -5 градуса... и зададеш температура 24 градуса резултата съм го написал.

Иначе извънградско Пловдив - Благоевград при "пенсионерско каране без включен климатроник" 4.7! smile175

Не се гордея с това - какви опашки бяха след мен :oops: . Разход под 5.6 извънградско много рядко. О1 4х4 1.9 90

Берлингото гори 5.1л при изминати 315 км 110км градско и 200 извънграско, ама това е друга тема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Разход под 5.6 извънградско много рядко. О1 4х4 1.9 90...

 

4x4 е отговора на "високия" разход. Причини:

1) По-висока ==> по-лоша аеродинамика

2) По-тежка поради допълнителните диференциали ==> повече енергия необходима за ускоряване

3) Повече триене от допълнителните диференциали ==> повече енергия ...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против разхода, все пак автомобила е 4Х4, просто споделях мнение. Не сравнявах разхода между колите ни! Все пак темата е Реален разход. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против разхода, все пак автомобила е 4Х4, просто споделях мнение. Не сравнявах разхода между колите ни! Все пак темата е Реален разход. :)

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик...(но да не отварям тема) Въпрос към Окти2-джиите :) Да споделите, какво е максималното количество нафта, което може да погълне обезвъздушен резервоар.

Че утре, ако е рекъл Господ, ще пристигне и третата шкода в семейството :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"donsun написа:

Аз нямам нищо против разхода, все пак автомобила е 4Х4, просто споделях мнение. Не сравнявах разхода между колите ни! Все пак темата е Реален разход. :)

 

PRR написа

smile159"

 

 

 

 

smile145

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз най-много съм зареждал 55л.до горе,а по отношение на разхода,среден 6,3 ,градско около 8

извънградско съм стигал средно 4,2 но при супер икономично каране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да кажа:не го засичам,но от време на време поглеждам 2-ра памет,винаги показва 5,8-5,9

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик...(но да не отварям тема) Въпрос към Окти2-джиите :) Да споделите, какво е максималното количество нафта, което може да погълне обезвъздушен резервоар.

Че утре, ако е рекъл Господ, ще пристигне и третата шкода в семейството :)

60л го дават по книжка,аз лично съм зареждал 54max
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разходих новата си придобивка Окти2 -140к.с. - 200км - София-Пазарджик-София - 6.1 по борд комп. Поддържах м/у 140-180км/ч.

 

Честито де! Само положителни емоцийки да имаш!

А по темата - ако се вярва на моя борд - границите са ми били 3.1/100 - 11.4/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разходих новата си придобивка Окти2 -140к.с. - 200км - София-Пазарджик-София - 6.1 по борд комп. Поддържах м/у 140-180км/ч.

 

Честито де! Само положителни емоцийки да имаш!

А по темата - ако се вярва на моя борд - границите са ми били 3.1/100 - 11.4/100

А мерси :) В момента съм с три шкоди :) Май са ми много ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разходих новата си придобивка Окти2 -140к.с. - 200км - София-Пазарджик-София - 6.1 по борд комп. Поддържах м/у 140-180км/ч.

Честито.....

мн.радостни моменти с новия ниско прелитащ смолет!

smile082

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разходих новата си придобивка Окти2 -140к.с. - 200км - София-Пазарджик-София - 6.1 по борд комп. Поддържах м/у 140-180км/ч.

 

Честито де! Само положителни емоцийки да имаш!

А по темата - ако се вярва на моя борд - границите са ми били 3.1/100 - 11.4/100

А мерси :) В момента съм с три шкоди :) Май са ми много ;)

ЧЕСТИТО ОЩЕ ВЕДНЪЖ И ОТ МЕН.Нова ли е
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.